Seviye Tespit Sınavı Staj yeri Seçimi yeni uygulama

Moderatör: Doktorumtrak

trolli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Seviye Tespit Sınavı Staj yeri Seçimi yeni uygulama

Mesaj gönderen trolli » Cum Mar 23, 2018 7:01 pm

piyanist arkadaşım ben aynı konuma gelecek insanların aynı yolu tepmesi taraftarıyım mesela zamanında türkiyede ilk 1000deydim tıpa geldim ama görüp görebileceğin en suratsız sevimsiz doktorum hard tus çalışmamın sebebi de hasta görmemek istemem. yani olay tabiki net sayıları değil haklısınız. benim bahsettiğim sts ci aarkadaşlar kosova makedonya gürcistan azerbaycan da okusun veya abd de okusun türkiye şartlarındaki rekabeti yaşamadılarsa burda var olmamalılar. ek olarak bahsettiğiniz türkiyedeki tıp eğitimini de kalitesiz buluyorum çapasından hacettepesine van yuzuncuyılına hepsi aynı ayarda. yani biz türkiyeliyiz best iz vs iddiam yok

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
VIP
VIP

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Cum Mar 23, 2018 7:49 pm

trolli yazdı:
Cum Mar 23, 2018 6:04 pm
attığın çamurlara tek tek cevap vereyim
tusa 5. sınıfta başlayıp mezun olunca girdiğim sınavda 65 aldım. tekrar hazırlanıyorum hedefim yüksek diye. sanırım sts de sorular sts ile aynı. ve hiç tus kitabı açmamış arkadaşlarım fakulte bilgileriyle 43-47 arası puan alıyorlar. memlekette bu da fedocu modası var şu sıralar. ben cemaatlere bu tarz yerlere hep karşıydım buralardan haksız kazanç sağlayan varsa haram olsun zaten elde ettikleri. takıldığım konu türkiye ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı tc deki kontenjanların sürekli artması. seçme kriteri skalasının her geçen gün genişlemesi. aynı zamanda yös vs ile gelen yabancı uyruklu öğrencilere de karşıyım. onları da öss ye soksak kazanamazlar zaten. ama memlekette doktorluk yapabiliyorlar. sts durumda da doktorluk yapılıyor. çok yakın tarihte hukukçuların yaşadığını yaşayacağız benim sinirm bu yüzden. yer gök doktor efenim..
oh ne ala Yurt dışında okuyan HERKES parayla okuyor ama fetö dershanelerinden soruları servis edilerek kazananlar birkaç kişi sana göre iki yüzlülük yapmayın ayrıca aç bak ösym istatistiklerine kim ne yapıyor 3 sınav hazırlanıp barajı geçemeyip atamaya katılan onlarca insan gördüm çalıştığım kütüphanede. denklik olayı sadece ülkemize has bir durum da değil bütün ülkeler gerekli şartları taşırsa yurt dışından dr ve diğer meslek gruplarını kabul eder. hatta bazı ülkeler sadece dil seviyesi istiyor ;)
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Piyanist
VIP
VIP

Mesaj gönderen Piyanist » Cum Mar 23, 2018 8:40 pm

trolli yazdı:
Cum Mar 23, 2018 7:01 pm
piyanist arkadaşım ben aynı konuma gelecek insanların aynı yolu tepmesi taraftarıyım mesela zamanında türkiyede ilk 1000deydim tıpa geldim ama görüp görebileceğin en suratsız sevimsiz doktorum hard tus çalışmamın sebebi de hasta görmemek istemem. yani olay tabiki net sayıları değil haklısınız. benim bahsettiğim sts ci aarkadaşlar kosova makedonya gürcistan azerbaycan da okusun veya abd de okusun türkiye şartlarındaki rekabeti yaşamadılarsa burda var olmamalılar. ek olarak bahsettiğiniz türkiyedeki tıp eğitimini de kalitesiz buluyorum çapasından hacettepesine van yuzuncuyılına hepsi aynı ayarda. yani biz türkiyeliyiz best iz vs iddiam yok
Peki hocam turkiye sartlarini dayatan sisteme niye itiraz etmiyoruz halil sezaiden isyan sarkilarini soylemiyoruz da birbirimizi yiyoruz .bir bu sistem yuzunden yuksek puan aldiginiz icin sirf bosa gitmesin puan diye tipi yazmadiniz mi sizde istemezmiydiniz istediniz bir bolumde en iyisi olmak ve seve seve yapmak ve o alanda en iyisi olmak. Hocam bence konu meslegini severek istiyerek yapmak siz cok iyi dereceler yaptiniz ama mutlu degilsiniz ama size yurt disindan istediginiz sevdiginiz alanda okumak ve is garantisi verseler gitmezmisiniz ve her o ise giderken mutlu olmazmisiniz??ve bir dr arkadasiniz sizin bir yanlisinizi kapatsa ve onunda yurtdisi mezunu oldugunu bilseniz tesekkur etmeyecekmisiniz

Kullanıcı avatarı
Pineala
VIP
VIP

Mesaj gönderen Pineala » Cum Mar 23, 2018 8:51 pm

Yurtdışında okuyorum. T.c. vatandaşıyım bu konuda söylemek istediğim tek söz şudur.. ben dahil hakketmeyene doktor ünvanı verilmesin.. ben razıyım.. yurt dışı-içi farketmez.. kimse kimseyi öss denen salak sınavi gecmeden egitim gördü diye küçük göremez!!!.. ki o sinavi gecmek icin ezberlenen trigonometri turev integral gibi bilgileri bugun hatirlayan olmadigina eminim.(hatırlayanları tebrik ediyorum.. mesleki anlamda gereksiz bilgileri aklında tutuyor)... gelişmiş modern ülkelerde ((hakkeden)) her yabancı doktor, denklik alir ve calisir.. burada esas nokta ''hak etmesidir''.. burada is yök ve ösym'ye düşmektedir.. Dünyanin 4 bir köşesinde denklik alıp çalışan Türk doktorlarimiz var.. kimse onlara çıkıpta siz bizim yerel bakoloryat(öss) sinavimizi gecmediniz.. doktor olamazsiniz, hakketmiyorsunuz demez/diyemez.. cunku her doktor ilgili ülke için öncelikle teorik sinava tabii tutulurlur bknz:usmle, amc, sts... bu da yetmez daha sonra klinik sinava tabii tutulurlar.. gerekirse staj yapar + dili yeterince biliyorsa sonrasinda denklik verilir yani hakkeden denkligini alir.. sizde gidebilirsiniz dünyanın 4 bir yaninda nerede isterseniz calisabilirsiniz efendim.. kizmaniza gerek yok onemli olan hakketmeniz..
En son Pineala tarafından Cum Mar 23, 2018 10:27 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

trolli
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen trolli » Cum Mar 23, 2018 9:27 pm

la gençler çoğu konuda haklısınız bazen anarşiklik yapasım geliyor yapıveriyorum bi okudum tekrardan şukuladım sizleri. benim gibi sevimsiz dr olucağına sevenler gelsin geliş şartları çok da önemli değil düşününce. sizi seviyorum ybu lar ve sts ciler haklar helal edilsin konu kilit. tşk.

cansusofia
VIP
VIP

Mesaj gönderen cansusofia » Cum Mar 23, 2018 10:16 pm

SİZE SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR DA... Yani gerçekten ama gerçekten sırf lise de bizden daha fazla puan aldınız diye böbürlenecek ne var ki? ayrıca aramızda ilk 1000 de olan universitelerden mezun arkadaslarımız ve öss yle yerleşmiş de sonradan ülkenin denkliği kalkmış arkadaşlarımız var misal bakınız ben gibi !!! 1.Davulun sesi gercekten uzaktan hoş gelir ver parayı al diplomayı olayı hiç değil( ki ben gibi aynı durumda olmayan meslektaşlarım için de geçerli bu. Çünkü öss şartı aranmadan gidenlerde oldu neden çünkü tıp bir sevme meselesi bu mesleğe duyulan aşk la idealistlik le alakalı bir durum ve bunu ne derece anlarsınız bilmem!!! ) 2.Bizim verdiğimiz çaba inanın öss ye hazırlanırkenden zibilyon kat daha fazla bir çaba!! Irkçılığı bir taraftan yabancı dili bir taraftan tıbbı bir taraftan benim diyen insan cıksın gelsin yurtdışında herhangi bir okulda 1 gün okusun daha derdini anlatabilecek dile sahip olacak mı acaba ? öyle uzaktan duyuldugu gibi değil hiçbirşey burdaki universiteler ki bilinenler bunlar rüşvetin ve adam kayırmanın alası dönüyor!!! sadece egoyla şişirilmiş beyaz önlüklerle mezun olunuyor.. hepimiz sabotta yı grays ı guyton ı ganong u okumadık mı ? TIP OKUMAK DEMEK BİR BAKIMA KENDİ KENDİNİ YETİŞTİRMEK DEMEK YANİ VİCDAN MESELESİ BİRAZ DA !!! SON OLARAK EVET TUS TA 43-47 PUAN ALANLAR VARDIR GAYET TABİ FAKAT BURDA ÖNEMLİ OLAN TÜRKİYE DE KLİNİK BİLİMLER ORTALAMASI 20 PUANLARDAYKEN BİZDEN O PUANLARI ALMAMIZ BİR DE ÜSTÜNE KENDİ ÜLKEMİZDE KENDİ VATANIMIZDA SADECE ÇALIŞMAK İÇİN 6 AY YA DA 9 AY HER NEYSE ÜSTÜNE PARA VERİP STAJ YAPMAMIZ GERÇEKTEN BİZE DAYATILAN BİR ZÜLUM!!! EĞER BU SİZİN BAŞINIZA GELSEYDİ EMİNİM HERKES AYAĞA KALKMIŞ OLURDU DEĞİL Mİ ? NASIL MESLEKTAŞ KORUMASI NASIL BİR ZİHNİYET VE IRKÇILIK VE NASIL BİR KISKANÇLIK ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM !!! KONU DA SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ ANARŞİKLİK YAPASIM GELIYOR YOK YAPIVERIYORUM GİBİ BİR SÖYLEMLE BİTİRİLEBİLECEK BİR DURUM DEĞİL ÇÜNKÜ OLUŞAN CİDDİ MAĞDURİYETTEN BİR HABER YAŞIYOR OLMANIZ DA AYRI BİR TRAJEDİ !!!!!! BU PAYLAŞIM ODAKLI SİTEYE BU AYRIMCILIK LA YAKLAŞANLARI DA GERÇEKTEN ÜZÜNTÜYLE VE HAYRETLE KARŞILIYORUM..

Freak
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Freak » Çrş Haz 20, 2018 3:52 am

Neden bu tartışma?...eğer herkes bu sınav düzleminde TIP hayatına yerleştiriyorsa sonuçlar bizlere en doğru bilgiye verecektir.inanın kimse bilemez burada yazan arkadaşların bilgi düzeyini sadece mezun olduğu fakülteden...sadece ihtiyacımız olan egolarımızdan ve özellikle kibirlerimizden mümkün olduğunca sıyrılmaktır.ve İnanın bilinmeyen bir coğrafyanın gayri zor olan yerel dilini anlayabilmek ve hele ki o ülkenin üniversitelerindeki İngilizce sınavların(sözlü ve ya yazılı) zorluğu gerçekten yıpratıcı...bu yüzden bu durumları unutarak bodoslama fikir ya da yorum beyan etmeyelim;)