Aynı anda İngilizce ve TUS/DUS çalışmak

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

lütfenolsun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Aynı anda İngilizce ve TUS/DUS çalışmak

Mesaj gönderen lütfenolsun » Prş May 28, 2020 1:58 pm

Merhaba arkadaşlar 👋🏻👋🏻
Ben 2015 mezunuyum. Uzman olmak içimde kalmış bir ukde, kanayan bir yaramdır. Bugüne kadar çok istedim hazırlanmayı ama hep önemli bir engel çıktı hazırlanamadım. Bu yıla kısmetmiş.
Çok isteyince imtihanda büyük oluyor. İngilizce muafiyetim yeni bitti. Şimdi hem İngilizce hem Dus çalışmam gerekiyor. İngilizcem çok iyi değil. Kelime eksiğim var.
İçinizde benim durumumda TUS/DUS çalışan ya da deneyimlerini paylaşacak olanlar varsa çok sevinirim. Belki imkansız diyeceksiniz bilmiyorum ama o bile yol gösterecek bana. Çevremde konuşacak paylaşacak ders çalışan arkadaşım yok.
Her öneriniz-fikriniz için şimdiden içtenlikle teşekkür ederim☺️ 🙏🙏

drcnrvrhn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drcnrvrhn » Prş May 28, 2020 2:46 pm

aynı kaderi bende paylaşıyorum 2015 mezunuyum ingilizce yeterliliğim bitti hem tus hem ingilizce çalışmam gerek :(

lütfenolsun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lütfenolsun » Prş May 28, 2020 2:55 pm

Peki nasıl bir yol izliyorsun? Ben ‘60 günde sağlık kelime’ var Suat Gürcanın onu çalışıyor kelime ezberlemek için yakında bir de haftada bir deneme çözüyorum ama yavaş oluyor. Dus çalışmaya çalışıyorum ama İngilizceyi geçemezsem diye aklım hep orada. Malum İngilizce sınavlar ertelendi.

drcnrvrhn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drcnrvrhn » Prş May 28, 2020 5:38 pm

ekim tusuna hazırlanmam zor olur diye şubat için çalışıyorum.zaten yeni başladım ingilizce için tıp dile girecem ama onun da daha sınav tarihi belli değil. deneme kitabı istedim netten dediğiniz hocaların henüz elime geçmedi. deneme ve kelime çalışmayı düşünüyorum. şu an da ses kayıtlarından kitapları dolduruyorum en azından kitaplar dolu olsun

lütfenolsun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lütfenolsun » Cum May 29, 2020 6:44 pm

İyi kötü yol gösterecek biri yok mu 😕

CemAli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen CemAli » Cum May 29, 2020 6:52 pm

Hocam ben de sizin gibi bu durumdan muzdaribim.Bir umut Cimer'e yazdım Ekim Tus'u için dil muafiyeti sağlansın diye..Bir yandan da dil kurslarına göz atıyorum ,kaynağı sağlam ve başarısı iyi olan hocalardan arada ders alıp Tus'a girmek için çabalıyorum.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bizimle de paslaşırsa çok iyi olacak.

lütfenolsun
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lütfenolsun » Cmt May 30, 2020 11:13 am

Gncl......

helvacıkızı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen helvacıkızı » Cmt May 30, 2020 1:56 pm

aynı durumdayım daha kitaplarımı doldurmadım. tıpdil sınavı belli olunca son 2hf modadil suat gürcan vs internetten video paragraf bakmaya çalışcam. baktım geçemedim aralıkta yökdil var ona 1 ay evvelden çalışırım diyorum. bence ikisi birlikte gitmez ve kelime unutulur die düşünüyorum. umarım uyabilirim. öbceden uygulamış memnun kalmış bir stratejisi olan olsa da yasa keşke..

ayferella
VIP
VIP

Mesaj gönderen ayferella » Cmt May 30, 2020 3:28 pm

Aynı durumdayım :( gireceğim YDS tustan 1 hafta öncesine ertelendi ondan önce tarihi belirlenmiş bir sınav yok. Udemyden birkaç kurs satın aldım ben onlara bakmaya çalışıyorum ben ne kadar etkili olacak bilemiyorum tabi. Kelime paragraf sorusu çözmemiz lazım sanırım her gün.

arifkorutak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen arifkorutak » Cmt May 30, 2020 5:44 pm

İngilizce halledebiliyosanız neden olmasın bence kişisel bir durum