Feyyaz Akay vs İdris hoca vs Altan hoca

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Tuskolesi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Feyyaz Akay vs İdris hoca vs Altan hoca

Mesaj gönderen Tuskolesi » Pzt Kas 18, 2019 8:07 pm

Mikrobiyolojide kim alır sizce?

Babili
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Babili » Pzt Kas 18, 2019 8:27 pm

Feyyaz hocayı dinlemedim ama diğerlerini dinledim bence tuğba hoca idris hocadan da iyidir altandan da kitap kalitesi olarak da tusdatanın kitabının daha yeterli olduğunu düşünüyorum özellikle son sınavlardaki mikrop bölümlerinin zorluk seviyesini düşününce

Kullanıcı avatarı
JustHF
VIP
VIP

Mesaj gönderen JustHF » Sal Kas 19, 2019 2:11 am

Altan hoca ile Feyyaz hoca kapışırsa az farkla Altan derim ben ama ikisi de çok çok iyi. Altanın kitabı çok dolu dolu hani okudukça öğrenirim ben tekrar attıkça kitabın her yerini ezberlerim diyorsanız Altan hocanın kitabı size mikroyu en fazla yaptırcak kitap çünkü içerisinde en fazla bilgiyi barındıran kitap o. Gerekli gereksiz her şey var tabi son zamanlarda gelen atipik mikrolarla gereksiz dediğim yerler ne kadar "gereksiz" tartışılır.

Feyyaz hocanın kitap dizaynı değişik, seven olur sevmeyen olur bilemem ama 270 sayfaya o kitap bence çok iyi. Sayfa/Performans oranı baya iyi Feyyaz hocanın ve tekrarı kolay olur. Yani tercih sizin.

Tusdatayı gerçekten bu klasmana almak bile istemiyorum sayfa sayfa kıyasladım eksik bilgilerle dolu kitap, idris hocayla eğleneyim ama mikroda 20 yapmasam da olur diyorsanız datadan çalışın yani bişey olmaz.

deepmed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen deepmed » Sal Kas 19, 2019 2:45 am

Bu üç hocadan en kısa sürede maksimum verimi alacağınız Feyyaz hoca olur bence. Hem kitabı hem de anlatımı ile benim içlerinde en çok memnun kaldığım hoca. İkinci sırada da Altan hoca gelir.

Calamity
VIP
VIP

Mesaj gönderen Calamity » Sal Kas 19, 2019 9:34 am

JustHF yazdı:
Sal Kas 19, 2019 2:11 am
Altan hoca ile Feyyaz hoca kapışırsa az farkla Altan derim ben ama ikisi de çok çok iyi. Altanın kitabı çok dolu dolu hani okudukça öğrenirim ben tekrar attıkça kitabın her yerini ezberlerim diyorsanız Altan hocanın kitabı size mikroyu en fazla yaptırcak kitap çünkü içerisinde en fazla bilgiyi barındıran kitap o. Gerekli gereksiz her şey var tabi son zamanlarda gelen atipik mikrolarla gereksiz dediğim yerler ne kadar "gereksiz" tartışılır.

Feyyaz hocanın kitap dizaynı değişik, seven olur sevmeyen olur bilemem ama 270 sayfaya o kitap bence çok iyi. Sayfa/Performans oranı baya iyi Feyyaz hocanın ve tekrarı kolay olur. Yani tercih sizin.

Tusdatayı gerçekten bu klasmana almak bile istemiyorum sayfa sayfa kıyasladım eksik bilgilerle dolu kitap, idris hocayla eğleneyim ama mikroda 20 yapmasam da olur diyorsanız datadan çalışın yani bişey olmaz.
Çok değişik fikirler duyacaksın bu konuda örneğin alıntı yaptığım hocamla ben bu konuda farklı düşünüyorum.Feyyaz Akay kesinlikle daha tekrar edilebilir ve bazı atipik konulara güzel değinmiş ama genel içerik olarak eksik olduğunu düşünüyorum.Ben Tusdata’nın özellikle de güncellenen halinin ( Parazit ve enfeksiyonu kısmı oldukça genişletildi.) Piyasadaki en geniş içerikli kaynak olduğu kanaatindeyim.Altan hocanın anlattığı kitabı biliyorum ama anlatışına vakıf değilim yorum yapmayacağım.İdris hocanın anlatımından memnunum.Kendi adıma Tusdata İdris Hoca + Feyyaz Akay Soru bankası + Data mor Vakaa kitabını çözmeyi planlıyorum.Vaktim kalmazsa mor kitabı çözmeyebilirim.Tavsiye ederim.

Not: Bol bol mnemonic olsun; kolay ezber isimlendirmesi yahut kodlamalar olsun diyor isen Data Tuğba hocayı da düşünebilirsin, ama bana fazla geliyor hem anlatımı hem zaten öğreneceğim çok yer varken bir de o tarz bilimsel olmayan bilgilerle doldurmak istemiyorum beynimi yoruyor.Bunlar şahsii fikir ve öğrenme durumları işte :)

Kullanıcı avatarı
ismailakcm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ismailakcm » Sal Kas 19, 2019 10:22 am

Altan hoca ve feyyaz hocayı dinleyen birisi olarak ikisi de iyidir ama Feyyaz hoca daha iyidir. Feyyaz hoca anlatırken çok tekrar yapıyor ve ydus soruları çözüyor. Kendine has kodlamalariyla konuyu zihnimize kazıyor adeta.

cakir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen cakir » Sal Kas 19, 2019 11:15 am

Feyyaz hoca ve Altan Hoca candır. Ama Feyyaz hoca hem kitabının akıcılığı hem de anlatım tarzı ile daha önde. Ben her ikisinden de çok verim aldım. Çok daha fazla soru çözüyor çok daha kolay tekrar ediliyor kitabı Feyyaz hocanın. Bu nedenle onu tercih ediyorum.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Sal Kas 19, 2019 12:03 pm

Feyyaz hocayı övenler tıp akademisi sitesindeki derslerinden mi bahsediyorlar acaba?

Tuskolesi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tuskolesi » Sal Kas 19, 2019 12:40 pm

Teşekkürler hocam görüşleriniz için

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Sal Kas 19, 2019 12:48 pm

Altan hocanın kitabı ve anlatımı gayet başarılı. İdris hocadan dinlemedim ama son tuslarda sorular atipikleşti Altan hocanın kitabı bilgi derinliği olarak çok kaliteli. Güncel ses kayıtlarını da bulabilirseniz ben Altan hocadan dinlemenizi öneririm.