Pratisyen Atamaları Hakkında

yenidoktor36
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Pratisyen Atamaları Hakkında

Mesaj gönderen yenidoktor36 » Pzt Kas 18, 2019 11:58 am

Herkese merhaba arkadaşlar. dhy atamalarına da baktım ama aklımda bir fikir oluşmadı. Süreci pek bilmiyorum. Ben 1 Aralık'ta mezun oluyorum. Hangi kuraya katılacağım, işe ne zaman başlayacağım konusunda bilgi sahibi olamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullanıcı avatarı
hyperandrogenism
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
TAG: Dr. M!§ - X

Mesaj gönderen hyperandrogenism » Pzt Kas 18, 2019 12:18 pm

Merhaba,hayırlı olsun şimdiden. Telegramda gruplar var,dhy yazar girerseniz epey faydasını görürsünüz.
Dr. M!§ - X

yenidoktor36
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yenidoktor36 » Pzt Kas 18, 2019 6:45 pm

Çok teşekkür ederim. Telegramda soruma benzer bir şey bulamadım biliyorsanız bilgilendirir misiniz?

tatar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tatar » Pzt Kas 18, 2019 7:12 pm

tamamen aynı olmasa da dhy atamaları benzer tarihlerde oluyor, geçen sene 84.dhy aralık, 85.dhy şubat ayında yapılmış. bir aksilik olmazsa kura çekiminden 15 gün sonra tebligat yayınlanır. şu aralar bildiğim kadarıyla tebligatta çok fazla gecikme olmuyor. tebligat sonrası aynı ildeyse ikametin ile atama yerin 1 gün değilse 15 gün mehil müddetin oluyor. hangi kuraya gireceğin konusu evraklarının yetişip yetişmemesi ile alakalı olur gibi duruyor. bunlar sadece tecrübelerim, gene de araştırmaya devam et.

gulfiz
VIP
VIP

Mesaj gönderen gulfiz » Pzt Kas 18, 2019 8:13 pm

Merhaba, hayırlı olsun. En son 90. DHY ilanı yayımlandı: "Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 25/11/2019 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 90. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır." Bu durumda siz muhtemelen bir sonraki DHY'ye yeni mezun olduğunuz için hiçbir evrak göndermeniz gerekmeden katılırsınız. İsim listeleri de çıktığında kontrol edersiniz zaten. Kura takvimi belli olmadan, hangi tarihte işe başlayacağınızı söylemek zor, güvenlik soruşturmasına bağlı olarak tebligatlarda gecikme az da olsa hala oluyor.

Ek: Ortalama 2 ayda bir DHY kurası yapılıyor, mezuniyet tarihiniz ve okulunuzun evrak göndermesi hangi kuraya denk geliyor yaklaşık olarak hesaplayabilirsiniz.

Babili
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Babili » Pzt Kas 18, 2019 8:31 pm

Hocam diplomanın son onay tarihi 25 ocak civarı olacak şubat sonu gibi tercihler alınır mart sonuna doğru da tebligatlar yayınlanır mart sonu nisan başı da göreve başlarız ben de o atamaya katılcam

Elif21
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Elif21 » Sal Kas 19, 2019 1:02 am

Merhaba 90. Dhy Aralık kurasi son evrak teslimi 25 kasım.siz 91 e yani Şubat kurasina gireceksini hocam

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Sal Kas 19, 2019 12:45 pm

Hocam DHYler için başvuru son tarihi oluyor yukarda belirtildiği gibi 25 kasım son gün olduğu ve mezuniyet belgelerinizi teslim edemeyeceğiniz için 91. DHY ye başvuracaksınız. Tahmini ocakta alınır başvurular. Yhgm’nin web sitesinden duyuruları takip edebilirsiniz.

Meslek hayatınızda başarılar