COVID19 Döneminde İntörnlük

giannuzzi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

COVID19 Döneminde İntörnlük

Mesaj gönderen giannuzzi » Pzt Ağu 10, 2020 5:41 pm

Merhaba sayın Antitussifçiler, covid döneminde intörnlük için fakültelerinizde alınan önlemler neler? Yeterli buluyor musunuz?

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Pzt Ağu 10, 2020 9:48 pm

Önlem yok, maske veriliyor, n95, gözlük, siperlik alabiliyoruz. Onun haricinde önlem yok yani nasıl olsun zaten? 3 arkadaşım covid + çıktı. Bunu korkutmak için söylemiyorum ama durum böyle, muhtemelen hepimiz geçiricez
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. ;)

Carlyle3
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Carlyle3 » Pzt Ağu 10, 2020 10:34 pm

CerrahOlacakAbisi yazdı:
Pzt Ağu 10, 2020 9:48 pm
Önlem yok, maske veriliyor, n95, gözlük, siperlik alabiliyoruz. Onun haricinde önlem yok yani nasıl olsun zaten? 3 arkadaşım covid + çıktı. Bunu korkutmak için söylemiyorum ama durum böyle, muhtemelen hepimiz geçiricez
Hangi üniversitedeydiniz ?

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Pzt Ağu 10, 2020 10:35 pm

Carlyle3 yazdı:
Pzt Ağu 10, 2020 10:34 pm
CerrahOlacakAbisi yazdı:
Pzt Ağu 10, 2020 9:48 pm
Hangi üniversitedeydiniz ?
Erciyes tıp.
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. ;)

Carlyle3
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Carlyle3 » Sal Ağu 11, 2020 12:09 am

Teşekkür ederim. Erciyes tıp'a da gidilmezmiş demek. Böyle kötü yerlerin listesini çıkarıyorum da ilerde kardeşim tıp yazarken rahat yerleri yazdıralım.

hazel
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen hazel » Sal Ağu 11, 2020 5:15 pm

Evden getirdiğimiz maskeleri takıyoruz gün boyu.Çünkü bize maske verilmiyor.Eldiven bile bulamıyoruz.Poşet eldivenler var sadece, onlarla kan vs alıyoruz.Covid şüpheli hastalar bizden saklanıyor ,onlara her türlü işlemi yapıyoruz.Hadi ben ailemle yasamıyorum, ailesiyle yasayanlar napsın?
Bu iğrenç yer omü tıp fakültesi.Cimere şikayet ettik sonuç bekliyoruz

eternalll
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen eternalll » Sal Ağu 11, 2020 5:30 pm

Duyduguma gore Meram tıpta intornler pek gitmiyormus en rahatlardan birisi şuan

situsinversus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen situsinversus » Sal Ağu 11, 2020 7:26 pm

Medeniyet tıpla alakalı bilgi vereyim. Cerrahi maske verilmiyor. Ffp3 verilmiyor. Covid şüpheli hasta önceden söylenmiyor yatan hastanın covid ? olup olmadığını bilmeden yanına gidiyorsunuz. Bazı stajların online yapılması söz konusu bile değil hatta geçen hafta covid geçirirsem aileme bulaşırsa sorumluluk bana aittir herhangi bir itirazda bulunmayacağım tarzında dökümanı imzalamazsak intornlüğümüzün uzayacağı dile getirildi...

Lamotrijin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Lamotrijin » Sal Ağu 11, 2020 8:18 pm

GÜLHANE (GATA) de nöbet yok, çoğu bölümde covidden dolayı intörn hasta ile temas ettirilmiyor.

SO97
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen SO97 » Çrş Eyl 16, 2020 6:16 am

Biz de İnönü Üniversitesi, adli tıp, aile hekimi, halk sağlığı dışında örgün eğitim görüyoruz, Covid şüpheli hastaya işlem yapıyoruz, kesin Covid hastasına cpr de yapıyoruz, 35 civarı arkadaşımız pozitif (1,5 ay içinde), ama hala önlem yok, dekana söyledik ama dışarıdan kalmışlar diyip duruyor bence kendisi bile buna inanmaz da neyse, bazılarımız hastalığı ağır atlattı, bazı arkadaşlar ailesine bulaştırdı, dahiliye servisinde full pozitif kan aldığımız tüm hastalar nöbet tuttuğumuz ve yanımızda serviste sigara içen asistan personel hemşire pozitif, bize karantina da yok test de yapılmıyor ölsek de dışarıdan kapmıştır, yemek berbat çorbada yüzen sinekler de gördük çürümüş sebzelerden yapılan yemekleri de, nöbet tutuyoruz sırf kan şekeri ve sabah kanları için tutuyoruz yeri geldiğinde 24 saat yeri geldiğinde 36 saat tutuyoruz, ama dekan mektup gönderdik covid hasta ve şüpheliye bakmayacaksınız diye galiba selçuk üni gibi bize birşey olursa böyle savunmak içindir, yemek yok uyku yok immün sistemimiz çökmüş vaziyette ondan sonra bize birşey olursa immün yetmezliği tanısını 5.günde koyduk derler, asla ama asla burayı seçmeyin burası pislik dolu, dekan rektör hastane yöneticisi hepsi paradan başka gördükleri birşey yok