En iyi ilk 11 kim mi ?

Kullanıcı avatarı
tuscul
VIP
VIP

En iyi ilk 11 kim mi ?

Mesaj gönderen tuscul » Sal Eyl 10, 2019 11:35 pm

NewtScamender yazdı:
Pzr Eyl 01, 2019 9:30 pm
Evet bu herkesin merak ettiği soru, ben kendi tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Belki faydalananlar çıkar

Aslında bu sorunun cevabı evet tek kaynak. Hepimizin endişesi en iyisini dinlemek, en iyisini çözmek. Ancak Eylül tusu bir kez daha gösterdi ki hiçbir kaynak yeterli değil. Hiçbir kitap kaynak değiştirmeyi haketmiyor. Bir dde şu var ki her kitap birbirinin eksiğini örtüyor. Mikropta eksik olan şeyler pediatride yazar vs

Denemelere mutlaka girmek gerekiyor
Evde oturup deneme çözmekle, online deneme arasında çok fark var.
Örneğin şubat sınavı çok zor sınavdı ama herkese zordu. Denemeler bazen çok zor veya absürt olabiliyor- time gibi. Yapamadın diye üzülebilirsin ancak sonuçlar açıklandığında herkesin yapamadığını görürsen, yoluna devam edersin

Yani önemli olan herkesin yapabildiği noktaları kaçırmamaya yapmak, bir sonraki aşamada detay noktalara inmektir. Bu nasıl olur, yandal soruları çözerek. Sorular size bakış açısı kazandırır, kitabı tekrar okurken daha farklı okursun. Dikkat noktaların değişir. Orada çıkan soru çünkü senin sınavında çıkabilir

Ondan şu kitap iyiymiş, bu kitap kötüymüş dedikodularına arkadaşların kulaklarını tıkamasını istiyorum.

Hiçbir kitap mükemmel değil. Hiçbir kitap da rezil değil.
Bazı kitaplar göze daha güzel hitap etse de o kitabı tekrar ediş sayın arttıkça, o kitap da sana çok güzel gelir. Ancak bu emek ister

Ancak soru kaynaklarından en çok sevdiklerimi söylemek istiyorum

Datanın kesinlikle klinisyen serisi çözülmeli
Datanın vaka serileri de çok güzel
Yandal soruları çözülmeli. Dahiliye, pediatri, genel cerrahi. Hatta diğer derslerin de bakılabilir: göğüs soruları psikiyatri vs
Tw un pediatri, patoloji soru bankaları çok güzel. Yandal komite sorularıyla hazırlanan çok güzel iki kitap
Emrullahın soru kitabı güzel ancak dozajı bence fazla. Ancak yüksek puan isteyenler çözmeli elbette
Tusemin soru bankalarından kadın doğum, pediatri, fizyoloji(zor bir kitap ama çok faydalı da ), küçük stajlar, mikrobiyoloji güzel kitaplar
pediden uts bu hafta yenı basım soru kıtabı cıkardı onumu alsam tw pedı soru kıtabımı alsam ?

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Sal Eyl 10, 2019 11:48 pm

tuscul yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 11:35 pm

pediden uts bu hafta yenı basım soru kıtabı cıkardı onumu alsam tw pedı soru kıtabımı alsam ?

Tw pediatri soru bankası çok güzel. Öncelikle bu kitabı çözmek daha mantıklı. Yüzme eğitimini almadan yüzmeye çalışmak gibi olur o uts kitabını çözmek. Ydus kitapları belli bir bilgi birikimine sahip olmadan çözülmemeli

Kullanıcı avatarı
tuscul
VIP
VIP

Mesaj gönderen tuscul » Çrş Eyl 11, 2019 12:43 am

NewtScamender yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 11:48 pm
tuscul yazdı:
Sal Eyl 10, 2019 11:35 pm

Tw pediatri soru bankası çok güzel. Öncelikle bu kitabı çözmek daha mantıklı. Yüzme eğitimini almadan yüzmeye çalışmak gibi olur o uts kitabını çözmek. Ydus kitapları belli bir bilgi birikimine sahip olmadan çözülmemeli
ydus degıl ust tus ıcn soru kıtabı ayrıca son tus yuzemeye yenı baslama tarzı kıtaplarla halledılemeeycek durumda idi

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş Eyl 11, 2019 1:00 am

Uts açılımı uzmanlar tus serisi

Bir iki uts kitabına bakmistim. Tus seviyesinin üzerinde bir kitap.

Temel bilgiyi bilmeyenler için ağır kitaplar

Birçok yorumda tus kitaplarıyla bu sınavın halledilemeyecgini söyleyip duruyorsunuz

Tusta 70 ve üstü alan herkesin ydus kitaplarından okuduğunu mu düşünüyorsunuz, textbooklardan çalıştığını mi

Eğer öyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz . Tusta başarılı olmak istiyorsanız bu düşünce tarzından kurtulmanız gerekiyor

Gerçekten sınavda yapmanız gereken, tus kitaplarında cevapları olan soruları yaptınız mı çok merak ediyorum

Yoksa onları da yapamayıp, zor soruları da yapamayıp, aklınız devamlı zor soruları yapamamakta mi

gnothiseauton
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gnothiseauton » Çrş Eyl 11, 2019 1:07 am

Tekrar olduysa affedin her yeri okuyamıyorum.

Temelden tts dışı soru bakmayı gereksiz detayda boğulmakla bir tutuyordum. Yanılıyorum galiba. Soru kitapları hakkında da hiçbir fikrim yok. Yorumlarınız değerli.
Pato: beyazyıldiz sorularla son tekrar tusem
Farma: tusspot3?? Guncel mi?
Mik: mor kitap data
Fiz: klinisyen
Bk-ana: tts yeterli

Yazmışken klinigi de yazayım bari:
Dah: kırmızı data
Ped: tw
Gc: kodal uts
Kd, kç: tts yeterli.

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi