Atanma sorunu

Çıkması Beklenen Yerler, Deneme Sınavı Tartışmaları, Yabancı Dil Muafiyeti, İstifa-Feragat, Güncel Gelişmeler'in Konuşulduğu Başlıklar

Moderatör: hekim3541

Zed
VIP
VIP

Atanma sorunu

Mesaj gönderen Zed » Prş Haz 18, 2020 11:02 pm

Arkadaşlar herkese merhaba bu yaz mezun olacagım fakat yasadıgım problemlerden ötürü 15 ağustosta intörnlüğüm tamamen bitiyor bu durumda genel atamaya katılabilmek için nasıl bir yol izlemeliyim belgeleri kendi imkanlarımla ankaraya götürmek vs gibi daha önce tecrübesi olan veyahut etrafında gören duyan kişiler yardımcı olabilirse sevinirim ya da hiç mi şansım yok o da bi seçenek tabi 🙂

Kullanıcı avatarı
Halord leo
VIP
VIP

Mesaj gönderen Halord leo » Prş Haz 18, 2020 11:37 pm

Kendin götürsen bile ekim atamasına kalırsın diye biliyorum. Ağustosta ataması olacak kişilerin ismi temmuzda yayınlanıyor.

Kullanıcı avatarı
ach
VIP
VIP

Mesaj gönderen ach » Cum Haz 19, 2020 11:07 am

http://www.kamuajans.com/m/akademik-per ... 50858.html hocam şöyle bir şey gördüm 9 ay 12 ay arasında olmalı egitim yazmışlar bi araştırın isterseniz doğrulugundan emin değilim. Haberde yazan şu :
Yükseköğretim Kurulu, tıp fakültelerinde öğrenim gören intörn öğrencilerinin eğitim süresine ilişkin karar verdi.Tıp Fakültelerinde 6 ncı sınıf (intörn) öğrencilerinin eğitim süresinin dokuz aydan az on iki aydan fazla olmaması yönünde tıp fakültelerini uyardı.

21.05.2020 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Toplantısında; Tip Ulusal Çekirdek Eğitimi Programı ile tip fakültelerindeki intorn eğitimi süresine ilişkin olarak;

a. Tip Dekanlar Konseyi tarafından "Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Ulusal Çekirdek Eğitim Programı"nın (2014) günün ihtiyaçlarına göre güncellenmesi çalışmaları kapsamında hazırlanan ve konuya ilişkin Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı'nın "uygun" görüşü de alından "Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Ulusal Çekirdek Eğitim Programı 2020". 

b. Tip fakültelerinde öğrenim gören 6.sinif intorn) öğrencilerinin eğitimi süresinin dokuz aydan az on iki aydan fazla olmamak üzere yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından belirlenebileceği uygun görülmüştür