Mevzuat hakkında iki olgu sorusu-Yardıma ihtiyacım var.

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
slymnayvaz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mevzuat hakkında iki olgu sorusu-Yardıma ihtiyacım var.

Mesaj gönderen slymnayvaz » Pzt Haz 01, 2020 11:08 pm

SORU 5 : A İli’ne bağlı B ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi’ne İlçe Cumhuriyet Savcılığı’ndan gelen resmi yazıda;
”İlçedeki Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan bir kadın mahkumun bir başka ildeki kapalı cezaevine nakledileceği, yolda olabilecek olası sağlık sorunları nedeniyle
TSM ya da bağlı birimlerden bir kadın sağlık çalışanının bu nakil sırasında cezaevi aracıyla nakledilecek mahkuma refakat etmek üzere görevlendirilmesi” istenmektedir.

Yukarıdaki olguyla ilgili aşağıdaki soruları yanıtlayınız:

a) Söz konusu resmi yazıya kaç gün içinde yanıt verilmelidir ?
b) Sağlık personeli görevlendirmesi yapılmalı mıdır? Yanıt evet ya da hayır ise gerekçeleri neler olmalıdır ?

SORU 6 : Toplum Sağlığı Merkezinde çalışan zorunlu hizmet yükümlüğü olmayan Dr.F.E istifa ederek özel sektöre geçmek istiyor. 22 Mayıs 2020 Cuma günü istifa dilekçesini veriyor ve 25 Mayıs 2020 Pazartesi özel bir hastanenin acil servisinde çalışmaya başlıyor. Özel hastanenin çalışma koşullarını beğenmeyen hekim, işletme sahibi ile durumu değerlendiriyor, tekrar TSM’ye dönmek istediğini bildiriyor. TSM’den ayrılalı 15 iş günü olmuştur.

Yukarıdaki olguyla ilgili aşağıdaki soruları yanıtlayınız:

a) Hekim TSM’deki görevine yeniden dönebilir mi? Yeniden devlet memurluğuna dönüş süreci nasıl işleyecektir.
b) Konuyla ilgili mevzuatta ne gibi düzenlemeler vardır
c) İstifa eden hekim devir teslimle yükümlüyse kendisinden görevi devralacak meslektaşına görevini devretmeden ayrılabilir mi? Ayrılırsa süreç nasıl işler?

Cevaplayabilen olursa çok memnun olurum.

M.K.ATATURK.

Mojojo
VIP
VIP

Mesaj gönderen Mojojo » Pzr Haz 14, 2020 3:57 pm

Yeniden devlet memurluğuna dönüş süreci nasıl işleyecektir?

Ben de merak ettim