çeviri destek lütfen

Jönsezar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

çeviri destek lütfen

Mesaj gönderen Jönsezar » Prş Oca 09, 2020 11:54 pm

merhaba. c# öğrenmek için ingilizce bir videoyu birinin türkçeye çevirmesini istiyorum ama; https://ibb.co/p4LXPr9 - https://ibb.co/SvpsSbQ
buradaki gibi bir tartışma gerçekleşecekse hiç yazmayın. sizden istediğim şeyin bir saatlik filmi çevirmekten farkı yok. karşılıksız yardıma neden bu kadar karşıyız anlamıyorum. herkes mi bencil/fırsatçı be kardeşim? alternatif yol falan aramayın, para falan da vermeyeceğim. üç kuruş paramla sürünüyorum hayalimin peşindeyim.

neyse kariyerim için programlama öğrenmek istiyorum fakat türkçe videoların ses kalitesi çok düşük ve odaklanamıyorum. neden bilmiyorum ama cidden odaklanamıyorum anlamıyorum. ingilizce beni ekrana kilitliyor hemen. karşılıksız destek sunan tek platform olduğunuza göre bi yardım edin.

aynı şeyleri diyecekseniz hiç yorulmayın bir iki saate cevap gelmezse vazgeçiyorum.

prozacx
VIP
VIP

Mesaj gönderen prozacx » Cum Oca 10, 2020 12:52 am

"karşılıksız destek sunan tek platform olduğunuza göre bi yardım edin. " kimse kimsenin işini yapmak için değil ortak bir tus/tıp ve ilintili şeylerle alakalı bilgi sunan bir platform. hesabı bugün açıp hiçbir katkı koymayıp bir de bencillik ve fırsatçılık yapanın başkaları olduğunu söylüyorsunuz. bu kadar aciz olmayın. sizi önce üslup öğrenmeye teşvik ediyor, forumdonanımda başarılar diliyorum.
omnis homo mendax

Jönsezar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Jönsezar » Cum Oca 10, 2020 1:53 am

evet evet, mortis dersem tıpla alakam olur mu abi? latince teknik olarak biliyorum. ingilizce başlığı altında tıp ile ilintili ne bekliyorsunuz ki? gayet tıpla alakası olmayan şeyler okudum ona göre kayıt oldum. bakın o klasik cümleyi söylüyorum ki imkanım olsa türk olarak doğmazdım. biliyorum, şimdi bu yabancı bir forum olsa ve ben türkçe çeviri desteği istesem yaparlardı. biliyorum yapacaklarını çünkü gördüm. türkler ise ona bir yararı yoksa hiçbir şeyi yapmaz. iyilik yapacaksa bile övgü almayacaksa yapmaz. türk insanının zamanı çok değerlidir ama ne komik ki türkiye zamanın çok gerisinde. yapmayın abim ablam canınız sağolsun. gidin hollywood filmlerini çevirin. sonra düşünün bakalım türkler neyi başarmış? bir konuda dev olan adını duyurmuş birisi var mı? anca oyuncu, doktor falan filan türkiye'de başka bilinen bir şey yok. tembel, kibirli, asabi ülkem benim. kimseye yalvarmayım diye kendi başıma ilerlerken her şeyimi kaybettim. ve..! bu noktadayız!

forum forum her yeri işgal etmeyeceğim. sağolun varolun. bana destekte bulunabilecek biri varsa bir kuruş param olursa cidden payın yarısı ona. parayı da soktuk işe rahat rahat anlaşabilir miyiz şimdi? gülsem mi ağlasam mı intihar mı etsem... bıktım sıkıldım.

prozacx
VIP
VIP

Mesaj gönderen prozacx » Cum Oca 10, 2020 9:02 am

"sonra düşünün bakalım türkler neyi başarmış?anca oyuncu, doktor falan filan türkiye'de başka bilinen bir şey yok. tembel, kibirli, asabi ülkem benim." bu kadar acındırmak yerine inglizce öğrenip kendi işini görebilirsin. dil öğrenmek çok kolay, binlerce ücretsiz va karşılıksız platform var. eli kolu tutup param yok diye 20 sene dilenen dilencilerden hiçbir farkın yok. bütün forumlarda fink atmak yerine zamanını buna ayırıp kendini geliştirebilirsin. burdaki doktorları yaftalamak senin haddine bile değil. muhtaç olduğun kudret damarlarında mevcut diyecektim ama senin olduğunu düşünmüyorum. ben sana bunu çevirsem de senin için ayıracağım zamanı hak edeceğini düşünmüyorum.önce iletişim becerilerin üzerinde yoğunlaş. burda kendi kişisel çıkarı için bencillikle etrafa saldıran ve kendini haklı zanneden acınası durumda olan sensin. biz kalanımız türk çocuğunu daima çalışkan ol diye öğütleyen bir kurucunun sözlerini dinliyoruz. senin zihniyetinde birine zaman ayırmaya tenezzül etmeyi kendime hakaret olarak görüyorum.
omnis homo mendax