70+ almak için tavsiyeler

helvacıkızı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

70+ almak için tavsiyeler

Mesaj gönderen helvacıkızı » Pzt Mar 23, 2020 1:31 pm

tusmust yazdı:
Pzt Mar 23, 2020 1:28 pm
AquamarineSyndicate yazdı:
Cum Mar 20, 2020 8:08 pm
merimella yazdı:
Cum Mar 20, 2020 7:53 pm

Ben levent kodalın son basımından çalıştım, bence çok yeterli bi kitaptı, özellikle klinisyen soru bankasıyla birlikte. Önceki bir basım bende vardı ama o normal kitabıydı ve eski basımdı ama ne kadar eski bilmiyorum :/ ama levent kodalın kitabından çok çok eksikti

Bence basım yılı en önemli şeylerden biri özellikle yüksek puanlara oynanıyorsa
Eğer bu kitaptan çalışayım derseniz klinisyen soru kitabıyla birleşince yeterli olabilir belki, soru kitabı epey detaylı ve yeterliydi bence
Bu Levent Kodalın kitabı dediğiniz şu linkteki şampiyonlar notu değil mi? Farklı bir kitabı mı var acaba?

https://www.google.com/search?q=tusdata ... C9fcGfgQzM:
hocam bu kitap bitermi ,toplam 800 sayfa gibi bişey:)) Tusemin kitabı 380 sayfa sadece :)
Demek ki 70 böyle alınıyor😅

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Pzt Mar 23, 2020 3:09 pm

sevam yazdı:
Cmt Mar 21, 2020 1:51 pm
hocam degerli terubelerinizi aktardiginiz icin oncelikle cok cok tesekkur ederim bikac tustur deniyorum baraji gecemiyorum sinirda kaliyorum ve bu da beni cok yipratti kaynaklarda ve calisma stilinde yanlis yaptigimi farkettim ve aydinlanma yasadim acikcasi :) sizin yaziya denk geldim kaynaklarim hemen hemen ayni suan, hedefim 50 55 bandi bu band icin farkli bir oneriniz olur mu artik eyluldeki tusta bu sayfayi kapatmak istiyorum 🙇
ek olarak önerim eğer ingilizce olması sıkıntı yaratmazsa ozmosis videolarını derslerde sürekli sıkıntı yaşadığınız bölümlerine bakmanız olabilir. Ben sürekli takıldığım bir kaç noktayı onunla atlatmıştım. doğru kaynaklar ve düzenli çalışmayla her türlü yaparsınız . Soru çözmeyi ihmal etmeyin diyebilirm en fazla
Kolay gelsin

Pediatrist 2020
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Pediatrist 2020 » Pzt Mar 23, 2020 3:09 pm

Kadın doğum ses kaytı dinlemediniz mi hocam?

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Pzt Mar 23, 2020 3:12 pm

openmind yazdı:
Cmt Mar 21, 2020 6:03 pm
Hocam öncelikle emeğinize sağlık.Okuduğum kadarıyla (gözümden kaçmamıştır diye umuyorum) dersleri hangi sırayla çalıştığınızı yazmamışsınız.Bu konudaki tecrübelerinizide paylaşır mısınız? Bir sonraki sınava ortalama 5 ay gibi bir süre var fakat dersleri hangi sıralamayla çalışacağım konusunda aradayım.
Ben temel odaklı çalıştığım için temel tekrarıyla döndürdüm genelde çalışmamı. Bir sıra söyleyemem çünkü bazen plan yapıp sonradan diğer derste daha eksiğim olduğunu ya da atıyorum 1 hafta önce çalıştığım dersi unutmaya başladığımı farkedip onu hızlıca tekrara soktum. O yüzden sıra öneremiycem, siz kendinizi eksik hissettiğiniz yerden başlayın, onun üstüne gidin. Tekrarda 11 dersin hepsi için düşünmeyin . Dediğim gibi ben farmayı 10 kez hızlı okuduysam, dahiliyeyi sadece soru çözerek geçtim. Tekrarları kendinizi eksik hissettiğiniz şekilde sıralayın bence.

Pediatrist 2020
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Pediatrist 2020 » Pzt Mar 23, 2020 3:13 pm

Bende genel cerrahi Levent Kodal 9.baskı var, tusdatadan son baskı konu kitaplarını set şeklinde aldım içinde 10.baskı Anıl Çubukçu verdiler. Anil Çubukçunu okusam olur mu? Yoksa 9.baskı Levent Kodalı ek notla birlikte okuyum?

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Pzt Mar 23, 2020 3:14 pm

AlpErTunga yazdı:
Cmt Mar 21, 2020 6:17 pm
Feyyaz hoca ve yavuz hocanin videolarini kaydedebilmis miydiniz? Yani oyle bir imkanimiz var mi satin alsak
Ben kaydedemeden 3 ay doldu , o yüzden elimde yok ne yazık ki. Son tekrarda kaydederim diyordum, yetiştiremedim bir kez daha dinlemeyi. Ama ilk dinlemenizde kaydedilebilir gayet, yalnız tc no yazıyor ekranda. Bir yerde paylaşılabilir mi kaydetseniz de bilmiyorum. Çözünürlüğü düşürülerek paylaşım yapılabilir ancak sanırım.

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Pzt Mar 23, 2020 3:17 pm

tusmust yazdı:
Pzt Mar 23, 2020 1:28 pm
AquamarineSyndicate yazdı:
Cum Mar 20, 2020 8:08 pm
merimella yazdı:
Cum Mar 20, 2020 7:53 pm

Ben levent kodalın son basımından çalıştım, bence çok yeterli bi kitaptı, özellikle klinisyen soru bankasıyla birlikte. Önceki bir basım bende vardı ama o normal kitabıydı ve eski basımdı ama ne kadar eski bilmiyorum :/ ama levent kodalın kitabından çok çok eksikti

Bence basım yılı en önemli şeylerden biri özellikle yüksek puanlara oynanıyorsa
Eğer bu kitaptan çalışayım derseniz klinisyen soru kitabıyla birleşince yeterli olabilir belki, soru kitabı epey detaylı ve yeterliydi bence
Bu Levent Kodalın kitabı dediğiniz şu linkteki şampiyonlar notu değil mi? Farklı bir kitabı mı var acaba?

https://www.google.com/search?q=tusdata ... C9fcGfgQzM:
hocam bu kitap bitermi ,toplam 800 sayfa gibi bişey:)) Tusemin kitabı 380 sayfa sadece :)
Tusemin genel cerrahi kitabını hiç denemedim bilmiyorum :) Ama çok boşluklu nefes aldıran bir kitap. Okurken zaten önemli yerleri belirleyip, tekrarda sadece onlara baktığım için 2. kez baktığımda sayfa sayısı sanırım 100 ü geçmemiştir benim için, öyle yapılabilir .

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Pzt Mar 23, 2020 3:21 pm

Pediatrist 2020 yazdı:
Pzt Mar 23, 2020 3:09 pm
Kadın doğum ses kaytı dinlemediniz mi hocam?
Dinlemedim de konu kitabına da çalışmadım ama TTS sini çözdüm . 12 sorunun 10unu soru kitaplarını çalışarak yapılıyor, 2 tane bazen abes soru geliyor ki onlar da kitabı yalayıp yutsan yapılmıyor bazen. ben de eğer zor gelirse de nasip diye düşündüm:D . Bence dinlemeye ayrılcak vakitte başka derste - atıyorum patoloji ya da farma sadece kendini değil diğer branşlardan da soru yaptırdığı için - tekrar atmak daha mantıklı olur.

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Pzt Mar 23, 2020 3:22 pm

Pediatrist 2020 yazdı:
Pzt Mar 23, 2020 3:13 pm
Bende genel cerrahi Levent Kodal 9.baskı var, tusdatadan son baskı konu kitaplarını set şeklinde aldım içinde 10.baskı Anıl Çubukçu verdiler. Anil Çubukçunu okusam olur mu? Yoksa 9.baskı Levent Kodalı ek notla birlikte okuyum?
Daha önce herhangi birini okuduysanız onla devam edin bence. Anıl çubukçu son baskıyı bilmediğimden yorum yapamıycam ne yazık ki. Ek olarak da TTS+klinisyen çözerseniz eksik kalmaz diye düşünüyorum.

Pediatrist 2020
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Pediatrist 2020 » Pzt Mar 23, 2020 3:23 pm

Teşekkür ederim hocam