Temel tıp bilimleri tercihi için hangi sınava girilmeli

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
tork
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Temel tıp bilimleri tercihi için hangi sınava girilmeli

Mesaj gönderen tork » Cmt Oca 04, 2020 1:49 am

Arkadaşlar selam

Ben eski bir tıp fakültesi mezunuyum

TUS ta biyokimya yazmayı düşünüyorum Yalnızca sabah yapılan temel tıp sınavına girmem yeterlimidir. Birde bizim zamanımızda devlet hizmet yükümlülüğü yoktu Tercih yaparken bu soruluyor neyi işaretlemem gerekli acaba ?

tusarsızı
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusarsızı » Cmt Oca 04, 2020 3:55 pm

Uppp ?

tork
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tork » Cmt Oca 04, 2020 7:30 pm

Arkadaşlar bu konuda cevaplarınızı bekliyorum en azından temel tıp sınavı yeterlimi ona cevap verebilirseniz sevinirim

Drdupuyten
VIP
VIP

Mesaj gönderen Drdupuyten » Cmt Oca 04, 2020 8:16 pm

klinik puan için katsayılar k:0.5 t:0.5
temel puan için katsayılar k:0.3 t:0.7
resmi yerlerden teyit ediniz..

tork
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tork » Cmt Oca 04, 2020 9:12 pm

Eskiden tus tek otrumda yapılıyordu ve temel ve klinik sorularını cevaplamaya çalışıyorduk. Şu anda gördüğüm kadarıyla sabah ve öğle olmak üzere 2 oturuma çıkmış bu nedenle biraz kafam karıştı bu şekilde olmasının sebebi nedir acaba ? tıp dışı meslek mensuplarının gereksiz klinik sorularını cevaplarını engellemek daha az sınav ücreti ödemelerini mi sağlamak yoksa temel yada klinik bilim branşlarına göre tıp mezunlarına da alternatif oluşturmak yada soru sayısı arrtığı içinmi

Kısaca temel bilim bransıda seçilse puan toplamak için temel ve klinik oturumlarına girmek mutlaka gerekiyor gibi görünüyor yanlışmı düşünüyorum ?

Drwolverine
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drwolverine » Pzt Oca 06, 2020 6:23 am

:upside_down:
tork yazdı:
Cmt Oca 04, 2020 9:12 pm
Eskiden tus tek otrumda yapılıyordu ve temel ve klinik sorularını cevaplamaya çalışıyorduk. Şu anda gördüğüm kadarıyla sabah ve öğle olmak üzere 2 oturuma çıkmış bu nedenle biraz kafam karıştı bu şekilde olmasının sebebi nedir acaba ? tıp dışı meslek mensuplarının gereksiz klinik sorularını cevaplarını engellemek daha az sınav ücreti ödemelerini mi sağlamak yoksa temel yada klinik bilim branşlarına göre tıp mezunlarına da alternatif oluşturmak yada soru sayısı arrtığı içinmi

Kısaca temel bilim bransıda seçilse puan toplamak için temel ve klinik oturumlarına girmek mutlaka gerekiyor gibi görünüyor yanlışmı düşünüyorum ?
Ben de sizin söylediğiniz gibi anladım hocam

gianuzzi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gianuzzi » Pzt Oca 06, 2020 8:43 am

İki sınava da girmelisiniz üstteki arkadaş katsayıları yazmış temel puanı sadece temel bilimler sorularından gelmiyor yani.