YENİ BAŞLAYAN BİRİSİ İÇİN MİKRO VE BİYOKİMYA ÖNERİSİ

haken61
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

YENİ BAŞLAYAN BİRİSİ İÇİN MİKRO VE BİYOKİMYA ÖNERİSİ

Mesaj gönderen haken61 » Çrş Ara 18, 2019 10:42 pm

Herkese merhabalar Eylül tusuna hazırlanıyorum. Tam teşekküllü sus çalışmasına şimdi başlayacağım normalde tusdata şampiyonalar serisini almış bulunmaktayım. Ama son zamanlarda heryerde mikrobiyoloji için feyyaz biyokimya için yavuz şahin'i duyuyorum. Tecrübeli arkadaşlardan öneri almak istiyorum. Sizce data fasiküllerine hiç başlamadan feyyaz ve yavuz şahin alıp onlara mı başlayayım yoksa data fasiküllerinden mi başlayıp sonuna kadar onlarla gideyim? Ne dersiniz?

Kaliteleri soru yakalama başarıları hakkında karşılaştırma yapılırsa mükemmel olur. Şimdiden cevaplar için teşekkürler..

Silipnat
VIP
VIP

Mesaj gönderen Silipnat » Prş Ara 19, 2019 10:27 am

Biyokimyada yavuz hoca iyidir dinleyebilirsiniz. Son birkaç sınavdır biyokimya biraz format değiştirdi ama tüm kitaplar zaten lippincott review of biochemistry kitabının bir kopyası nereden çalışıldığı çok farketmez.(çok güzel bir kitaptır). Mikropta ise tavsiyem hedef yüksekse tusdatadan (özellikle de idris hocadan) uzak durulması. Basit bir şekilde güzel ders anlatıyor kafana sokuyor konuyu ama kitapta hem çok fazla eksik var hem de yanlış yaptırıyor. Mikrobiyolojide altan hoca veya feyyaz hoca iyidir. Ama özellikle hem farma için hem de mikrop için parazitolojiye fazlaca bir yönelim oldu buralara özel dikkat edilmesi yönünde bir öneride bulunabilirim. Kolay gelsin.

Silipnat
VIP
VIP

Mesaj gönderen Silipnat » Prş Ara 19, 2019 10:34 am

Soru yakalama konusuna gelince o iş tüm dersler için sıkıntılı yani şöyle söyleyebilirim bir kitap çok soru yaklattırıyor olabilir ama önemli olan sizin dersten ne kadsr anlayarak çıktığınız. Hoca sizin kafaniza sokamıyorsa eğer soru yakalasa ds yapamama ihtimaliniz yüksek. Burada şöyle bir örnek vereyim datada volkan hoca hem klinikten hem de mikroptan genelde fule yakın bir kitap hazırlamış ama çok detaylı anlattığı için çalışırken saçma sapan yerlere yönelim oluyor ve asıl soru çıkacak yeri atlayabiliyorsunuz istanbul datada volkan hoca yerine diğer hocalae gelsin diye baya bi sıkıntı olmuştu zamanında. Aynı şeyi emrullah hoca için de duymuştum asıl önemli noktayı kaçırabiliyorsunuz maalesef. Dinlerken çok basit anlatıyor diye tolga biçer için baya bir kötü duygular beslerken sınav esnasında çok teşekkür etmiştim çok doğru yerlere önem vererek anlattığı için. Kolay gelsin şimdiden.

haken61
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen haken61 » Prş Ara 19, 2019 9:52 pm

Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

bilimkadını
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bilimkadını » Prş Ara 19, 2019 11:25 pm

Çok teşekkürler :)