Tus Destek

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Tus Destek

Mesaj gönderen Ezgisu » Cum Eyl 14, 2018 6:29 pm

@@dusau1 ve @ladyinred bende datanın 25. Baskı ttsleri vardı. cevaplarda hatalar oluyordu ama rakip eleme sanmıyorum sonucts onları en çok çözenler yine datacılar. Açıklamaları doğruydu ama ya, bilmiyorum ben o konuda pek sıkıntı yaşamadım bazen cevap b diyip açıklamada a şıkkını açıkladıgı oluyor ama o çok muhim değildi bence.
Tustime ttsleri bilemiycem ama bu işi data yapmış arkadaşlar. Tusemden ben tts alacaktım dersanedeki ablamız dedi ki datanınkini al onları çözüyor herkes :D ben de öyle yapmıştım

Bu arada @@dusau1 sana da ne var ne yok değiştir diyormuşum gibi oldu ama bence sen yine de tustime ttsleri bir bilene sor. Önemli olan sorular neticede. Ya da ucuz bulursan data al ama çok gerekli değil. Elinde hiç olmayanlara data önerebilirim sadece.
Bu arada yine 71 alan bir arkadaşım son 10 sınavı pdf çıkartmıştı tts hiç açıp bakmadı onları çözdü sadece. Yani bu da bir metod, çıkmışları görün de nasıl görürseniz. Hem hatalı mı diye araştırmak daha akılda kalıcı olabilir. Zamandan çalar ama olsun o kadar. Ne çabuk cuma geldi, haftasonu buradayım, sorularınızı cevaplamaya gayret edicem. Şimdilik güzel güzel çalışmalar.

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Cum Eyl 14, 2018 10:45 pm

Merhaba destekleriniz için teşekkürler.

dershaneye gitmiyorum. tusem temel set aldım, kliniği datadan almayı planlıyordum ama dataya olan antipatim yüzünden almamıştım bi de üstüne zam yaptılar. klinik seti de mi tusemden alsam diyorum. siz tusem kitapları üstüne pek çok ses kaydı dinlemişsininiz ben bi kere dinlemeyi planlıyorum o kayıtlar da 2016 2017. sizce güncel olmayan sadece tusem kayıtları ve tusem klinik set yeterli olur mu? data seti alırsam ses kaydı dinlemeyip dershaneye giden birinden kitap alıp doldurup düzelteceğim gibi duruyo şu an.

usmle sorularına ve kaynaklarına bir de ydus sorularına baktınız mı, bakılmalı mı evetse ne zaman bakılmalı?

Kullanıcı avatarı
volfram
VIP
VIP

Mesaj gönderen volfram » Cum Eyl 14, 2018 10:51 pm

bir de fakültedeki başarınız nasıldı? sizce tus başarısı ile fakulte başarısı korele mi?

Avicenne
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Avicenne » Pzt Eyl 17, 2018 9:59 am

Ezgisu yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 7:37 pm
Avicenne yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 10:29 am
Programınızı kendiniz planladınız değil mi? Yani herhangi bi koçluk vs almadan?
burada bahsetmiştim, tus koçlarını sevmiyorum. hoş olmayan olaylar da yaşadım. mesela ismi lazım değil doçent bir hocanın tus koçlugu yaptıgını öğrenmiştim. sınava 3 ay vardı bunalmıştım. 500 liraydı aylık, gözümü karartıp katılmaya karar verdim fakat hoca dedi ki " bu sınava az bir süre kaldı" olsun siz koçsunuz öyle değil mi? 1 sene olsa zaten koçsuz da yaparım ki 3 ayda bile yaptım. yani bir koç bunları söylüyorsa ne kadar koç olacak... programı kendim yaptım. zaten 3 gün boş 1 gün nöbetçi oldugumdan 3er günde 1 ders bitirmeye mecbur hissediyordum. sizin daha çok zamanınız varsa şu güzel 5,5 ayı dolu dolu geçirebilirsiniz. koçlara ya da internetteki sizi alıkoyacak gruplara bulaşmayın derim. ben her girdiğim gruptan sinirlerim bozulup çıkmıştım ( bu arada grubu olan arkadaslar kusura bakmasınlar) ben burada kendi deneyimlerimi paylaşıyorum.. :( mesela instagramda bir çok tus günlük sayfaları var. onu ben de yaptım :) her an kim begenmiş kimler yorum yapmış dikkatim dagılıyordu. bence çalışma aralarınızda bakarım düşüncesiyle girdiğiniz gruplar sizi alıkoymasa oradaki spotları çalışıp zaten öğrenirsiniz. bilmiyorum ben çok yaşadım vwhatsapp ta soru çözme grupları olurdu. girerdim ve herkes orada cevap verirdi. anında cevaplayanlar vardı. bi ara soru gelsin de hemen cevaplıyım diye saatlerce beklerdim gözüm telefonda. ben biraz psikopattım. soru grupları olan modlar varsa beni banlamayaın nolur :D faydasını görenler lütfen editlesinler onu düzeltelim. benim derss çalışırken telim kapalı olurdu. gece açar mesaj arayan var mı bakar alarm kurup uyurdum. face instagram kapatmıştım. bunun çok faydasını gördüm. orada bir soruya takılıp ara verdiğimde beynimi yeniden yoruyordum. bazen moralim bozuluyordu yapamadım edemedim diye. biraz çok konustum. ( kahve yaptım uykum kaçtı dilime vurdu kusura bakma ':) O:-)
Harikasınız 👏🏻👏🏻 Teşekkürler..Peki son 25 günlük kamplar konusunda bi fikriniz var mı? Yani son tekrarımı kendi kafama göre yapmayı daha çok seviyorum açıkcası,kaynaklar çalışma kalma ortamı vs biyandan da 2014mezunuyum..ve acaba diyorum..Kampta hocalar çıkabilecek daha önemli yerlere vurgu yaptıkları için eski mezunlara fark arttırır mı..

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzt Eyl 17, 2018 7:35 pm

volfram yazdı:
Cum Eyl 14, 2018 10:45 pm
Merhaba destekleriniz için teşekkürler.

dershaneye gitmiyorum. tusem temel set aldım, kliniği datadan almayı planlıyordum ama dataya olan antipatim yüzünden almamıştım bi de üstüne zam yaptılar. klinik seti de mi tusemden alsam diyorum. siz tusem kitapları üstüne pek çok ses kaydı dinlemişsininiz ben bi kere dinlemeyi planlıyorum o kayıtlar da 2016 2017. sizce güncel olmayan sadece tusem kayıtları ve tusem klinik set yeterli olur mu? data seti alırsam ses kaydı dinlemeyip dershaneye giden birinden kitap alıp doldurup düzelteceğim gibi duruyo şu an.

usmle sorularına ve kaynaklarına bir de ydus sorularına baktınız mı, bakılmalı mı evetse ne zaman bakılmalı?
Benim çok ses kaydı dinlemem doğru birşey değildi. Birkez dinleyin. Kaynaklar dediğim gibi temelde fizyo tusem olmasın gerisi mühim değil. Ama başkasının aldıgı notları geçmeyi pek doğru bulmuyorum.
Ben başka soru çözmedim tts ve denemeler dısında. Çok nadirdir, kodal soru kitabı ilk konular bakmışsam odur. Usmle soruları hakkında hiç fikrim yok
Fakültede ortalamam 3,3tü. Büte kalmadım hiç. Fakülte başarısı yardımcıdır elbet ama elzem değil. Bunu kendiniz de gözlemlemişsinizdir. Bizim fakültede tusla ilişkisi olmayan çokça sene tekrarı yapmış arkadaşlar ilk tuslarında 60 üstü aldılar. Bense hep çalışkan ve beklentinin yiksek oldugu biriydim ama ilk sınavlarımız hemen hemen aynıydı.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzt Eyl 17, 2018 7:42 pm

Avicenne yazdı:
Pzt Eyl 17, 2018 9:59 am
Ezgisu yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 7:37 pm
Avicenne yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 10:29 am
Programınızı kendiniz planladınız değil mi? Yani herhangi bi koçluk vs almadan?
burada bahsetmiştim, tus koçlarını sevmiyorum. hoş olmayan olaylar da yaşadım. mesela ismi lazım değil doçent bir hocanın tus koçlugu yaptıgını öğrenmiştim. sınava 3 ay vardı bunalmıştım. 500 liraydı aylık, gözümü karartıp katılmaya karar verdim fakat hoca dedi ki " bu sınava az bir süre kaldı" olsun siz koçsunuz öyle değil mi? 1 sene olsa zaten koçsuz da yaparım ki 3 ayda bile yaptım. yani bir koç bunları söylüyorsa ne kadar koç olacak... programı kendim yaptım. zaten 3 gün boş 1 gün nöbetçi oldugumdan 3er günde 1 ders bitirmeye mecbur hissediyordum. sizin daha çok zamanınız varsa şu güzel 5,5 ayı dolu dolu geçirebilirsiniz. koçlara ya da internetteki sizi alıkoyacak gruplara bulaşmayın derim. ben her girdiğim gruptan sinirlerim bozulup çıkmıştım ( bu arada grubu olan arkadaslar kusura bakmasınlar) ben burada kendi deneyimlerimi paylaşıyorum.. :( mesela instagramda bir çok tus günlük sayfaları var. onu ben de yaptım :) her an kim begenmiş kimler yorum yapmış dikkatim dagılıyordu. bence çalışma aralarınızda bakarım düşüncesiyle girdiğiniz gruplar sizi alıkoymasa oradaki spotları çalışıp zaten öğrenirsiniz. bilmiyorum ben çok yaşadım vwhatsapp ta soru çözme grupları olurdu. girerdim ve herkes orada cevap verirdi. anında cevaplayanlar vardı. bi ara soru gelsin de hemen cevaplıyım diye saatlerce beklerdim gözüm telefonda. ben biraz psikopattım. soru grupları olan modlar varsa beni banlamayaın nolur :D faydasını görenler lütfen editlesinler onu düzeltelim. benim derss çalışırken telim kapalı olurdu. gece açar mesaj arayan var mı bakar alarm kurup uyurdum. face instagram kapatmıştım. bunun çok faydasını gördüm. orada bir soruya takılıp ara verdiğimde beynimi yeniden yoruyordum. bazen moralim bozuluyordu yapamadım edemedim diye. biraz çok konustum. ( kahve yaptım uykum kaçtı dilime vurdu kusura bakma ':) O:-)
Harikasınız 👏🏻👏🏻 Teşekkürler..Peki son 25 günlük kamplar konusunda bi fikriniz var mı? Yani son tekrarımı kendi kafama göre yapmayı daha çok seviyorum açıkcası,kaynaklar çalışma kalma ortamı vs biyandan da 2014mezunuyum..ve acaba diyorum..Kampta hocalar çıkabilecek daha önemli yerlere vurgu yaptıkları için eski mezunlara fark arttırır mı..
son tuslarda kampa gidenlerden duydugum keşke gitmeseydim oldu. Ben gitmedim ama evdeyken burada paylaşılan kamp kayıtlarını dinlemiştim. Eğer evde çalışabiliyorsanız onları dinlemek de iş görür. Son 25 gün çok zor bir dönem. Evde geçirmek baya zor. Kütüphanede çalışmak ya da kamplar faydalı olur. Tabi evdd ben çalışırım diyen için o rahat bırakılmaz.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzt Eyl 17, 2018 7:44 pm

Bu arada şubat için başladınız mı çalışmaya? Ne durumdasınız

senio38
VIP
VIP

Mesaj gönderen senio38 » Sal Eyl 18, 2018 2:45 pm

Ezgisu yazdı:
Pzt Eyl 17, 2018 7:44 pm
Ben tatile biraz geç çıktım bölündü biraz ama yaklaşık 140gün şubat için yeter değil mi iyi bir planlamayla ?(lütfen yetsin )
Hocam çalışma saatlerini yükseltmekle ilgili öneriniz var mı ben müstafiyim ancak max 6saat çalışabiliyorum o yüzden verimli çalışmaya çalışıyorum.
Bir de tusla işiniz bitmesine rağmen üşenmeyip bişeyler yazdığınız için teşekkur ederiz.

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Sal Eyl 18, 2018 2:50 pm

Ezgisu yazdı:
Pzt Eyl 17, 2018 7:44 pm
Benim data fizyoloji fasikülü nihayet bugün geldi. 600 sayfaymış :sob: Fena girecek bana öyle hissediyorum. Elimdeki pediatri kitabı bile 589 sayfa hayırlısı olsun artık girdik bir yola.

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Sal Eyl 18, 2018 3:43 pm

aptallık etmişim arkadaşlar referanslara bakmadan almakla. Kitaba baktım son sınavın sorularından birkaçı net olarak eksik. Sonra infotus tustime baktım adamlar hepsini net yakalamış sanırım bu data fizyoloji kitabı çöp oldu timedan alacam 😭