Tus Çalışırken Yaptığınız Hatalar

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

karnax
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tus Çalışırken Yaptığınız Hatalar

Mesaj gönderen karnax » Cum Haz 19, 2020 10:08 pm

Diğer çalışan arkadaşlar için faydalı olması için sonradan farkına vardığınız hataları yazarmısınız?

Ben başlıyım ilk okumada ne çok hızlı ne çok yavaş gidin, yani anlayarak okuyun konunun bütününe hakim olun ama asla ezberlemeye çalışmayın. sadece okuyup geçin ezber kısımları. örnek olarak tip 1-2-3-4 antiduyarlılıkta 1 astım, anaflaksi, 2 şu 3 bu 4 bu diye ezberlemeye kalkmayın. çünkü 2 gün sonra hatırlama şansınız yok. büyük resmi bi görün ezberleri sonra yerleştirirsiniz içlerine

Kullanıcı avatarı
Dsldsld
VIP
VIP

Mesaj gönderen Dsldsld » Cmt Haz 20, 2020 4:52 am

Benim hatam herkesi dinlemek oldu. Çünkü herkes farklı bi şey diyor. Tam bi düzen tutturmuş gidiyorum bi dershane hocası şöyle yapın diyor düzeni değiştiriyorum, tam öyle gidiyorum derken bi forum görüyorum orda başka bi şey diyor onu yapıyorum böyle yapa yapa düzenimi başlarda çok bozdum. Nedeni de nasıl bi sınava girdiğimi tanımamam, kendimi tanımamam, bilgisiz olmamdı. Onun yerine başlarda tts bakıp sınavı tanıyıp net ve bana uygun bi şekilde devam edebilsem iyi olurdu ama bu süreçte objektif bir doğru olmadığından onu bulmak da bulduğunu anlamak da zor oluyor. Bi de TUS yanlışı sayılır mı bilmiyorum ama intörnlükte asistan kızacak da sonra staj boyu benimle uğraşacak korkusundan pısırık kaldım, hiç hakkımı savunmadım ne denirse tamam dedim yaptım. Buna da ayrı üzülüyorum, malesef. O pısırık zamanlarımı TUS çalışmaya ayırabilirdim.

Kullanıcı avatarı
JustHF
VIP
VIP

Mesaj gönderen JustHF » Cmt Haz 20, 2020 5:20 am

Bir kitap doldurulduğu zaman taze taze o kitap okunmalı. Bu benim yaptığım en major hataydı. Eğer bir kitabı sıfır bir şekilde dinledikten sonra başka bir derse geçiyosanız ve o kitabı sonra okurum diyosanız, bilin ki o dersi hiç dinlemediniz yani boşa doldurdunuz bence. Taze taze o doldurulan sayfalar kelime kelime okunup ilk okumayı beyninize çakmanız lazım ki sonra kitabı başka zaman açtığınız da fransız kalmayın başlıklara konulara.

Kullanıcı avatarı
DrAlican
VIP
VIP

Mesaj gönderen DrAlican » Cmt Haz 20, 2020 10:18 am

Konusunu çalıştığım dersin hemen peşine soru kitabını bitirmek yaptığım hatalardandı.Bence arada en az 10 gün gibi bir zaman bırakılmalı,böylece soru çözerken neyi unutuyorsunuz, neyde eksiksiniz, hangi konu tam oturmamış tespitini yapabiliyorsunuz,aksi taktirde biraz kendinizi kandırmak gibi oluyor

Kullanıcı avatarı
DiGeorge
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen DiGeorge » Cmt Haz 20, 2020 10:46 am

DrAlican yazdı:
Cmt Haz 20, 2020 10:18 am
Konusunu çalıştığım dersin hemen peşine soru kitabını bitirmek yaptığım hatalardandı.Bence arada en az 10 gün gibi bir zaman bırakılmalı,böylece soru çözerken neyi unutuyorsunuz, neyde eksiksiniz, hangi konu tam oturmamış tespitini yapabiliyorsunuz,aksi taktirde biraz kendinizi kandırmak gibi oluyor
hocam bu durum tts için de geçerli mi?

Kullanıcı avatarı
DrAlican
VIP
VIP

Mesaj gönderen DrAlican » Cmt Haz 20, 2020 10:51 am

Ben TTS ye öncesinde bakıyorum, nereler önemli fikir sahibi olmamı sağlıyor, ama bu konuda tek bir doğru olduğunu düşünmüyorum hocam

Bozkurt067
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Bozkurt067 » Cmt Haz 20, 2020 3:24 pm

Kesinlikle daha fazla deneme çözmeliyiz.Denemedeki soruların doğrularını öğrenedikçe tekrarlarda algımız daha açık oluyor,nerelerin potansiyel soru olabileceğini farkediyoruz

dinamo
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dinamo » Cmt Haz 20, 2020 4:44 pm

kesinlikle pes etmeyin ;
O gün yaptığınız deneme çok kötü geçmiş olabilir( biraz önce başıma gelen :( )
Yapamicam ben bu işi tarzında iç sesiniz olucak sık sık
ama istediği puanı alanlar bu tarz durumlarda takılmadan yoluna devam etmesini bilenlerdir.

cakisuleyman
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cakisuleyman » Çrş Haz 24, 2020 5:41 am

Kesinlikle daha fazla deneme sınavı çözmek gerekli

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir