Tusemin kitaplariyla calisan arkadaslarin yardimi lazim

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
Milana
VIP
VIP

Tusemin kitaplariyla calisan arkadaslarin yardimi lazim

Mesaj gönderen Milana » Sal May 26, 2020 9:22 pm

Merhabalar arkadaslar.3 ay once tusemin tum kitaplarini aldim,ve calismaya basladim,ama bazi sıkıntılarla karsilastim.Kadin dogum kitapini begendim,ama o biri kitaplardan dolayi kafamda cok soru var,mesela genel cerrahi bana yetersiz geliyor,dahiliye kardiyoloji kismi cok karisik sekilde anlatilmis,ne yapacagimi bilemedim.2 kitapi doldurdum, ama sanirim kaynak degistirmek icin suan gec.Sizce ne yapmam gerek?Tusemin kitaplarindan hazirlanan varmi?Nasil buluyorsunuz kaynaklarini.

tusmustus19
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusmustus19 » Sal May 26, 2020 9:28 pm

Hocam dahiliye dersini henüz almadığım icin kesin bir cevap veremiyorum ancak kardiyo göğüs kısmı kitaptan anlatılmıyor dersane fasikul veriyor diye biliyorum. Portale yüklenen kardiyo göğüs dersi icin de ayrı PDF paylaşıldı mesela başka bir hoca anlatmasına rağmen. Ben de inceledim kardiyo göğüs kısmını hiç beğenmedim ordan çalışmanızı önermem.

Kullanıcı avatarı
Milana
VIP
VIP

Mesaj gönderen Milana » Sal May 26, 2020 9:31 pm

tusmustus19 yazdı:
Sal May 26, 2020 9:28 pm
Hocam dahiliye dersini henüz almadığım icin kesin bir cevap veremiyorum ancak kardiyo göğüs kısmı kitaptan anlatılmıyor dersane fasikul veriyor diye biliyorum. Portale yüklenen kardiyo göğüs dersi icin de ayrı PDF paylaşıldı mesela başka bir hoca anlatmasına rağmen. Ben de inceledim kardiyo göğüs kısmını hiç beğenmedim ordan çalışmanızı önermem.
Tesekkur ederim,katiliyorum gogus kismida yetersiz geldi bana.Peki dogrumu anladim tuseminmi sitesinde paylasildi?

tusmustus19
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusmustus19 » Sal May 26, 2020 9:37 pm

Online derslerin paylaşıldığı sistemden paylaşıldı hocam ancak ben onu da çok yeterli bulmadım zaten asıl anlatan Aziz hoca da anlatmıyor

Kullanıcı avatarı
Dsldsld
VIP
VIP

Mesaj gönderen Dsldsld » Sal May 26, 2020 9:54 pm

Ben Aziz hocadan dinlemiştim kardiyoloji ve göğüsü, çok güzel anlatmıştı. Bakınca kitap cidden tatsız duruyor ama hocanın anlatışı ile anlamlanmıştı bende. Genel cerrahide de Keşşaf hocadan dinleyince anlamlandı yine yoksa cidden kitap kötü, bir sürü yazım hataları filan var insan içerikteki bilgiden de şüphe ediyor o zaman.

Kullanıcı avatarı
drcello68
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drcello68 » Sal May 26, 2020 10:34 pm

kardiyo yeni basımda güzel bence görseli bol aziz hocanın anlatımı da sade ama benim genel olarak kardio da bi anlama kıtlığım var hoca ve kitap farketmez :) dahiliye genel olarak hızlı tekrar üzerine kurulmuş bi kitap gelecek tüm soruların yapılması beklenemez tabiki . pediatrinin de yeni basımı güzel sanki biri özgür hocanın offline dinlemiş ve güncel nelson la revize etmiş ben öyle bi hava aldım fizyo ve anatomiyi beğenmiyorum ben farma pato bio gayet yeterli . yani tusem = hızlı tekrar kitapları tarz meselesi

dupilumab
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen dupilumab » Çrş Tem 01, 2020 12:37 am

Tusemin online hocalarından bahsediyorsanız sadece anatomi, fizyo, pediatri ve küçük stajlar dinleyin gerisini dinlemeyin
Anatomide mutlu hoca ve fizyolojide bayram hoca çok iyiler
Pediatri ve küçük stajlarda da orjinal hocalar olduğu için dinleyin dedim
Diğerlerini tusemin orjinal hocalarından dinleyin

Behzatc
VIP
VIP

Mesaj gönderen Behzatc » Çrş Tem 01, 2020 12:41 am

dupilumab yazdı:
Çrş Tem 01, 2020 12:37 am
Tusemin online hocalarından bahsediyorsanız sadece anatomi, fizyo, pediatri ve küçük stajlar dinleyin gerisini dinlemeyin
Hocam mikrobiyolojiyi dinlediniz mi hic peki altan hocadan dinlemistim ben ama guncel degil yorumubgelmisti. Belki portaldaki mikrop gunceldir

dupilumab
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen dupilumab » Çrş Tem 01, 2020 1:43 am

Behzatc yazdı:
Çrş Tem 01, 2020 12:41 am
dupilumab yazdı:
Çrş Tem 01, 2020 12:37 am
Hocam mikrobiyolojiyi dinlediniz mi hic peki altan hocadan dinlemistim ben ama guncel degil yorumubgelmisti. Belki portaldaki mikrop gunceldir
Hocam anatomi, fizyo, pediatri ve küçük stajlar haricindekilere hiç bakmayın çünkü;
Konular yüzeyel geçilmiş, spot olarak bazı yerler vurgulanmış böyle olduğu için konunun genelini anlamıyorsunuz bir de aşırı detay yerler vurgulanmış insanda kafa karışıklığı yapıyor
Altan hoca mikrop sorularının genelini tutturuyor atipiklerin de yarısına yakınını tutturuyor
Hepsini yapayım diyorsanız feyyaz hocanın soru kitabını alıp onu çözün derim

Behzatc
VIP
VIP

Mesaj gönderen Behzatc » Çrş Tem 01, 2020 1:45 am

Tamam hocam teşekkür ederim☺️