Sorularınız İçin Buradayım

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Selale536
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Sorularınız İçin Buradayım

Mesaj gönderen Selale536 » Pzt Kas 19, 2018 3:54 am

Slm.hocam bnm de bir sorum vardı.Tus için 60puan için,3 ders satmak sakıncalımı?fizio,anat,kadın doğum okumayacagım

addictoftea
VIP
VIP

Mesaj gönderen addictoftea » Sal Kas 20, 2018 8:26 pm

Turkiye'de aktif bir sekilde hekimlik yapmaya basladiniz mi? Mecburi hizmet yapmaniz gerekecek mi?

Kullanıcı avatarı
dr_green
VIP
VIP

Mesaj gönderen dr_green » Pzt Oca 07, 2019 12:36 am

Merhaba hocam, çok güzel bir başlığa vesile olmuşsunuz teşekkürler :)

USMLE yerine PhD için nasıl bir yol izlemek gerekiyor bilginiz varsa o konuda da bilgi verebilir misiniz? Bir de USMLE süreci ne kadar masraflı bir süreç genel olarak? Bir yandan çalışıp para biriktirirken bir yandan da Türkiye'de PhD yapıp avantaj sağlanabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Uütf
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Uütf » Pzt Oca 06, 2020 12:30 am

Up

AquamarineSyndicate
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen AquamarineSyndicate » Sal May 12, 2020 11:46 am

Sayın hocam, hocalarım, ben ses kayıtlarını dinlerken anladığım derslerin hemen sonrasında tus sorularına bakınca 15/22 farma, 10/14 anatomi gibi doğru sayılarına ulaşıyorum ancak 2 gün geçince hemen sayı düşüyor, hiç dinlememiş gibi oluyorum. Acaba nerede hata yapıyor olabilirim sizce? Farmayı İhsan hocadan 4 günde, anatomiyi SMT'den 4 günde dinleyip sonra kurşun kalemle yazdıklarımı da tükenmeze geçtim. Yani kısmi bir tekrar da yaptım.

Tusa kadın doğum bakmamayı düşünüyorum, belki ttssine bakarım veya kamp notunu hızlıca tustan önce dinlerim 1 kere. Soru olarak da yetişirse sadece tts son 10 sene bakabilecek gibiyim. Daha önceden pek bir çalışmam yok ve bazalim (2020 şubat) 44 puan. Hedefim de 55 üstü ne olursa artık.

Kliniğim çok kötü. 2 tus 2sinde de 50 doğru çıkarabildim. Onu nasıl yükseltebilirim hiçbir fikrim yok. Klinikte konu ve bilgi eksiğim çok.

Önerilerinize açığım. Teşekkür ederim.