Mecburi Hizmet - İstifa - Tus tercihi hakkında

Çıkması Beklenen Yerler, Deneme Sınavı Tartışmaları, Yabancı Dil Muafiyeti, İstifa-Feragat, Güncel Gelişmeler'in Konuşulduğu Başlıklar

Moderatör: hekim3541

PaylasmakGuzeldir
VIP
VIP

Mecburi Hizmet - İstifa - Tus tercihi hakkında

Mesaj gönderen PaylasmakGuzeldir » Cum Haz 26, 2020 12:03 pm

Arkadaşlar yaklaşık 3 senedir Ağrı ilinde çalışmaktayım. Mecburi hizmet sürem biteli çok oldu. Şimdi ben istifa etmek istiyorum tus çalışmak için. Fakat Tus tercihlerinde eah ve sbu kadrolarını yazıp yazmama olaylarını tam olarak bilmemekteyim. Yardımınıza ihtiyacım var gerçekten.

ethumana
VIP
VIP

Mesaj gönderen ethumana » Cum Haz 26, 2020 12:46 pm

Eah sba yazmak icin sinav tarihinden üç ay önce usulune uygun olarak istifa etmis olmaniz lazim. Ekim sinavi icin temmuz 3 ya da 4une denk geliyordu. İstifanizi hemen kabul etmiyorlar 1 aylik sureyi bekletiyorlar genelde. Bi de usulsuz istifa var. Dilekceyi verip hadi eyvallah diyerek cikabilirsiniz. Bunda sba eah yazmak icin sure 3 aydan daha fazla ama tam ne kadar bilmiyorum. Hedef kac puan subat tusuna hazirlaniyorsaniz usullu istifa dilekcenizi verin her halukarda subat tusunda eah sba yazabilirsiniz

PaylasmakGuzeldir
VIP
VIP

Mesaj gönderen PaylasmakGuzeldir » Cum Haz 26, 2020 12:57 pm

Hocam şubat tusuna hazırlanıyorum. Hedef yüksek. Şuan aile hekimiyim ağustos sonu aile hekimliğinden istifa edeceğim planıma göre ve tsm'de büyük ihtimal sözleşme kadrosu da mevcut.

Şimdi sözleşme kadrosuna geçersem usülsüz istifa edersem sorun olmuyor sanıyorum zaten değil mi?
Ancak tsmye dönüp 657 olursam usüllü edersem 3 ay diyorsunuz. Peki usülsüz istifa edersem örneğin 1 eylülde bu şekilde de şubat sınavını kurtarıyor muyum acaba?

Bir de mecburi hizmeti bitirip bitirmemek arasında fark olmuyor mu sizden anladığım?