Offline nasıl dinlenmeli? İlerleyemiyorum...

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

drhlozek
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Offline nasıl dinlenmeli? İlerleyemiyorum...

Mesaj gönderen drhlozek » Cmt Haz 13, 2020 1:10 am

Arkadaşlar herkese merhaba. Offline dinlerken hocayı tus kitabından takip edemiyorum çünkü kendi slayt düzenine göre anlatıyor. Videoları ikide bir durdurup neredeyse hocanın her dediği cümleyi yazıyorum kitabın yanına. Özellikle fizyopatosunu anlattığı yerleri yazarken çok zaman kaybediyorum. Bu yüzden mesela 1 saatlik dersi 3 saat aralıksız çalışmayla anca bitirebiliyorum. Hızlanmam lazım ama geri dönüp baktığımda hocanın dediklerini de tekrar edebilmiş olmak istiyorum. Ne önerirsiniz?

aynrand
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aynrand » Cmt Haz 13, 2020 2:39 pm

Ben söyle yapıyorum,offline açıyorum,yanıma bi a4kagidi alıyorum,hocanın çok çok önemli dediği yerlerin sadece başlığını yazıyorum,sonra bir saatlik offline bittiğinde,20 dk veriyorum kendime hocanın anlattığı yerleri kitaptan okuyorum,sıralama değişik oluyor tabi,hocanın anlatma sırası ve kitapta geçenler,bu ikisini eş zamanlı yapmaya çalışırsam önemli yerlerin mantığını kaçırıyorum o yüzden önce dinleyip sonra kitaptaki sırasına göre okuyorum,a4 te yazdığım başlıklara da yıldız arıyorum kitaptan,sonraki tekrarlarda toparlanıyor hocam iyi çalışmalar şimdiden