En iyi ilk 11 kim mi ?

Enchanted
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

En iyi ilk 11 kim mi ?

Mesaj gönderen Enchanted » Sal Eyl 03, 2019 2:09 pm

Klinik için kesinlikle deneme deneme deneme . Öylesine sıfıra yakın çalışarak girdiğim sınavda 90 net yaptım klinikte bunu söyleyerek amacım kendimi övmek değil . Denemelerin hepsini sindirerek çözen cevaba nasıl gidiliri çözmek ve tabi ki açıklamalardaki kitaplarda o netlikte yazmayan bilgileri öğrenmek inanılmaz faydalı . Bir kere kavradın mı da zaten iş bitiyor klinik vefalı . Ama temel bilim özürlüsüyüm , ezberim de berbat . Tavsiyelere açığım o konuda 😂

Enchanted
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Enchanted » Sal Eyl 03, 2019 2:13 pm

Ha bir de kesinlikle tusdatanın kırmızı dahiliye vaka sorusu kitabı çok iyi tavsiye ederim .

Drchef
VIP
VIP

Mesaj gönderen Drchef » Sal Eyl 03, 2019 2:54 pm

Temel bilimler sorularına baktım tahminim aşağı yukarı en fazla 10-15 hadi diyelim 20 soruya referans olamamışlardır dersaneler.(denemeleri, soru bankalarını falan katmıyorum).
Bununla birlikte soruların büyük kısmı koyu yazılan en temel yerlerden çıkmamış ve çeldirici oranı yüksek.
Her sınavdan sonra söylenen "sorular değişti, artık klinik ağırlıklı çıkıyor" söylemi bu sınav için de geçerli. Ama değişen sadece sorular; sonuçta cevaplar aynı.
Netleri yükseltmenin yolu da(temel bilimler için konuşuyorum) kaynakları güncellemekten değil maalesef tekrar sayısını artırmaktan (ve tabi ki o son tekrarı iyi yapmaktan) geçiyor. O dipteki bilgileri öğrenmenin başka yolu yok çünkü. Temel bilgileri öğrenmeden ayrıntı bilgileri öğrenmek de hem daha zor hem de saçma olur. Kim hangi kaynakla daha hızlı tekrar atabiliyorsa ondan çalışmalı. Mesela kendim için örnek vereyim; tusdatanın fizyoloji kitabı çok güzel ama aralara eklenen spot ve sorular kitabı çok kalınlaştırdığı için benim hem tekrarlarımı yavaşlatıyor hem de tekrar etme motivasyonumu düşürüyor. Bir sayfada olabildiğince çok bilgi görmek istiyorum ben, çalışırken sürekli sayfa değiştirmek bana uymuyor. Datanınkı gibi sayfanın yarısını boş olması benim işime gelmiyor(herkes için bu durum farklı olabilir).O yüzden tusem fizyoloji kitabına geçtim ve çok da memnunum açıkçası. Mustafa Hoca'nın da tus piyasasının en çok küçümsenen, hakkı verilmeyen hocalarından biri olduğunu düşünüyorum. O eski 2012 offlineları var sitede o yıllardaki anlatımı bile baya soru yaptırıyor. Tusem Oytunla boşuna yıllarını harcamış sırf ismi var diye.
Klinik bilimler için maalesef çok eksiğim var ve yorum yapamayacağım. Şimdilik tek bildiğim, soru çözmeden olmadığı :)
En son Drchef tarafından Çrş Eyl 04, 2019 10:05 am tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
jasmine
VIP
VIP

Mesaj gönderen jasmine » Sal Eyl 03, 2019 2:59 pm

Enchanted yazdı:
Sal Eyl 03, 2019 2:09 pm
Klinik için kesinlikle deneme deneme deneme . Öylesine sıfıra yakın çalışarak girdiğim sınavda 90 net yaptım klinikte bunu söyleyerek amacım kendimi övmek değil . Denemelerin hepsini sindirerek çözen cevaba nasıl gidiliri çözmek ve tabi ki açıklamalardaki kitaplarda o netlikte yazmayan bilgileri öğrenmek inanılmaz faydalı . Bir kere kavradın mı da zaten iş bitiyor klinik vefalı . Ama temel bilim özürlüsüyüm , ezberim de berbat . Tavsiyelere açığım o konuda 😂
Hocam deneme derken hangi dershanelerin denemelerini diyosunuz?mesala tusdata artık denemelerin açıklamalı soru kitapçığını vermiyor☹

Enchanted
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Enchanted » Sal Eyl 03, 2019 7:52 pm

jasmine yazdı:
Sal Eyl 03, 2019 2:59 pm
Enchanted yazdı:
Sal Eyl 03, 2019 2:09 pm
Hocam deneme derken hangi dershanelerin denemelerini diyosunuz?mesala tusdata artık denemelerin açıklamalı soru kitapçığını vermiyor☹
Tustime öncelikli olmak üzere tusem , tusworld . Tusdata paylaşmıyorsa da paylaşmasın zamanında çok hayrını gördüğümü düşünmediğim için bulmak için çok uğraşmıyorum .

keerlimemet1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen keerlimemet1 » Çrş Eyl 04, 2019 8:55 am

Bana en çok denemeler faydalı oldu ama o da yetmedi

Dilber
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dilber » Çrş Eyl 04, 2019 9:09 am

Temelden kaç soru kitapda olmayan sorulardı? Yani her kes yarısı kitapta olmayan sorulardı diyor, bu da 60 soru ediyor, böyle şey ola bilir mi ki? Bir de tusdata yeni baskısı çıkmış onu almayı önerirmisiniz? Benim baskılarım eski

gnaidk
VIP
VIP

Mesaj gönderen gnaidk » Sal Eyl 10, 2019 4:14 pm

Net olarak hangi kaynak kaç soruya referans olmuş bunlara bakan oldu mu acaba? Baktığınız kitapları yazar mısınız. Kenarından köşesinden değil direkt referans olan sorular

gnaidk
VIP
VIP

Mesaj gönderen gnaidk » Sal Eyl 10, 2019 4:26 pm

NewtScamender yazdı:
Pzt Eyl 02, 2019 10:46 pm
Lütfen instagramda Özkan gibi saçma sapan bilgi yapan paylaşım hocaları engelleyin

Ben şahsen bora hocayı da engelledim. O soruyu da yapamasam olur, bir şey kaybetmem dedim. Böyle instagram sayfaları kötü etkiliyor hepimizi. Her paylaşımında az bilinen bilgi ama duymuş olayım diyip duruyor. Arkadaşlar duymayın, bir bilgi eksik yapın.
Gidin soru kaçıracağınız, fark yaratan küçük stajlar , kadın doğum çalışın
Her sorunun puanı aynı, değeri aynı. Kolay soruları çok kaçırıyoruz zaten, oraları kaçırmamaya çalışın önce

Herkese kolay gelsin. İstediğimiz yerleri kazanmamız ve güzel bir hayat beklemesi dileğiyle

Bahsettiğiniz hesap geçen referans olduğu soruları paylaşıyor hocam gördüğüm şey şu spot no 184..... yani o soruyu yapana kadar 183 tane spot okumanız gerekiyor. Ve soru tutturmak için bir sürü detay paylaşıyorlar

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Sal Eyl 10, 2019 4:41 pm

Instagram'da bende böyle tür adamları takip ediyordum bi ara.

Hani işin detayını, çıkıp çıkmamasını geçtim, dersane kaynaklarıyla çelişen bilgiler, o paylaşımı yapanın kim olduğunun belli olmaması

Zaten dersane kitaplarında çelişen bilgiler varken, böyle tür kişileri takip kafaları bulandirmaya gerek yok

Detay paylaşarak iyi hoca vs olunmaz. Verdiğin detayın en azından Ankara ve İstanbul'daki tıp fakültelerinde çıkıyor olması gerekir

Ki böyle bir şey yok. Soru hazırlama kafasından bile uzaklar. Textbooka bakıp absurd bir şey gördüler mi paylaşıyorlar ya da bir yerlerden arakliyorlar

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: lasix120 ve 8 misafir