İSTİFAAA!!

expelliarmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

İSTİFAAA!!

Mesaj gönderen expelliarmus » Sal Ara 03, 2019 4:55 pm

Şu an bir üniversitenin yök kadrosundayım. DHY yaparken naklen atanmıştım. istifa etmek istiyorum ama dhy kurasına adımın verilmesini istemiyorum.. bunla ilgili herkesin başına farklı şeyler gelmiş. adım dhy kurasına verilse bile gitmezsem müstafi mi sayılırım? istifa hakkım gider mi ve tekrar memuriyete dönememe ihtimalim olur mu? kafamda deli sorular :white_frowning_face: :white_frowning_face:

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Sal Ara 03, 2019 5:54 pm

Dhyye tekrar katılmak için kendin başvuru yapman gerekiyor diye biliyorum. Zaten yhgm de yapılan duyuyrularda da atamaya başvuru yapmak isteyenlerden belge isteniyor. İsim listesinde başvuru yapmazsanız gözükmezsiniz diye düşünüyorum .

Hayırdır hocam siz neden istifa ediyorsunuz ?

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Sal Ara 03, 2019 5:57 pm

dexter18 yazdı:
Sal Ara 03, 2019 5:54 pm
Dhyye tekrar katılmak için kendin başvuru yapman gerekiyor diye biliyorum. Zaten yhgm de yapılan duyuyrularda da atamaya başvuru yapmak isteyenlerden belge isteniyor. İsim listesinde başvuru yapmazsanız gözükmezsiniz diye düşünüyorum .

Hayırdır hocam siz neden istifa ediyorsunuz ?
İmage paylaştım orda da belirttiği gibi hocam kendin Dilekçe ile başvurmuş olmalısın

Resim

expelliarmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen expelliarmus » Sal Ara 03, 2019 6:28 pm

Çok teşekkür ediyorum hocam. Üniversitenin benim yerime evrak yollama yetkisi yoktur diye düşünüyorum. bazı forumlarda başına gelen arkadaşlar olmuş ama ismi yollanmayanlar da olmuş. biraz ondan kafam karıştı.
Hocam bulunduğum şehir de sıkıntılı asistan ortamı da.. her gün huzursuzukla işe gitmektense istediğim yer için oturup tus çalışırım dedim

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Sal Ara 03, 2019 6:48 pm

Hakkınızda hayırlısı olsun hocam

Hedeftus
VIP
VIP

Mesaj gönderen Hedeftus » Çrş Ara 04, 2019 10:11 am

Hocam dhy den naklen geçip istifa ederseniz unıv istifa ettiğinizd dair yazı yazar, dhy de isminiz çıkar. Ama dhy deyken istifa edip tus çalışıp yok kazanırsan sonra istifa edersen o zaman adın dhy listesinde çıkmaz, o zaman tekrar dhy de adın çıksın diye dilekçe verip kendin istemelisin.

yineyeniyeniden
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yineyeniyeniden » Çrş Ara 04, 2019 10:31 am

Hedeftus hocamın dediği gibi biliyorum ben de. Asistanlıktan istifa edip çalışmak istemiyorsanız üniversitenizin sizin asistanlıktan ayrıldığınizi sağlık bakanlığına aktarmamasi gerekiyor ki bu geç de olsa aktarılıyor diye biliyorum, bunun süresi üniversite bürokrasi hızına bağlı.
Yani kısaca dhy bitmeden asistanlık yapıp istifa edersen adın dhy listesine düşer, ama sonrasında çalışmak istemiyorsan dhy ataması sonrası gitmeme, istifa etme gibi süreçler olabilir(bunun ayrıntılarını bilmiyorum)

Ek olarak asistanlıktan ayrılınca üniversite tecilini bozabiliyor takip et öyle birşey olursa e devlet üzerinden tekrar başvuru yap, 2 yıllık süren varsa tekrar güncellenir birkaç haftada

rozdede
VIP
VIP

Mesaj gönderen rozdede » Çrş Ara 04, 2019 6:56 pm

expelliarmus yazdı:
Sal Ara 03, 2019 4:55 pm
adım dhy kurasına verilse bile gitmezsem müstafi mi sayılırım? istifa hakkım gider mi ve tekrar memuriyete dönememe ihtimalim olur mu? :white_frowning_face: :white_frowning_face:
Adınız DHY kurasına verilirse, gitmeniz beklenir.
Gelmediğinizde istifa hakkınız gitmez.
Herkesin kafasını karıştıran ne yazık ki TTB'nin avukatının yanıldığı bir husus yüzünden, başka başka şeyler duyuyorum.
Gitmeyen başlamayan kimsenin istifa hakkı gitmez. 12 ay da devlet memuru olmazsın. SBA EAH'ı yani tüm 657 kadrolarını gelecek tusta yazamazsın. (gerekli koşullar tus başvuru kılavuzunda yer alıyor. ceza durumun kalkması açısından.)

Tekrar memuriyete dönememe!? ihtimalini sorunuzu anlamadım. Daha açıklayıcı sorabilir misiniz? Nasıl bir ihtimalden bahsediyoruz.

expelliarmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen expelliarmus » Çrş Ara 04, 2019 10:33 pm

rozdede yazdı:
Çrş Ara 04, 2019 6:56 pm
expelliarmus yazdı:
Sal Ara 03, 2019 4:55 pm
adım dhy kurasına verilse bile gitmezsem müstafi mi sayılırım? istifa hakkım gider mi ve tekrar memuriyete dönememe ihtimalim olur mu? :white_frowning_face: :white_frowning_face:
Adınız DHY kurasına verilirse, gitmeniz beklenir.
Gelmediğinizde istifa hakkınız gitmez.
Herkesin kafasını karıştıran ne yazık ki TTB'nin avukatının yanıldığı bir husus yüzünden, başka başka şeyler duyuyorum.
Gitmeyen başlamayan kimsenin istifa hakkı gitmez. 12 ay da devlet memuru olmazsın. SBA EAH'ı yani tüm 657 kadrolarını gelecek tusta yazamazsın. (gerekli koşullar tus başvuru kılavuzunda yer alıyor. ceza durumun kalkması açısından.)

Tekrar memuriyete dönememe!? ihtimalini sorunuzu anlamadım. Daha açıklayıcı sorabilir misiniz? Nasıl bir ihtimalden bahsediyoruz.
hocam mezun olduğumuz gibi dhy ile atandığımız için memuriyet süreci başlıyor. sonrasında yök kadrosunda çalışıyoruz 657'li değiliz. sonrasında yökten istifa ettiğimizde sonuçta bir kez memuriyete başladığımız için hala memur gibi işlem görmüyoruz değil mi? eğer o dhy kurasında adım çıkar ve gitmezsem sadece 1 yıl eah ve sba yazamama durumumuz oluyor, yani 657'den istifa hakkımız gitmiyor. Ben birkaç yerde sonuçta bir kere memur oldun artık başlamazsan istifa hakkından gider vs gibi söylemlerle karşılaştım. kanunu da okudum ama bunla ilgili açıklamalara raslamadım

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir