6 ay kala kaynak değişimi yapılmalı mı

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Tabibe Hanım
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

6 ay kala kaynak değişimi yapılmalı mı

Mesaj gönderen Tabibe Hanım » Prş Nis 02, 2020 9:26 pm

Arkadaşlar merhaba, tusdatanın biyokimya ve mikrobiyolojisini kullanıyorum, kaynaklar güncel hepsi dolu 2-3 tekrar atılmış.Ama denemelrde 9-10 soru anca yapıyorum.Sizce kaynak değişimine gidilmeli mi, Feyyaz akay mikrop ve yavuz şahin biyokimya çok öneriliyor forumlarda, kitapları alınıp videoları dinlenmeli mi yoksa ayni kaynaktan tekrara ve soru çözümüne devam edilmeli mi

Kullanıcı avatarı
tuschu
VIP
VIP

Mesaj gönderen tuschu » Prş Nis 02, 2020 9:39 pm

Hocam ben de bir dersane kaynağından diğerine geçtim, ama sonuçta o dersi ilk kez görmediğim için yeni kaynakta hızlı ilerliyorum, çok vakit kaybım olmuyor diyebilirim. Tabi herkes için aynı olmayabilir. Yine de bir deneyin derim deneme dersleri var ise.

dupilumab
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen dupilumab » Prş Nis 02, 2020 9:41 pm

Bence kendi konu kitabınızdan devam edin üzerine feyyaz akay mikrop ve yavuz şahin biyokimya soru bankalarını çözün en mantıklısı böyle olur, boşu boşuna vakit öldürmeyin kaynak doldurmakla

tsezer
VIP
VIP

Mesaj gönderen tsezer » Prş Nis 02, 2020 9:51 pm

mikrop ve biyokimyadan şuan denemelerde 12-15 net yapıyorsanız değiştirmeyin, 6 ay içinde en az 3-4 net daha artsa çok güzel yerlere gelir. ama denemelerde 10 netten aşağı yapıyorsanız bir daha düşünün sınava gerçekten 6 ay mı var ? özetle hoca iyi ya da kötü kişiden kişiye değişir ama sizin için problem varsa bir derste ve çalışmanıza rağmen düzelmiyorsa alternatif yolları arayın

seko123
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen seko123 » Cmt Nis 04, 2020 7:06 pm

biyokimya için konuşabilirim: tusem biyokimya canlı ve offline dinleyip (tusem biyokimya vitaminler ve hormonlar hariç 40 saat sürüyor) tekrar atmaya başlamıştım. forumda yavuz şahinin kitabının 164 sayfa olduğunu okuduktan sonra 5dk düşünme süresi ile satın aldım ve hiç pişman değilim. eğer videoları hiç sıkılmadan 2 günde izleyip kitabımı doldurabilirim dersen (yaklaşık 16 saat, videolar konu konu ayrılmış şekilde ve kısalar) düşünme derim, tusdata kitabının kaç sayfa olduğunu bilmiyorum ama sadece konu kısımları 164'ten de az. dersleri dinlerken daha önce hiç biyokimya dinlememiş çalışmamış gibi hissettim. dershane dersinde konu sonrası hocanın gösterdiği tus sorusunun bile cevabını çözemezken kitabın sonundaki soruları direkt çözdürebilen bir anlatımı var. ayrıca defalarca kez tekrar edebilirsin. dediğim gibi tusdatanın içeriğini bilmiyorum ama denemelerde bu seviyede kaldıysan değiştirmenin yararlı olacağını düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Luisanne
VIP
VIP
TAG: Acı yoksa başarı da yok ...

Mesaj gönderen Luisanne » Cum May 22, 2020 2:08 am

Biyokimya yavuz şahin der geçerim, üstelik alt yapınız varsa çok iyi oturur
Acı yoksa başarı da yok ...
:tr: :pray: :white_check_mark:

Lardam
VIP
VIP

Mesaj gönderen Lardam » Cum May 22, 2020 8:06 am

Sıfır değilsiniz ki hocam size çok zaman kaybettirmez bence. Feyyaz Akay 1 günde tekrar ediliyor. Yavuz Şahin de öyle. Diğer kitaplarınızı kaç günde tekrar edebiliyorsunuz? Bunun cevabı ona göre değişir. Diğerleri de 2 gün ise değmeyebilir ama 5 gün falan sürüyorsa bence o riske değer