Saygın hocanın kitabı yeterli mi??

refran
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Saygın hocanın kitabı yeterli mi??

Mesaj gönderen refran » Çrş Nis 11, 2018 12:03 am

Biyokimyayı ilk defa çalışıyorum. Sitede sorulanlar cevaplananlardan anladığım kadarıyla Saygın hocanın biyokimya kitabı beğeniliyordu. Hücre konusunu kayıtlarla beraber bitirdim ama kitapta pek çok şeyin yazmadığını fark ettim en basitinden düz ER'de sitokromp450den bahsetmiyor mesela ve biraz moralim bozuldu açıkçası. Bu kitaptan çalışan arkadaşlar bana öneride bulunabilir mi nasıl çalıştıkları hakkında, hocanın slaytlarını da edindim onlarda pek çok şey yazıyor benim kitap üzerine sürekli notlar mı almam gerekiyor? Elimdeki kitap son basım değil acaba o yüzden mi? Yeni başladığım için tecrübesizim bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Çrş Nis 11, 2018 9:09 am

Hocam diğer kitaplarla karşılaştırdığında farklı bir dizgide gittiği için sana öyle geliyor. Son sınavda full çektirmiş olabilir
Sit p450 sistemi karbonhidratlar chapterındaydı sanırım ayrıntlı şekilde anlatılıyor

Kullanıcı avatarı
painness
VIP
VIP

Mesaj gönderen painness » Çrş Nis 11, 2018 10:26 am

saygın hoca hangi dershanede anlatıyor hocam

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Çrş Nis 11, 2018 10:48 am

Tusem

dr_yabann
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr_yabann » Çrş Nis 11, 2018 10:59 am

Ben de tusa yeni çalışan biri olarak nacizane Saygın hocanın ses kaydı ile kitabın daha verimli olacağını düşünüyorum.Ben biyokimya çalışırken kitabın üzerine notlar aldım.Nükleik asit kısmı eksikti onu da tustime Selim hocadan dinlemeyi düşünüyorum.kolaylıklar dilerim hocam.
Birşeyler yapabilmek için yeterince hırslı olmalısınız.Yoksa sadece kendinizi yıpratırsınız.

refran
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen refran » Çrş Nis 11, 2018 4:37 pm

Percy yazdı:
Çrş Nis 11, 2018 9:09 am
Hocam diğer kitaplarla karşılaştırdığında farklı bir dizgide gittiği için sana öyle geliyor. Son sınavda full çektirmiş olabilir
Sit p450 sistemi karbonhidratlar chapterındaydı sanırım ayrıntlı şekilde anlatılıyor
Çok teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi kitabın farklı bölümlerinde anlatılıyor sanırım benim eksik zannettiğim kısımlar.
dr_yabann yazdı:
Çrş Nis 11, 2018 10:59 am
Ben de tusa yeni çalışan biri olarak nacizane Saygın hocanın ses kaydı ile kitabın daha verimli olacağını düşünüyorum.Ben biyokimya çalışırken kitabın üzerine notlar aldım.Nükleik asit kısmı eksikti onu da tustime Selim hocadan dinlemeyi düşünüyorum.kolaylıklar dilerim hocam.
Teşekkür ediyorum hocam önerilerinizi kesinlikle dikkate alacağım.

darkblue
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen darkblue » Çrş Nis 11, 2018 11:21 pm

Bana çok uzun paragraf paragraf geldi o kitap hızlı tekrara pek uygun gelmemişti.

Kullanıcı avatarı
vermilliolus
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen vermilliolus » Çrş Nis 11, 2018 11:42 pm

Paragraflardan ibaret olduğu için beni boğuyor. Tustime kitabı madde madde ve içaçıcı. Aşağı yukarı da aynı şeyler yazıyor zaten. Tustime kitabıyla bile dinlenebilir Saygın hoca.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Prş Nis 12, 2018 12:14 am

Yavuz hoca candır, üzerine hoca tanımam kitabı da aynı şekilde. Ama saygın hoca da çok iyidir, eksik olacağını sanmıyorum

kidemlicomez
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kidemlicomez » Prş Nis 12, 2018 10:07 am

saygın hocanın kitabı fazlasıyla yeterli ve kesinlikle mükemmel, ama tekrar atarken sorun olabilir. bu yüzden yavuz hocanın kitabı daha uygun. soru çözümü de cabası.
yavuz veya saygın hocadan çalışmak pozitif prognoz göstergesi