STS İle İlgili

STS özel bölüm
aliihsankolcu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

STS İle İlgili

Mesaj gönderen aliihsankolcu » Cum Ara 27, 2019 11:38 pm

Merhabalar,

STS'de başarılı oldum. YÖK'den tebligat bekliyorum.Birkaç sorum olacak.

1)STS'de herhangi bir alanda(dahiliye, kadın doğum vb.) başarısız olunması durumunda nasıl bir süreç bizi bekliyor ? Yani bir dersten 3-4 kez başarısız olsak da sadece süreç mi uzuyor yoksa hakkının yanması gibi bir durum söz konusu mu ?

2)Staj için asgari ücrete yakın bir meblağ ödemek her üniversitede zorunlu mu ? Ödeme işlemleri nasıl oluyor ? Peşin, taksit, staj başlamadan, staj süresinde vs.

Kullanıcı avatarı
cutedoctor
VIP
VIP

Mesaj gönderen cutedoctor » Cmt Ara 28, 2019 1:22 pm

aliihsankolcu yazdı:
Cum Ara 27, 2019 11:38 pm
Merhabalar,

1)STS'de herhangi bir alanda(dahiliye, kadın doğum vb.) başarısız olunması durumunda nasıl bir süreç bizi bekliyor ? Yani bir dersten 3-4 kez başarısız olsak da sadece süreç mi uzuyor yoksa hakkının yanması gibi bir durum söz konusu mu ?

2)Staj için asgari ücrete yakın bir meblağ ödemek her üniversitede zorunlu mu ? Ödeme işlemleri nasıl oluyor ? Peşin, taksit, staj başlamadan, staj süresinde vs.
Ücret konusu tamamen üniversiteye kalmış hocam. Ücret alan yerler de var , almayan yerler de var. Staj konusuna gelince, sizin sadece sts den başarılı olmanız yetmiyor denklik belgenizi almak için, stajdan da başarılı olmanız gerekiyor. Stajdan başarısız olursanız denklik belgeniz düzenlenmiyor. Başarısız olduğunuzda nasıl bir prosedür uygulanıyor bilmiyorum ama stajdan kalan kimse de duymadım. Formalite icabı staj yaptırılıyor Türkiyede ki bilgisayar sistemi işleyişin öğrenilmesi için staj yaptırılıyor diye düşünüyorum.Bu arada tebrik ederim bende şubat tusuna denkliğe çalışıyorum :)

aliihsankolcu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aliihsankolcu » Pzt Ara 30, 2019 11:11 pm

cutedoctor yazdı:
Cmt Ara 28, 2019 1:22 pm
aliihsankolcu yazdı:
Cum Ara 27, 2019 11:38 pm
Merhabalar,

Ücret konusu tamamen üniversiteye kalmış hocam. Ücret alan yerler de var , almayan yerler de var. Staj konusuna gelince, sizin sadece sts den başarılı olmanız yetmiyor denklik belgenizi almak için, stajdan da başarılı olmanız gerekiyor. Stajdan başarısız olursanız denklik belgeniz düzenlenmiyor. Başarısız olduğunuzda nasıl bir prosedür uygulanıyor bilmiyorum ama stajdan kalan kimse de duymadım. Formalite icabı staj yaptırılıyor Türkiyede ki bilgisayar sistemi işleyişin öğrenilmesi için staj yaptırılıyor diye düşünüyorum.Bu arada tebrik ederim bende şubat tusuna denkliğe çalışıyorum :)
Çok teşekkür ederim cevabın için. Asgari ücret talep edildi.İmkanım olmadığını anlatmaya çalıştım ancak hiçbir faydası olmadı maalesef. Ödemeden staja başlayamayacağım belirtildi.Aslında ücret işini bir şekilde halletmeye çalışacağım borç bularak ama benim anadilim Türkçe değil ve Türkçem okuyup anlama bakımından iyi olsa bile konuşma ve anlatma bakımından çok iyi değil.Hatta burada yazarken bile yardım alarak yazdım. O yüzden stajdan biraz çekiniyorum doğrusu.

Başarılı olmanız dileğiyle.