Arkadaşlar aklımı kaçıracagım yardım edin

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

drdenniiss
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Arkadaşlar aklımı kaçıracagım yardım edin

Mesaj gönderen drdenniiss » Cmt May 02, 2020 8:25 pm

Kendi adıma diyeyim şubat tusu öncesi son tusta 5 doğrum vardı biyokimyada :) Yavuz hocadan çalıştım 2 kez konu ve soru kitabı derken 17 doğruya çıktım 2 yanlışım vardı şubatta hiç bilmezken sınavda en güvendiğim ders oldu :) Sakin hocam Saygın hoca bilemiyorum ama Yavuz hocadan ben memnun kaldım öneririm

bry1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bry1 » Sal May 19, 2020 10:47 pm

Denemelerde biyokimyada yükselme kaydettiniz mi iki kitapla

koronerarter
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen koronerarter » Çrş May 20, 2020 12:51 am

Zed yazdı:
Prş Nis 30, 2020 7:43 pm
:grimacing: Sıkıntılı geçen şu günlerde tus mağdururları olarak ders ve hastane arasındayız bizi en iyi biz anlarız ama gelgelim bu biyokimya bana kafayı yedirecek.Y.şahin video ve kitaplarından calıstım daha once tekrar etmeye calısıorum ama anlamıorım bi türlü hep havada kalıor diger dersler boyle olmuor fizyo pato farma vs acaba bende mi sıkıntı var bu ders mi böyle kaynagımı saygın hocaylamı degissem anlamadıkca derste calısamıorum dıger derslere gecıorım ama o bıyomya orda duruor elinde sonımda halledilmesi lazım nasıl bir yol izlemem lazım bu bıyokımyada
hocam ingilizce gorsellerle mekanizmalarin anlatildigi pixorize biyokimya videolari var. gorsellerle kelime oyunlariyla akilda kalici oluyor. iceriklerine suradan gozatabilirsiniz: https://pixorize.com/browse temeli oturtamadiklarinizi once buradan halledip ustune tus kaynaklariyla halledebilirsiniz. ingilizce sizin icin sorun degilse sitede torrent linki atabilirim. ya da VIP'ymissiniz kaynaklar arasinda olabilir. sorunuz varsa ozel mesaj atabilirsiniz

drf5
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drf5 » Çrş May 20, 2020 11:05 am

Selam arkadaşlar biyokimya asistanıyım.
Sebebini size açıklıyorum :kaynakların hepsi yetersiz.
Tıp fakültesinde biz kimya öğrenmiyoruz. Hidrojen bağı, kovalent bağı, proteinin felsefesi, asit-baz. Hepsi bizler için havada konular . Kolesterolü çizin desem çizemezsiniz, koenzim A ne deseler üç beş vitamin sayarsınız sadece o kadar. Bundan dolayı zorlanıyoruz. Size tavsiyem saygın hocayı dinleyin. Bazı konuların mantığını anlarsınız. Suyun yapısı, molekül yapısı, elektron taşıyıcılarını, plazmanın özelliklerini, metabolizmayı çok iyi anlatır . Kitabını beğenmiyorum ama o ayrı.
Biyokimya asla zor değildir. Bir tus kitabı ile kısıtlamayın kendinizi. Size tavsiyem anlamadığınız yerleri vaktiniz varsa lehningerdan mutlaka bakın. YouTube’dan anlamadığınız Yerlerin animasyonlarına bakın.
Bir gün hoca olursam hepinize canavar gibi öğreteceğim bunları 😊