Dahiliye soru bankası- en iyi kaynak hangisi?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
kochero
VIP
VIP

Dahiliye soru bankası- en iyi kaynak hangisi?

Mesaj gönderen kochero » Sal Tem 10, 2018 9:26 pm

Evet sevgili antitusifseverler :) :) yarar gördüğünüz, "bu kitap çok iyi" dediğiniz bir soru bankası var mı? Ya da tam tersi, "şu kitaba elini bile sürme" dediğiniz bir kaynak? Onu da bilmemiz kuşkusuz yararımıza olacaktır.
Açıkçası ben tusdata'nin siyah inci soru bankasını pek beğenmedim, cevaplarda fazla uzatmış. Pediatri'de Tusworld'un soru bankası çok iyi mesela. Cevapları net, öz, akılda kalıcı. Maalesef Tusworld'un dahiliye soru bankası ise o kadar iyi değil. Önerilerinizi bekliyorum. O:-) O:-)

ozvita
VIP
VIP

Mesaj gönderen ozvita » Sal Tem 10, 2018 10:21 pm

Tusdatanın son çıkardıklarından dahiliye vaka soruları kitabı oldukça güzel. Bir soru kalıbı üzerinden beş - altı tane soru oluşturulmuş ve kitap bu şekilde tekrarlıyor. Soru sayısı fazla, tusdatanın birçok kitabının aksine yanlış cevapları yok ve açıklamaları hem kısa hem de yeterli. Daha çok vaka soruları gibi görünse de spot bilgiler de sorgulanmış. Bu yüzden bence en iyi kaynaklardan biri olabilir.

Kullanıcı avatarı
kochero
VIP
VIP

Mesaj gönderen kochero » Sal Tem 10, 2018 11:03 pm

Çok teşekkürler hocam oneriniz için :)

caglar221
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caglar221 » Sal Tem 10, 2018 11:16 pm

teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Urapidil
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Urapidil » Çrş Tem 11, 2018 10:52 am

ozvita yazdı:
Sal Tem 10, 2018 10:21 pm
Tusdatanın son çıkardıklarından dahiliye vaka soruları kitabı oldukça güzel. Bir soru kalıbı üzerinden beş - altı tane soru oluşturulmuş ve kitap bu şekilde tekrarlıyor. Soru sayısı fazla, tusdatanın birçok kitabının aksine yanlış cevapları yok ve açıklamaları hem kısa hem de yeterli. Daha çok vaka soruları gibi görünse de spot bilgiler de sorgulanmış. Bu yüzden bence en iyi kaynaklardan biri olabilir.
aynen katılıyorum. Sorular kaliteli ve TUS tarzında. Boş soru yok