Doktorada tus sürecim için yardım?

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

drfs
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Doktorada tus sürecim için yardım?

Mesaj gönderen drfs » Pzt May 18, 2020 7:05 pm

Kıymetli hocalarım merhabalar. Bu platformu bugün keşfetmekle beraber aklımdaki soru işaretleri için yardımcı olabileceğinizi umuyorum. Şu an özel bir üniversitenin uygulama ve araştırma merkezinde doktora yapıyorum. İçimde kalan uktelerim nedeniyle uzun bir aradan sonra tus çalışmaya karar verdim. Öğrenciliğimde tus dershanesine gitmediğim için piyasadan hiç haberim yoktu. Kendimce kaynaklarımı oluşturdum ve doldurma sürecim bitti. Sizden ricam kaynaklarımı değerlendirebilir misiniz değiştirmemi önerdiğiniz veya şu soru bankası iyidir alın muhakkak dediğiniz kitaplar varsa önerilerinize fikirlerinize açığım hocalarım. (Etrafımda hiç tus çalışan arkadaşım tanıdığım vs olmadığı için buraya sığındım.)
Anatomi-tustime smt
Biyokimya-Yavuz hoca
Mikrobiyoloji-Feyyaz hoca
Farmakoloji-tustime
Fizyo-histo-tustime
Klinik-tümü tustime

Kullanıcı avatarı
BXOSOHRVBX
VIP
VIP

Mesaj gönderen BXOSOHRVBX » Pzt May 18, 2020 7:39 pm

Hocam öncelikle merhaba.Bende tus dershanesine gitmedim ve kendimce çalışıyorum. Ilk başlarda bende bu sitedeki hekim arkadaşlarımızın önerilerini dikkate alarak kitaplarımı seçtim.
Anatomi tusdata Erdinç hoca
Biyokimya Tusem Saygın hoca
Farma tusem Ihsan hoca
Geri kalan tüm branşlarıda tusdatadan çalışıyorum.
Anladigim kadarıyla soru kitabı olarak klinisyen serisi daha çok seviliyor ben daha almadım .Benim kitap seçimlerim bu şekilde. Başka arkadaşlarda farklı önerilerde bulunursa onlarlarida dinlemek isterim.Iyi akşamlar.

Kullanıcı avatarı
yeppudaa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yeppudaa » Pzt May 18, 2020 7:44 pm

Ben de 2 gün önce aynı şekilde bir yardım talep ettiğimde bana yapılan önerileri yazıyorum :)

Anotomi > SMT (TUSEM) + ses kayıtları
Fizyoloji > Datanın sa tusemin de kitabı güzel bulabildiğiniz ses kaydına göre seçimi siz yapın ama ses kaydı bulamazsanız ben tusem öneririm, tabi kişiden kişiye değişir.
Farmakoloji > ihsan hocanın slayt notları (bu sitede güncel hali var vip olmanız gerek yok) + ses kaydı
Biyokimya ve mikrobiyoloji > Tıp Akademisi. (Yavuz Şahin ve Feyyaz Akay) Size tavsiyem full paketi satın almanız, yani konu anlatımı ve soru çözüm videolarının olduğu kısım.
Patoloji > Emrullah Beyazyıldız 2020 baskısı. Ses kaydına gerek olmadığını düşünüyorum çünkü her şey yazıyor

Pediatri > Özgür Aydın stageddoctortus (ses kaydı var mı ya da ses kaydına gerek var mı bilmiyorum)
Dahiliye > Datanın kaynağı güzel (şampiyonların notu) ancak ses kaydı bulmanız gerekir bulmaz iseniz ben yine tusem dahiliye önericem
Kadın doğum > Oktay kaymak çok iyidir ancak ses kaydı olmadan tusem kitabı hiçbir işe yaramaz, çünkü kitap Tus ve Yandal için ortak hazırlanmış, çok fazla yer atlanıyor. Düz okursanız çok zaman kaybedersiniz. Düz okuyacaksanız datayı öneririm
Genel cerrahi > Data, Şampiyonların notu Levent Kodal. Ayrıca genel cerrahi (genel) diye bir kitap da var, alırken buna dikkat edersiniz.
Küçük stajlar > her dershane idare eder hangisine daha kolay ulaşabilirseniz onu alın

Tüm TUS sorularına ek olarak;

Anatomi > klinisyen soru bankası
Fizyo > klinisyen soru bankası
Pato- Emrullah Beyazyıldız sorularla son tekrar
Mikro ve B.Kimya > Tıp akademisi (sitesinden full paketi satın alırsanız zaten almış olacaksınız)
Farma > ihsan hoca kamp fasikülü

Dahiliye > Data klinisyen vaka soruları (3.baskı)
Pediatri- tusworld çıkmış sorular ve datanın klinisyen vaka soruları
Genel cerrahi > Data ydus 4.baskı ve prospektus 8.baskı levent kodal
Küçük ve Kadın dogum için deneme çözmeniz yeterli olacak, ama soru çözmek isterseniz Klinisyen önerdiler.

Bunlar bana JustHF ve FakirŞakir tarafından yapılan önerilerin derlemesi.Tekrar teşekkür ediyorum buradan kendilerine.
B)

Kullanıcı avatarı
Luisanne
VIP
VIP
TAG: Acı yoksa başarı da yok ...

Mesaj gönderen Luisanne » Pzt May 18, 2020 8:12 pm

Arkadaşlar fizyoloji dayanın kitabı tayfun hocadan calısın kesinlikle pisman olmazsınız
Yavuz şahin videolarını alın bi de gerçekten hiç bilmeseniz bile öğretiyor adam ve kitabının tekrarı sayfa sayısı az oldugu icin cok kolay
Acı yoksa başarı da yok ...
:tr: :pray: :white_check_mark:

Kullanıcı avatarı
DrAlican
VIP
VIP

Mesaj gönderen DrAlican » Pzt May 18, 2020 8:13 pm

Önümüzdeki sınava hazırlandığınız için kalan süre itibariyle bence kaynak değiştirmek doğru olmaz hocam,smt-yavuz hoca-feyyaz hoca forumda ortak paydada buluşulan isimler zaten, tustime ın kliniği ile ilgili olarak genelde olumsuz şeyler söyleniyor ama sıkıntı yok, klinik bilimlerde önemli olan şey soru-soru-soru,datanın klinisyen soru serileri veya vaka soruları serilerini tavsiye edebilirim, genel cerrahide prospektus 8.baskı levent kodal öneriliyor,artık geçmiş tus sorularından eskisi kadar çıkmıyor deniyor ama genede bakmadan olmaz,özellikle pediatri ve genel cerrahide ydus korele sorular geliyor,Stagedoctors özgür hocayı pediatri açısından tavsiye edebilirim nokta atışı yapıyor,farmakolojide herkes ihsan bahcıvandan(tusem) memnun ve notuda tekrara müsait,patolojiyi yazmamışsınız ben mehmet sar(data) dinledim memnun kaldım ama mehmet hoca için zamanınız varsa dinleyin anlatımı dolu dolu ve 1 tık uzun sürer bitirmesi ancak cerrahi-k.stajlar-k.doğumda katkı sağlar,pato için alternatif emrullah(tusem) tavsiye ediliyor ben kendisinin soru kitabı çok tavsiye edildiği için edindim ve memnun kaldım,dahiliye sadece data dinledim memnun kaldım,fizyoda forumda genel olarak övülen tayfun hoca(data),alternatif mustafa edremitoğlu(tusem)ben kendisini dinledim memnun kaldım,kadın doğumda oktay hoca(tusem) fazlasıyla yeterli,k.stajlar aşağı yukarı bütün dersane fasikülleri ve ses kayıtları aynı mantıkta çıkmış+spot,bence yapmanız gereken en önemli nokta bütün dersanelerin denemelerini takip etmeniz, eksik nokta tespiti ve çıkabilecek soru açısından çok yardımı dokunur(özellikle diğer dersane denemeleri için konuşuyorum),son olarak aman şu daha iiymiş bu daha da iiymiş şeklinde çok dağılmamanız,bu durum sizi süre olarak geriye atar sadece,misal patodan mehmet sar dinledim emrulah hocada aklım kaldı,emrullah hocayı tekrardan dinlemek yerine soru kitabını alıp takviyemi yaparım gibi düşünmeniz size fayda sağlayacaktır.Saygılar...

Kullanıcı avatarı
yeppudaa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yeppudaa » Pzt May 18, 2020 8:38 pm

seymakrl yazdı:
Pzt May 18, 2020 7:44 pm
Ben de 2 gün önce aynı şekilde bir yardım talep ettiğimde bana yapılan önerileri yazıyorum :)

Fizyoloji > Datanın sa tusemin de kitabı güzel bulabildiğiniz ses kaydına göre seçimi siz yapın ama ses kaydı bulamazsanız ben tusem öneririm, tabi kişiden kişiye değişir.
Farmakoloji > ihsan hocanın slayt notları (bu sitede güncel hali var vip olmanız gerek yok) + ses kaydı
Biyokimya ve mikrobiyoloji > Tıp Akademisi. (Yavuz Şahin ve Feyyaz Akay) Size tavsiyem full paketi satın almanız, yani konu anlatımı ve soru çözüm videolarının olduğu kısım.
Patoloji > Emrullah Beyazyıldız 2020 baskısı. Ses kaydına gerek olmadığını düşünüyorum çünkü her şey yazıyor

Pediatri > Özgür Aydın stageddoctortus (ses kaydı var mı ya da ses kaydına gerek var mı bilmiyorum)
Dahiliye > Datanın kaynağı güzel (şampiyonların notu) ancak ses kaydı bulmanız gerekir bulmaz iseniz ben yine tusem dahiliye önericem
Kadın doğum > Oktay kaymak çok iyidir ancak ses kaydı olmadan tusem kitabı hiçbir işe yaramaz, çünkü kitap Tus ve Yandal için ortak hazırlanmış, çok fazla yer atlanıyor. Düz okursanız çok zaman kaybedersiniz. Düz okuyacaksanız datayı öneririm
Genel cerrahi > Data, Şampiyonların notu Levent Kodal. Ayrıca genel cerrahi (genel) diye bir kitap da var, alırken buna dikkat edersiniz.
Küçük stajlar > her dershane idare eder hangisine daha kolay ulaşabilirseniz onu alın

Mikro ve B.Kimya > Tıp akademisi (sitesinden full paketi satın alırsanız zaten almış olacaksınız)

Küçük ve Kadın dogum için deneme çözmeniz yeterli olacak, ama soru çözmek isterseniz Klinisyen önerdiler.

Bunlar bana JustHF ve FakirŞakir tarafından yapılan önerilerin derlemesi.Tekrar teşekkür ediyorum buradan kendilerine.
Anatominin dershanesini yanlış yazmışım.
SMT (Tustime)
B)

drfs
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drfs » Pzt May 18, 2020 10:26 pm

Çok teşekkür ederim çok🙏🏻

bry1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bry1 » Sal May 19, 2020 4:24 pm

Hocam tusem çalışma soru kitaplarından hangi branşı öneririsiniz

AquamarineSyndicate
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen AquamarineSyndicate » Sal May 19, 2020 5:26 pm

seymakrl yazdı:
Pzt May 18, 2020 7:44 pm

Sayın hocam ve hocalarım pediatride Özgür Aydın Stagedoctortus hiç bilmeyen birisine (son tusta pediatriden 10 dogrum vardı, kalanı da yanlış) +17 doğru yaptırabilecek yeterlilikte midir? Yani tabi ki benim kapasiteme ve çalışmama bağlı ama sormak istediğim şey şu ki hiç bilmeyen bir kişi anlayabilir mi?

Kullanıcı avatarı
yeppudaa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yeppudaa » Sal May 19, 2020 8:41 pm

AquamarineSyndicate yazdı:
Sal May 19, 2020 5:26 pm
Sayın hocam ve hocalarım pediatride Özgür Aydın Stagedoctortus hiç bilmeyen birisine (son tusta pediatriden 10 dogrum vardı, kalanı da yanlış) +17 doğru yaptırabilecek yeterlilikte midir? Yani tabi ki benim kapasiteme ve çalışmama bağlı ama sormak istediğim şey şu ki hiç bilmeyen bir kişi anlayabilir mi?
Ben kendisini henüz dinlemedim ama kapsamının ve anlatımının en iyi hoca olduğunu söylediler.
Ve tabii soru yakalaması da iyiymiş.
Bir de bol soru çözmenizi öneririm.
Klinikte ne kadar bilsen de, o bilgiyi soru olarak görmediğinde pek yapılabilen bir şey değil.
B)