COVİD-19 ,UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİNİ DE DEĞİŞTİRTTİ

Kullanıcı avatarı
hekim3541
Site Ozanı

COVİD-19 ,UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİNİ DE DEĞİŞTİRTTİ

Mesaj gönderen hekim3541 » Cmt Mar 21, 2020 9:39 am

💎TIP ve DİŞ UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK OLDU /21.03.2020
🦠Corona virüsle mücadelede yeni adım: Uzmanlık eğitimi alan hekimler görevlendirilebilecek

🦠Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

🦠 26 Nisan 2014 tarihli yönetmeliğin 11. Maddesinin "Uzmanlık öğrencileri, uzmanlık eğitimi uygulamasından sayılmayan işlerde görevlendirilemez." şeklindeki 4. fıkrasına ek yapıldı.

Buna göre, deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağan dışı ve hizmetin normal olarak sürdürülemediği hallerde uzmanlık öğrencileri, hekimlik görevlerini yürütmek üzere eğitim gördükleri kurumun dışındaki aynı ilin sağlık tesislerinde 3 ayı geçmemek üzere görevlendirilebilecek.

Bu görevlerde geçen süreler eğitim süresinden sayılacak.
📌 https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/ ... 0321-3.htm

🦠C🦠O🦠V🦠I🦠D🦠-🦠1🦠9🦠
🤒🤮🤕😷👁👃🏻👅🥽🚑🏩🌡🩺🩸💉🧫💊🧪🧬✴️🦠✴️🌪🔥💥⚰️

senio38
VIP
VIP

Mesaj gönderen senio38 » Cmt Mar 21, 2020 12:45 pm

Hocalar evlerinde izole bizi piyon gibi ortaya attılar

Kullanıcı avatarı
hekim3541
Site Ozanı

Mesaj gönderen hekim3541 » Cmt Mar 21, 2020 12:54 pm

📌Bizi mecliste alkışlatttıklarında,“öncü kuvvet hazırlığı” için okşandığımızı anlamıştım.🦠😷
📌Çünkü;bizi alkışlayan o ellerin sahibi değil miydi;
-bize hakaret eden,
-bizi tehdit eden,
-bizi darp eden,
-odamızın kapısını tekmeleyen,
-kafamızda parke taşı kıran,
-bizi bıçaklayan,
-bizi muayenehane de silahla vuran,
🦠Ama hiçbir hareketimiz;
-sokağa çıkmamız
-protestolarımız
-komu oyuna yönelik farkındalık oluşturmalarımız
-kara önlük giymemiz
-iş bırakmamız
hiçbiri 🦠COVİD-19🦠 kadar etkili olamadı.Verse verse haklarımızı corona iade edebilir.Mesleki kaybımızı corona telafi edecek gibi,corona devlet ve hükümetleri hizaya getirecek gibi...

🦠🧬Sen neymişsin be corona.🧬

🌟Dünyaya 3-4 ayda haddini bildirdin.Dünyayı evine tıktın.Çin’i adeta ampüte ettin,Avrupayı titrettin,İtalya’yı yerle bir ettin, Tramp’ı terlettin, sağlık sistemlerini blokladın,Suriyeli çocuğun “sizi Allah’a şikayet edeceğim” sözünün ağırlığını dünyaya anlattın sanki.Fırsatçı ve münafığa bile turnusol oldun.Duyarlıyı duyarsızı bile raporladın bize corona......

🦠Ama tabiki onunla mücadelede sağlık camiasın1.derece sorumlu ve mesuldür.Gazamız mübarek olsun,rabbim milletimizi,ailelerimizi,tüm sağlık camiasını korusun.Umarım en az kayıpla toparlanır ve bu hastalıktan kurtuluruz..
🦠C🦠O🦠V🦠I🦠D🦠-🦠1🦠9🦠
🤒🤮🤕😷👁👃🏻👅🥽🚑🏩🌡🩺🩸💉🧫💊🧪🧬✴️🦠✴️🌪🔥💥⚰️

Kullanıcı avatarı
ladyinred
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen ladyinred » Cmt Mar 21, 2020 2:13 pm

Hekim21 yazdı:
Cmt Mar 21, 2020 12:54 pm
📌Bizi mecliste alkışlatttıklarında,“öncü kuvvet hazırlığı” için okşandığımızı anlamıştım.🦠😷
📌Çünkü;bizi alkışlayan o ellerin sahibi değil miydi;
-bize hakaret eden,
-bizi tehdit eden,
-bizi darp eden,
-odamızın kapısını tekmeleyen,
-kafamızda parke taşı kıran,
-bizi bıçaklayan,
-bizi muayenehane de silahla vuran,
🦠Ama hiçbir hareketimiz;
-sokağa çıkmamız
-protestolarımız
-komu oyuna yönelik farkındalık oluşturmalarımız
-kara önlük giymemiz
-iş bırakmamız
hiçbiri 🦠COVİD-19🦠 kadar etkili olamadı.Verse verse haklarımızı corona iade edebilir.Mesleki kaybımızı corona telafi edecek gibi,corona devlet ve hükümetleri hizaya getirecek gibi...

🦠🧬Sen neymişsin be corona.🧬

🌟Dünyaya 3-4 ayda haddini bildirdin.Dünyayı evine tıktın.Çin’i adeta ampüte ettin,Avrupayı titrettin,İtalya’yı yerle bir ettin, Tramp’ı terlettin, sağlık sistemlerini blokladın,Suriyeli çocuğun “sizi Allah’a şikayet edeceğim” sözünün ağırlığını dünyaya anlattın sanki.Fırsatçı ve münafığa bile turnusol oldun.Duyarlıyı duyarsızı bile raporladın bize corona......

🦠Ama tabiki onunla mücadelede sağlık camiasın1.derece sorumlu ve mesuldür.Gazamız mübarek olsun,rabbim milletimizi,ailelerimizi,tüm sağlık camiasını korusun.Umarım en az kayıpla toparlanır ve bu hastalıktan kurtuluruz..

Hala bazı haber sayfalarının altındaki yorumlarda 'evet çalışıyorlar ama parasını da alıyorlar ya !! ' tarzı densizce şeyler görüyorum maalesef. Bu corona mevzusundan sonra her şeyin eskisi gibi olacağına, aynı densiz tavrın devam edeceğine o kadar eminim ki..

Şu an alkışlayanlar beni motive etmiyor, aksine tamamen bir yüzsüzlük abideleri. Kafamızda taş kırılırken bazı dohtorlar da hagediyii yaağğ diyenler şimdi şov diye alkışlıyor. iki yüzlülükte son nokta.
Resim

fakirfukara
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen fakirfukara » Cmt Mar 21, 2020 5:09 pm

http://doktorunsesi.com/2020/03/tip-uzm ... egisiklik/
eski ibare çok net her şeyin kısa özü makbul..