Ders mi offline mı ?

bandellini
VIP
VIP

Ders mi offline mı ?

Mesaj gönderen bandellini » Pzt Oca 13, 2020 12:17 pm

Arkadaşlar kafam biraz karışık bazen offline çok mantıkli geliyorken bazen de ya kim gidip 1 ders için 20 video izleyecek diyorum. Daha yolun başında olduğum için hangisinden devam edeyim bilemedim derste de %100 verim alamıyorum koptuğum oluyor o yüzden fikirlerinizi almak isterim

Hayran
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Hayran » Pzt Oca 13, 2020 1:06 pm

Offline candır kitabini eksiksiz doldurursun kacirdigin yerde geri sarar, anlamadiginda tekrar dinlersin. İstedigin saatte git dön, istedigin kadar mola ver, baktin yetismiyor bir gece sabahlarsin dersi bitirirsin. işine okuluna gore ayarla. Alıştikca 1.5x e kadar hizlandirabilirsin derste 20 saat suren sende 15 saat surer ;-)

dogukanhd
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dogukanhd » Pzt Oca 13, 2020 2:41 pm

İkisinin de artıları eksileri var. Offline da geri sararsın yorulunca durursun yorulmazsan devam edersin hızlı bitirirsin. Ezber yerleri çizer geçersin.
Derste ise etraftaki insanlar seni motive eder. Bunlar dinliyor ben de dinlemeliyim veya etraftan gelen cevapları duyunca ben de çalışayım diyip şevke gelirsin (bazen şevkin kırılır). Anlamadığını hocaya sorarsın. Hocadan nasıl çalışmalıyım neye dikkat edeyim tavsiyeleri alırsın. Bir de hocalar offline da genelde kayıt olduğu için bazı kısaltmaları söylemez vb. Kısacası ikisini de dene tarafını seç.

Kullanıcı avatarı
p53 bey
VIP
VIP

Mesaj gönderen p53 bey » Cum Oca 17, 2020 3:40 pm

Kesinlikle DERS.

Derse girilir, not alınır, dinlenilir ve öğrenilir. Diyelim bir yerleri kaçırdın, o zaman da arkadaşından tamamlamaya çalış. Olmadı mı ? Hocaya ulaş.
Olmadı mı ? Offline.

Offline eğitim kötü demiyorum; ancak canlı canlı derste dinlemek varken offline'ı tercih etmemek gerek.

intramural
VIP
VIP

Mesaj gönderen intramural » Cum Oca 17, 2020 10:12 pm

şimdiki aklım olsa dönem 4ün yazında offlinedan kitapları doldururdum. Dönem 5de derslere girer, dönem 6da ise sevdiğim hocaların derslerine veya eksik olduğum derslere girerdim.