Tus Destek

Kullanıcı avatarı
Staz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tus Destek

Mesaj gönderen Staz » Pzr Eyl 23, 2018 10:16 pm

Hangi yayının tts sini çözelim?

Lumos
VIP
VIP

Mesaj gönderen Lumos » Prş Eki 04, 2018 10:23 am

Staz yazdı:
Pzr Eyl 23, 2018 10:16 pm
datanın tts'si piyasadaki en iyi, güncel olan 27. baskı sanırım, sitede paylaşılması yasak. Belki 26. baskıları bulabilirsiniz pdf olarak. 27 baskıda orijinal soruları koydular ondan önce benzer sorular koyuyorlardı tek fark o aralarındaki, bir de son sınavın sorularını eklemiş olmaları tabii ki.

Dr.brezza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr.brezza » Cmt Eki 06, 2018 3:03 pm

Ezgisu hocam nasılsınız? Bu başlıktaki yazılarınızı motivasyonda zorlandığım anlarda gelip tekrar okuyorum bana umut oluyor çok teşekkürler... ders calisirken her gün programınıza uyabilmeyi nasıl başardınız o motivasyonun devamlılığını nasıl sağladınız ben bu konuda çok düşüşler yaşıyorum yaptığım program olmadığında yetismediginde konularımı bitiremedigimde ertesi günüm gidiyor dikkatimi toplamakta zorlaniyorum dersin başında oturmayı devam ettirmek çok güçleşiyor

Dr.brezza
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr.brezza » Cmt Eki 06, 2018 3:05 pm

Ezgisu hocam nasılsınız? Bu başlıktaki yazılarınızı motivasyonda zorlandığım anlarda gelip tekrar okuyorum bana umut oluyor çok teşekkürler... ders calisirken her gün programınıza uyabilmeyi nasıl başardınız o motivasyonun devamlılığını nasıl sağladınız ben bu konuda çok düşüşler yaşıyorum yaptığım program olmadığında yetismediginde konularımı bitiremedigimde ertesi günüm gidiyor dikkatimi toplamakta zorlaniyorum dersin başında oturmayı devam ettirmek çok güçleşiyor

suloca
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen suloca » Sal Eki 09, 2018 4:38 pm

mrb. doktor hanım. siz aile hekimliği yapıyor olsaydınız aynı zamanda 2 çocuğunuz olsaydı. eşinizde çalışıyo olsaydı. ki eminim üstesinden gelip tusa çalışırdınız. ama nasıl çalışırdınız. meramım ve merakım budur. cevaplarsanız sevinirim. Ezgisu hanım.. teşekkürler

drernesto
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drernesto » Pzr Eki 28, 2018 1:16 am

Ezgisu hocam çok güzel yazmışsınız elinize sağlık baştan sona hepsini okudum, tts çözme işi ile kaç zamandır başım dertte, 27.baskı data alıp konu+tts şeklinde gitmek istiyorum ancak çok eski tus sorularıyla uğraşmak istemiyorum.. son 10 yılın sorularını ÖSYM yayınlamış, onlardan mı çalışsam acaba diyorum sadece ? Yani 30 yılın eski yeni tüm tus sorularını çözmek ne kadar faydalı olabilir ? Böyle yapmak yerine son 10 yıl tus sorularının çıktısını alıp ama çözümleri Yok sadece soruları var; bunları çözüp ekstra da son 3 dönem denemeleri çıkarıp çözmeyi düşünüyorum? Bu konu hakkındaki fikrinizi belirtebilirsiniz çok memnun olurum,, teşekkürler şimdiden..

senseidoktor
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen senseidoktor » Cmt Kas 10, 2018 3:22 pm

@Ezgisu hocam, paylaşımlarınız için teşekkürler. Sınav gününün açıklanmasıyla acaba doğru mu çalışıyorum, yetişir mi, gene mi olmayacak derken buldum paylaşımlarınızı.

2 defa tusa hazırlanıp girmiş en son Şubat 2018 tusunda 56 almış almış hedefim için en az 67-68 alması gereken biriyim. Bir ilçe hastanesi acilinde pratisyenlik yapıyorum. Defalarca tusa başlayıp bıraktım yillar içinde en fazla 59 alabildim.Hep sınav yaklaştıkça gene mi olmayacak durumu oluyor.

1)Geçen tusa yaklaşık 2 aylık süreçte tusworld offline dinleyerek hazırlandım.Dersleri 1 yıl kadar önce dinlemiş olmak dezavantaj oluşturur mu?
2) Paylasimlarinizdan anladığım tts hızlı+konu+tekrar tts açıklamalı stratejisi yapmışsınız.Bu size soru hakimiyeti ve notlardaki eksikleri tamamlama şansı mı verdi? TWorld notları kısa ama çok yüksek puan almak için biraz eksik gibi bu açığı tts ile kapatabilir miyim?

Uzun oldu kusura bakmayın cevaplarsaniz sevinirim 😅başlık tekrar canlanirsa harika olur👏

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Cum Kas 16, 2018 9:15 pm

Staz yazdı:
Pzr Eyl 23, 2018 10:16 pm
Eğer kaynaklarınız data ise farketmez tts seçiminiz. Çünkü açıklamalarda direkt fasikül metinleri oluyor data ttssinde. Ama eğer tusem ya da tustimedaysanız kesinlikle datanın tts sini alın derim, kendi kaynagınızda olmayan bir açıklamayı da öğrenmiş olursunuz.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Cum Kas 16, 2018 9:29 pm

Dr.brezza yazdı:
Cmt Eki 06, 2018 3:03 pm
Ah çok teşekkür ederim. :) iyiyim sizler nasılsınız?
Kısacık şunu da söyliyim! Hayatımdan tus teferruatının çıkması harika bir duygu ! Sevdiğim şehirde, sevdiğim bölümdeyim. Nazar değmesin aman, çok mutluyum. Hobilerim varmış benim. Tıp fakültesine başladıgımdan beri doğru dürüst kitap okumazdım, şimdi haftada 1 kitap okuyorum. Tiyatrolara, sinemalara giderken vicdan azabı çekmiyorum, rutinlerim oldu normal insan rutinler. İşte ailecek pazar gününe geç başlamak, mükellef kahvaltı sonrası sadece KEYİF!!! maksatlı kahve içmek, ailemle sohbet etmek, veeeeeee en değişiği de spesifik bir alan için ki o benim uzmanı olacagım bölüm 😇 bir akademik kitap okuyorum ! Harikaaaaaaaaaaa
Tus kitaplarımı atmadım, onlar benim canlarım. Biriciklerim. Çocuklarım... ehehehhe abarttım tamam. Arada alıyorum elime, içindekilere bakıyorum, 3. Tekrarda eksik bıraktıgım konulara, yanına bunun ttslerine bakmadım yazdıgım notlara... canım kendim öperim gözlerinden

Motive olmak için hep bunları düşünmüştüm. ENDİŞELER ÇÖPE, HAYALLER YERLİ YERİNE !
Ve o kadar güçlüyüz ki planlarımız bazen elimizden gelenin fazlası oluyor, çünkü biz yapabiliriz. Ama o plan hep ertesi güne sarkarak ilerler. Bu sadece senin yaşadıgın bi sorun değil.

Ben bir derse 4 gün ayırmışsam o süreçte ne çlaışacaksam herşeyi dörde bölerek çalıştım. 400 sy kitapsa 100 sy okunacak, tts bakılacak, varsa başka notlarım sorularım denemelerim onlar da bakılacak. Ama hiçbir zaman o ttsleri full bitirmedim. Mesela mikrop ilk tekrar tts ile sadece bakteriyoloji baktım, 2. Tekrarında önce virüsten başladım. Birşekilde hepsini gördüm, sona dogru ise ne çıkmış diye soru cevap şeklinde baktım geçtim. Açıklamaya dalmadım, gibi şeyler...
Ve hiçbir gün ertesi gün yetişmeyenleri tamamlamaya çalışmadım. Diyelim o gün 5 şeye bakacaktım ama gün bitmek üzere ve ben 2 şey baktım. O halde kalanlardan en muhim olanına bakıp diğerlerini diğer tekrara bıraktım. Bilmiyorum, ben acilde çalıştıgımdan peşimden atlı koştururcasına çalıştım. Kronometre filan tut diyenler oldu. Yemişim kronometresini ! Ben yerimden kalkmıyordum neredeyse 😅 elime bunu başaramazsan bir daha bu kitaplara bakarsın 5 ay yazıyordum her sabah. İşe yaradı 😆

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Cum Kas 16, 2018 9:36 pm

suloca yazdı:
Sal Eki 09, 2018 4:38 pm
mrb. doktor hanım. siz aile hekimliği yapıyor olsaydınız aynı zamanda 2 çocuğunuz olsaydı. eşinizde çalışıyo olsaydı. ki eminim üstesinden gelip tusa çalışırdınız. ama nasıl çalışırdınız. meramım ve merakım budur. cevaplarsanız sevinirim. Ezgisu hanım.. teşekkürler
Merhaba 😇 benim için acilde olmak ayın 7 günü nöbet tutmak kalanında evde olmak iyi gelmişti. Çünkü ben işten okuldan gelip çalışamıyordum, çok yoruluyordum. Ama eğer aile hekimliğinde rahatsanız orada da gün içinde ses kaydı dinlenip akşam onlar tekrar edilir diye düşündüm şimdi 🤔 çocuk-eş ... bunlar konusunda fikrim yok. Ben eve gelince annem kahvaltımı hazırlar kahve meyve ders aralarım herşeyimi o belirlerdi. Bu konuda eşinizin desteği önemli. Belki çocukları bu dönemde annenize emanet ederseniz olur sanki.. ben kedimi bile kardeşime gönderdim 🤧 o süreçte biriyle ilgilenmek konsantre olmayı engeller. Umarım en hasarsız şekilde atlatırsınız