DUS DERS PROGRAMI

DUS özel bölüm
Kullanıcı avatarı
dtafy
VIP
VIP

DUS DERS PROGRAMI

Mesaj gönderen dtafy » Pzt Mar 23, 2020 3:25 pm

merhaba arkadaşlar hepinize iyi çalışmalar

forumda yaptığım araştırmalar sonucu tusa ait birçok hoca ve dershanenin ders çalışma programını buldum ancak DUS için özel bir program bulamadım bu sebepten bir DUS programı hazırlamaya çalıştım
-DUS bölümünde tecrübelerini paylaşan arkadaşların paylaşımlarını incelemeye çalıştım
-Halihazırda çalışan arkadaşların dersler için önerdiği gün sayılarını da dikkate almaya çalıştım
-programı hazırlarken TUS bölümünde yayınlanan sarmal program denen sistemi temel alarak programı oluşturmaya çalıştım
-programı kesin bir tarihe göre hazırlamadım ortalama süreler yazdım 2020 de DUS a girecek arkadaşlar bir miktar sıkıştırma ile sınav tarihine programı tamamlayabilir.2021 de DUSa girecek arkadaşlar ise programı uygulayıp tamamladıktan sonra birçok farklı kaynak taramak için fırsat buabilirler.

programın mantığı

• Dersler 4 part şeklinde bölündü
    her part kendi içinde 1. tekrarda derslerin belli gün sayıları çalışılması ve ardından hızlı bir şekilde partın tekrar edilmesi üzerine planlanmıştır
    tüm partların 1. tekrarı tamamlandıktan sonra 2. tekrarda hızlı bir okuma üzerine soru çözümü ve denemeler eklenmelidir (zamanla hız ve verimliliğin artacağı göz önünde bulundurarak tekrar sayısı arttıkça harcanan gün sayısı azaltılacak şekilde bir program uygulanmıştır)
    3 tekrarda ise daha önceki tekrarda aldığımız kısa notlar ve spot bilgilerle beraber hızlı bir tekrar atılması ön görülerek kısa süreler verilmiştir
  • Esneme olarak belirtlien kısım programdaki hata payıdır.bu esneme günleri programa harfiyen uyulduğunda tatil aile yada arkadaşlarla vakit geçirme süreci olarak kullanılabilir ancak programda belirtilen günlük 6sa ders çalışma limiti tamamlanamadığında o gün boş gün sayılacağı için bu esneme hakkımızı buraya kullanmış oluruz bu sebepten programı güzel uygulamak bize tatil günleri kazandıracağı için motivasyon olacağını umuyorum.
  • benim önerim tek bir dersin üst üste çalışılarak bitirilmemesi gün gün farklı derslerin çalışılmasıdır
    örneğin protez 8 gün çalışılacaksa 1. gün protez 2. gün başka bir ders 3. gün farklı bir ders ardından 4. günde tekrar proteze dönülmesi daha faydalı olacaktır

hepinize faydalı olması ve verimli çalışmanız için böyle bir program hazırlamaya çalıştım
tabiki çalışma sistemi kişiden kişiye farklılık gösterecektir ancak rehber olması niteliğinde umarım işinize yarar
destek ve önerilerinizi belirtip geliştirilmesine yardımcı olabilirsiniz.tecrübelerinizi ekleyip uygularkenki süreci bu başlık altında paylaşırsanızda karşılıklı motivasyona katkı sağlamış olursunuz.
şimdiden herkese iyi çalışmalar umarım faydası olur sağlıklı ve EVDEKALIN
dipnot:DUS için bir wp gurubu kurulmasıda düşünülmektedir.bu konuda fikirlerinizide iletebilirsiniz özel mesaj yoluylada numara yollayabilirsiniz. yeterli kişi sayısına ulaşılırsa wp grubunuda aktifleştirmeye çalışacağım .

LİNK:https://mega.nz/#!KigH0K7Q

anahtar bir sonraki mesajdadır...

-2021-DT

Kullanıcı avatarı
dtafy
VIP
VIP

Mesaj gönderen dtafy » Pzt Mar 23, 2020 3:26 pm

ANAHTAR: d6honvGp3xEYRKZ91I73d8t5fbZ6OOYvUp7gzWIUOkE
-2021-DT

amele
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen amele » Pzt Mar 23, 2020 4:11 pm

Hocam 5 ay ilk tekrar için çok fazla bir süre. Orto dediğimiz ders dusdata kitabindan en fazla 2 günde bitirilir. İlk tekrarda en fazla calisilacak ders fizyo ve biyodur bence ki onlar bile 10 gün haketmiyorlar. Ayrıca sıfırdan başlayan ve hiçbir şey bilmeyen bir arkadaş bence temel dersleri hızlı okuyup dusdatanın soru kitabına yoğunlaşsın. Fizyo ve biyo dusdatanın soru bankasında konu anlatımlı kitaptan daha iyi anlatılmış :D
Bunlar benim kişisel görüşümdür. Tavsiyem herkesin en kısa zamanda baslayıp kendisi nasıl rahat ediyorsa öyle bir çalışma stili gelistirmesidir. Bu sınav çok tekrar yapanın ve şanslı olanın kazandığı bir sınav. Ne yazık ki şans faktörü sınavda epey etkili oluyor. Bir de okuduğunuzu unutuyorsunuz zaten ne kadar çok görürseniz o kadar kalıcı olur.
Elinize emeğinize sağlık. Keşke herkes sizin gibi yardımcı olsa.

Kullanıcı avatarı
dtafy
VIP
VIP

Mesaj gönderen dtafy » Pzt Mar 23, 2020 7:35 pm

Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Ben sıfırdan başlayan ve okulda bu derslere hiç önem ermeyen bir kişi olarak dersleri gözümde fazla büyütmüş olabilirim yada benim için dusa daha çok zaman olduğundan dolayı (2021)de gireceğim daha esnek ve rahat bir program belirlemeye çalıştım ve açıkcası ben tek kaynak çok tekrar prensibine ne kadar katılsamda birden fazla kaynak taramaya çalışarak bahsettiğiniz malesef üzücü olan şans faktörünü ortadan kaldırmaya çalışmak istiyorum. bu sebepten mesela ders kısa sürede bittiyse belki farklı kaynak tarayarak belki soru çözerekde bu günleri değerlendirmeyi düşündüm ve açıkcası söylediğim gibi sınava çok süresi olan bir kişinin psikolojisiyle hazırlanmış bir program olduğu için bu şekilde biraz esnek olmuş olabilir.
fikirleriniz çok değerli teşekkürler bu sınav zaten bu şekilde yardımlaşma ve motivasyonla kazanılabilecek bir sınav herkese bol verimli ve istekli çalışmalar
-2021-DT

DtmerveA
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen DtmerveA » Sal Mar 24, 2020 3:06 pm

Hocam wp grubu kurulursq beni de alır mısınıx 5532302362

Kullanıcı avatarı
dtafy
VIP
VIP

Mesaj gönderen dtafy » Sal Mar 24, 2020 5:44 pm

DtmerveA yazdı:
Sal Mar 24, 2020 3:06 pm
Hocam wp grubu kurulursq beni de alır mısınıx 5532302362
tabiki yeterli talep gelirse karşılıklı paylaşım ve iletişim için kuracağız sizide eklerimm
-2021-DT

dusbaby
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dusbaby » Sal Mar 24, 2020 7:03 pm

teşekkürler hocam programınız için. kesinlikle faydalı bir program. ben de 2021 düşündüğüm için daha rahatım belki ama 2020 dusun da ertelenme ihtimali olduğu için bu yıla da uyarlanabilir bir program yeni başlayanlar için.

ibrahim68
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ibrahim68 » Pzr Nis 05, 2020 12:14 am

HOCAM BENİ DE EKLEYEBİLİ MİSİNİZ İSTEDİĞİNİZDE ÖZELDEN YAZABİLİRİM

plugez
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen plugez » Pzt Nis 06, 2020 1:41 pm

hocam merhaba grup kurulursa beni de ekleyebilir misiniz telefon numarami mesaj atabilirim