YENİ BAŞLADIM NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM

xmsmsmsx
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

YENİ BAŞLADIM NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM

Mesaj gönderen xmsmsmsx » Pzr Eki 06, 2019 9:35 pm

Arkadaşlar merhabalar 1.5 yıl sonra tusa gireceğim
Bi deneme çözeyim dedim temel 50 klinik 30 civarı netim çıktı 43 puana denk geliyor. Nasıl bir yol izlemeliyim

Ses kaydı dinlemek zaman kaybı mı verimli mi

Uts 2016 mehmet sar patoloji kalın bi kitabı var güzel mi

Önerilerinizi bekliyorum
Şimdiden sağolun

Adajyo
VIP
VIP

Mesaj gönderen Adajyo » Pzt Eki 07, 2019 4:59 pm

Okumak iyidir ben şahsen okuyarak ilerliyorum hızlı bir şekilde.konu+soru yaparsan kaliciliği yuksek olur.

drnoe
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drnoe » Pzt Eki 07, 2019 5:06 pm

ses kayidila kitab ve o konu bitince hizli soru çozun. bir daha okumak daha kolay ve kalici oluyor

Kullanıcı avatarı
mdsbb
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mdsbb » Pzt Eki 07, 2019 6:47 pm

Bence kitaplar güncel şekilde dolu olmalı. yazılmış çizilmiş notu alınmış şekilde. Bunu (ses kaydı/canlı ders/ önceden doldurulmuş kaynaktan kopya) nasıl yapacağın sana kalmış. sonra kendine bir çalışma programı hazırlamalısın. kaç tekrar yapabileceğini, çıkmış (TTS), çıkacak (deneme, yandal) sorulara ne kadar zaman ayıracağını hesaplaman gerekir. Bence çok soru çözmek gerçekten öenmli. ben çözmedim ve hatamı sınavdan sonra gördüm :) geçenlerde forumda "sarmal program" diye bir şey görüp içeriğine bakmıştım. bence bakmanda fayda var. yol göstereceğine eminim. bu işin birazı da kendinde. günde kaç saat çalışabildiğin önemli. şunu da en son belirteyim bir konuyu ilk kez okurken anlamasan da, hemen unutsan da, dalıp boş boş okusun da obsesiflik yapıp tekrar tekrar okuma, tekrar sayın arttıkça hepsi yerine oturuyor. Şimdiden kolay gelsin.

karnax
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen karnax » Pzt Eki 07, 2019 8:01 pm

valla daha tusa yönelik çalışmaya başlamadan o puanları yapabiliyorsan 1,5 senede 70+ alırsın, deli gibi çalışıp 52-53 alan çok var. ama tıpçılarda garip bir huy var, komiteye gece gündüz çalışan adam 2 gün baktım kanka diyor

xmsmsmsx
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen xmsmsmsx » Sal Eki 08, 2019 1:42 am

karnax yazdı:
Pzt Eki 07, 2019 8:01 pm
valla daha tusa yönelik çalışmaya başlamadan o puanları yapabiliyorsan 1,5 senede 70+ alırsın, deli gibi çalışıp 52-53 alan çok var. ama tıpçılarda garip bir huy var, komiteye gece gündüz çalışan adam 2 gün baktım kanka diyor
42 43 puan düşük geldi ama yolun başı tabi umarım dediğiniz gibi olur

xmsmsmsx
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen xmsmsmsx » Sal Eki 08, 2019 1:44 am

mdsbb yazdı:
Pzt Eki 07, 2019 6:47 pm
Bence kitaplar güncel şekilde dolu olmalı. yazılmış çizilmiş notu alınmış şekilde. Bunu (ses kaydı/canlı ders/ önceden doldurulmuş kaynaktan kopya) nasıl yapacağın sana kalmış. sonra kendine bir çalışma programı hazırlamalısın. kaç tekrar yapabileceğini, çıkmış (TTS), çıkacak (deneme, yandal) sorulara ne kadar zaman ayıracağını hesaplaman gerekir. Bence çok soru çözmek gerçekten öenmli. ben çözmedim ve hatamı sınavdan sonra gördüm :) geçenlerde forumda "sarmal program" diye bir şey görüp içeriğine bakmıştım. bence bakmanda fayda var. yol göstereceğine eminim. bu işin birazı da kendinde. günde kaç saat çalışabildiğin önemli. şunu da en son belirteyim bir konuyu ilk kez okurken anlamasan da, hemen unutsan da, dalıp boş boş okusun da obsesiflik yapıp tekrar tekrar okuma, tekrar sayın arttıkça hepsi yerine oturuyor. Şimdiden kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim önerilerinizi dinleyeceğim. Obsesiflik yapı olarak da var bende
Hiçbir şey anlamıyormuşum gibi geliyor
Hayırlı akşamlar

Kullanıcı avatarı
mnrdgn
VIP
VIP

Mesaj gönderen mnrdgn » Prş Eki 10, 2019 5:44 pm

Up..