Tus Destek

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Tus Destek

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Ara 05, 2018 1:41 am

deepsilencee yazdı:
Prş Kas 22, 2018 10:39 am
Merhabalar,, bugün keşfettim burayı ,, her güzel şeyi biraz geç keşfederim de ben :)
Ezgisu hocam Allah sizin gönlünüze göre versin çok samimi çok cici bir insan olduğunuz belli, paylaşımlar harika.
Ben 1 çocuk annesi, 10 yıllık pratisyen hekimim, tus temelim yok, ancak artık pratisyenlikten bunaldım, haftanin çoğu günü boşum şuan, dersane- offline şansım da var, Şubat yada Ağustos için nasıl bir öneriniz olur? Profesyonel NLP ' den ziyade sizin gibi hayatın içinden bir gözün yardimi bence daha değerli .
Hedef barajı geçmek mi olmalı yoksa çıtayı yükseltmeli mi? :))
Güzel önerilerinizi bekliyorum
Sevgiler 😘
Merhaba, biraz geç gördüm yogunluktan. Güzel sözler içim teşekkür ederim :)
Bence önce hedef belirlenmeli.barajı geçmek sizi pratisyenlikten daha mutlu edebilecek mi? 10 yıllık hekim olarak buna hepimizden iyi siz cevap verebilirsiniz. pratisyenlikten bıkmış bir anneye dermayı çrsyi uygun buldum >:) bunun için de 1 yıl güzel bir süre. Dersaneye gitmeniz şart gibi gözüküyor çünkü uzun bir aradan sonra tusa adaptasyon çok zor olmalı, dersane ortamı yardımcı olur. Tek basınıza olsanız ilk tekrarınız ancak 5 ayda filan biter herhalde uzuuun bir ara verilmiş çünkü. Çocuk da var. Evde dersane seçwnwkleri de değerlendirilebilir. Bu konuyu eni konu konusuruz. Hedefiniz belirlenince :)

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Ara 05, 2018 1:51 am

md.unknown yazdı:
Pzr Kas 18, 2018 11:47 pm
Hocam @ezgisu yazilariniz umut verici ama yinede acabalar rahat birakmiyor ..acil istifaliym 20 gun oldu ve hala tus calismaya baslayamadım. 6 ay once klınık calısmıstım ve klınıkte yapabıldıgım 55 net, temel calismisligim hic yok .Yarin basliyorum ama sizce bu son 3 ay temel nasil calismali ses kaydi dinlemeli miyim ?kaynaklarimi belirlerdim klinik kitaplar not alinmis .sanirim zorlarsam totalde 2 tekrar yetisir 3 ayda?
Yogunluktan mesajınızı yeni okuyabildim. Umarım rayına oturmuştur. İstifa sonrası hemen derse başlamak da zor olsa gerek. Hiç stres yapmayın. Bedeniniz ve ruhunuzun buna ihtiyacı olmasa böyle olsun istemezdi. ( bu saatte böyle cümleler kurmam saçmalık olsa da , kahveye teşekkürler ) öncelikle ne için yola çıktınız? Hedefler gerçekçi mi onu bir düşünün, değilse daha gerçekçi planlar yapın. Yani temel hiç çalışmasıysanız ses kaydı şart. Klinik de soeu agırlıklı bakın derim. 3 ayda iki tekrar yerine 1 sağlam full tekrar ve son 15 gün temel tekrar ederek eli yüzü düzgün bi çalışma olur bence. Ekstra sorularınızı gündüz değerlendiririm, şuan fırsat bulunca burayı hatırlayıp yazmak istedim. Görüşmek dileğiyle

doktormerve
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen doktormerve » Çrş Ara 05, 2018 2:02 am

:D :D güzel tavsileri olan bir başlık olmuş

deepsilencee
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen deepsilencee » Çrş Ara 05, 2018 12:44 pm

Selam
Hergun acaba cevap geldi mi diye kontrol ettim, çok teşekkürler ,bu bile motive edici gercekten , ayrica derma çrs demeniz beni çok mutlu etti onun için ayrıca öperim sizi 💞
farmakoloji diye niyetlenmistim ama çrs ye de hayır demem yani 😊
dersaneye kayıt oldum , offline imkanı da mevcut , tüm gün boş sayılırim, çocuk ile ilgili annemden destek alma şansım da var.
Müsait olduğunuzda detaylandiralim mi lütfen
Çok öpüyorum sizi
sevgiler 🌼

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Ara 05, 2018 10:24 pm

deepsilencee yazdı:
Çrş Ara 05, 2018 12:44 pm
Selam
Hergun acaba cevap geldi mi diye kontrol ettim, çok teşekkürler ,bu bile motive edici gercekten , ayrica derma çrs demeniz beni çok mutlu etti onun için ayrıca öperim sizi 💞
farmakoloji diye niyetlenmistim ama çrs ye de hayır demem yani 😊
dersaneye kayıt oldum , offline imkanı da mevcut , tüm gün boş sayılırim, çocuk ile ilgili annemden destek alma şansım da var.
Müsait olduğunuzda detaylandiralim mi lütfen
Çok öpüyorum sizi
sevgiler 🌼
Musaitim sizin gibi bir annenin benim kazandıgım tusta 4. Oldugunu söyleyerek başlamak istiyorum. Evet farmakoloji de güzel bence. Öncelikle tüm güm boşsanız pratisyenliğiniz de kralmış doğrusu 🙈
Şimdi şöyleee
Dersaneye giden biri için güzergah belli aslında
Atıyorum, haftasonu fizyoloji dersimiz var. Cumadan son çıkan fizyo tus sorularına bakarız sadece ne sorulmuş diye. Dersane sonrası da hafta içi 4 günde tekrar ederiz. Ders olmayan günlerde offline. Tüm dersleri dinleyip sonra tekrar aşamalarına geçersiniz.
Ben dönem 5teyken başaramadıgım bişeyi paylaşmak istiyorum. Dersi canlı dinlerken arkama yaslanmak sadece hocanın “işaretle dediği yerleri” işaretlemek, pazartesi de offlineda hızlı tekrar etmek. Fakat öğrencilikte bu olmuyor. Bunu yaparsanız çoook sağlam temel atarsınız. Son 3 aya kadar böyle gidebilirseniz son 3 ay inzivaya çekilip tekrar etmelisiniz. Sorunuz varsa alabilirim

angrydoc
VIP
VIP

Mesaj gönderen angrydoc » Çrş Ara 05, 2018 11:35 pm

Ezgisu hoca denemeleri ders ders demissiniz ama deneme seklinde daha faydali olmaz mi?
Bir de merak ettim hangi bolumu kazandiniz sakincasi yoksa?

whiteglasses
VIP
VIP

Mesaj gönderen whiteglasses » Cmt Ara 08, 2018 9:47 am

değer verip yanıtladığınız vakit ayırdığınız için teşekkürler.
son 2.5 ayda daha önce düzensiz 2-3 kez offline dinlemiş biri(ama okuyamamış) nasıl bir çalışma izlemeli sizce ?
son tus 42.
son 28 gün kampa kayıtlıyım.

sarıhavuç
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sarıhavuç » Cmt Ara 08, 2018 12:29 pm

yaaaa asıl biz teşekkür ederiz yazdıklarınız için

sarıhavuç
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sarıhavuç » Cmt Ara 08, 2018 12:29 pm

bu forumun da sevdiğim kısmı bu zaten :D