Tus Destek

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Tus Destek

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzr Ara 23, 2018 7:46 pm

Ezgisu yazdı:
Pzt Tem 16, 2018 5:25 pm
musical yazdı:
Pzt Tem 16, 2018 4:23 pm
Hocam daha önce de başarı hikayeleri okudum ama hani şu TV da programlar oluyordu ya maket yapmak için önce şu parçayı şuraya koyacağız bunu buraya deyip 3.adımda burda yapılmışı var işte böyle yapacaksınız diye gösterip insanı çıldırtan cinsten hikayelerfi. Bu kadar ayrıntılı ve içten yazdığınız için çok teşekkürler.
43 günün 10 günü de çalışamayıp total 33 günde bu kadar puanı nasıl arttırdığınızı nelere dikkat ettiğinizi, programınızı ve önerilerinizi de yazarsanız çok seviniriz, zaten yeterince ayrıntılı anlatmışsınız ama insan yine de bilmek istiyor :)
Bugün boş günüm sorulara açığım :)
43 günün 43ünde de çalıştım ama verimli olan 33 gündü. Yapabileceğime çok inandım ve olumsux durumlar karsısında oturup ağladıgım çok oldu. Ama sonra gözyaşımı silip devam ettim. Bu süreçte önce klinik sonra temel çalıştım. Buradaki ses kayıtlarını dinleyerek çalıştım. Tts baktım, deneme 3 tane çözebildim. Son 1 haftayı temele ayırdım tekrar. klinik soru ağırlıklı çalıştım. Açıklamalı soru çözdüm. Deneme değil. Denemelerde çok zor sorular oluyordu, onları öğrenmek beni aşıyordu. Vaka kampı kitaplarını çözdüm. Hem motive ediyor sorular daha kolay hem de açıklamaları soru nasıl çözülür öğretiyordu. eğer şuaralar 45-50 civarındaysanız deneme çözmek demotive eder, temelde de soru çözmek zaman kaybı olur. Ben çözdüğüm denemeler haricinde ki o da güncel olanları sadece takip edebildim, temelden soru çözmedim. Ttsleri de zaten konu sonrası çözüyordum başka bir soru kaynağım olmadı.

Belki de en önemli tavsiyem 1 ayın kaldığı şu günlerde her türlü iletişim aracından uzak olmanız, buraya bile gün sonunda sadece 5-10 dk harcayın. Gün içinde asla. Arkadaşlarınız size ulaşamasın hatta anne babanız bile. Zaten odanızda çalışıyorsunuz yemeği odada yiyin, onlara hedeflerinizi anlatmayın. Konu konuyu açıyor sonra. Sonra siz çalışırken yeni konusacak konular düşünmekten derse odaklanamıyorsunuz. Hepsini yaşadım ondan biliyorum. Whatsapp silin dicem de hepinizin soru grubu var. Ben de üyeydim çoğuna. Ama benim konu eksiğim vardı baraj seviyesindeydim, o gruplardan fayda göremedim. Sonrasında da zaten ders çalışırken wifi hep kapalıydı. Zaman çok kritiK, nolur hedefiniz bu tus ise artık yol haritanızı çizip başka araç aramayın. Çekilin köşenize çalışın.
Sınavdan sonra tekrar hazırlanırsanız beraber de yol haritaları çizeriz. Ama şimdi yapmanız gereken 1 güzel tekrar, eğer 45-50lerdeysek bunu yapalım. İnanın zeki biri değilim, hatta dalgın dikkatsizim. Ben 63 e çıkardıysam siz neler yaparsınız. Önce kendinize güven sonra programınıza.
BENİ OKU LÜTFEN ':)

tusbitsin1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusbitsin1 » Pzr Ara 23, 2018 8:11 pm

Ezgisu yazdı:
Pzr Ara 23, 2018 7:19 pm
tusbitsin1 yazdı:
Pzr Ara 23, 2018 6:20 pm
mrb.bende sizin başlığınızı takip ediyorum.çok güzel ve gerçekçiyazılar yazıyorsunuz.sizden ricem benimde bir derdim var.başlık açmıştım bununla ilgili.birçok kullqnıcıtavsiyelerde bulundu.çok detaylı bile yazan var hatta ancak ben sizin yazdıklarınızı çok beğeniyorum gerçekten ve de gerçekkçi olduğunu düşündüğüm için sizden de biraz tavsiye almak istiyorum. ‘’son tusum’’ diye bir başlık açmıştım.buradan değerlendirebilirmisiniz acaba benim durumumu? birde oo sayfada yazılanlarda biyokimyayı çıkarsam nasıl olur?yalnız biyokimyam erçekten sıfır.yani tamamen boş bırakıp geçerim soruları o derece....
Teşekkürler
Kısaca bahsedersen yardımcı olmaya çalışırım başlıgında baya yazı var okuma fırsatım pek yok yarın pazartesi 😪
tabiii...tus geçmişim hiç yok.hatta sıfır(2018 şubat puanım 32-33..temel 16 net klinik 19 net).anatomi biyokimya farma kdoğum pediyatri bilmiyorum gerçekten.kalan dersleri 1 kez okudum diyebiliriz.(derseneye gideli 2 yıl oldu.kitaplarım biyokimya hariç tam denilebilinir).dediğim gibi dah g cer pato fiz mikrop 1 kez okudum.klinikten birazda soru çözdüm.bu yaptıklarımdan sonra geçen hafta son tusu çözdüm ve yine 32-33 puan aldım..beniim bu sınavda 45 puan almam gerekir.yani yaklaşık 90 net gerekir.2 ay var sınava.okuduğum derslere farmada eklicem.(çalışmış olduklarım dah-cer-pato-fiz-mikrop-farma).biyokimya anatomi k doğum hiç bakmadan, pediyatri ve küçük stajlrdan sadece 2-3’er konu okuyup sorusunu çözmeyi düşündüm.kalan iki ayda da diğer okuduklarımı tekrar etmyei düşündüm.bu iki ayda 90 nete çıkarmıyım?çıkmam için en kolay yol nedir? sadece temel mi baksam?biyokimya bakmasamda onun yerüne bi pato bi mikrop tekrar etsem daha mı iyi olur?

tusbitsin1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusbitsin1 » Pzr Ara 23, 2018 8:14 pm

tusbitsin1 yazdı:
Pzr Ara 23, 2018 8:11 pm
Ezgisu yazdı:
tusbitsin1 yazdı:
mrb.bende sizin başlığınızı takip ediyorum.çok güzel ve gerçekçiyazılar yazıyorsunuz.sizden ricem benimde bir derdim var.başlık açmıştım bununla ilgili.birçok kullqnıcıtavsiyelerde bulundu.çok detaylı bile yazan var hatta ancak ben sizin yazdıklarınızı çok beğeniyorum gerçekten ve de gerçekkçi olduğunu düşündüğüm için sizden de biraz tavsiye almak istiyorum. ‘’son tusum’’ diye bir başlık açmıştım.buradan değerlendirebilirmisiniz acaba benim durumumu? birde oo sayfada yazılanlarda biyokimyayı çıkarsam nasıl olur?yalnız biyokimyam erçekten sıfır.yani tamamen boş bırakıp geçerim soruları o derece....
Teşekkürler
Kısaca bahsedersen yardımcı olmaya çalışırım başlıgında baya yazı var okuma fırsatım pek yok yarın pazartesi 😪
tabiii...tus geçmişim hiç yok.hatta sıfır(2018 şubat puanım 32-33..temel 16 net klinik 19 net).anatomi biyokimya farma kdoğum pediyatri bilmiyorum gerçekten.kalan dersleri 1 kez okudum diyebiliriz.(derseneye gideli 2 yıl oldu.kitaplarım biyokimya hariç tam denilebilinir).dediğim gibi dah g cer pato fiz mikrop 1 kez okudum.klinikten birazda soru çözdüm.bu yaptıklarımdan sonra geçen hafta son tusu çözdüm ve yine 32-33 puan aldım..beniim bu sınavda 45 puan almam gerekir.yani yaklaşık 90 net gerekir.2 ay var sınava.okuduğum derslere farmada eklicem.(çalışmış olduklarım dah-cer-pato-fiz-mikrop-farma).biyokimya anatomi k doğum hiç bakmadan, pediyatri ve küçük stajlrdan sadece 2-3’er konu okuyup sorusunu çözmeyi düşündüm.kalan iki ayda da diğer okuduklarımı tekrar etmyei düşündüm.bu iki ayda 90 nete çıkarmıyım?çıkmam için en kolay yol nedir? sadece temel mi baksam?biyokimya bakmasamda onun yerüne bi pato bi mikrop tekrar etsem daha mı iyi olur? birde gerçekten herkes olabilir yapılabilir diyor ancak kendim bir türlü inanamıyorum.(şu 1 haftadır yavaş yavaş inanmaya başladım aslında😄)

lugesya17
VIP
VIP

Mesaj gönderen lugesya17 » Pzr Ara 23, 2018 8:21 pm

ben de bu başlığı bir çirpıda severek okudum.
benim sorum tusem selman hoca anatomi için yeterli oldu mu size ? kitabını pek beğenemedim de ben. anlatımı da fazla klinik anatomi geldi bana belki de henüz tam çalışmadığım içindir adamın da hakkını yemeyeyim şimdi :D
smt anatomi kitabını alıp ordan mı çalışsam ? yoksa tusem kitabının üzerine smt ses kaydı mı dinlesem?

caliskan88
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caliskan88 » Pzt Ara 24, 2018 11:41 am

Ezgi hocam şubat tus una 60 gün var. İyi kötü ders çalışmaya adapte olmaya çalışıyorum. ( uzun bi süredir deneyip vazgeçtiğimden motive olamadığımdan) Bu süreçte şubatta 55-60 alabilmek için hem de çalışmaya adapte olabilmek için küçük adımlarla başlayıp motive olmak için sadece temel çalışayım dedim.(42-45 puan bandındayım)
Fizyo5
Histo5
Pato10
Mikrop10
Farma10
Biyokimya10
Anatomi10
Günleri bu şekilde dağıttım ne beni zorlayıp başarısız hissettirip çalşmayı bırakacağım bi program olsun ne de bomboş geçirdiğim bi zaman olsun diye düşündüm. Temelde soru çözmeyeceğim şimdlik çalşmaya adapte olmaya ve en azından temeli halletmeye çalışıcam. Belki aralarda bir hafta önce çalştığım yerlere geri dönme fırsatı da bulurum kendi içinde 2 tekrar olmuş olur. İsteğim şubatta 55-60 ı görüp ağustos da 65 üstüne çıkmak. gönül ister ki bunca şeyden vazgeçmişken (istifa etmişken) derece olsun ancak şuan bunu kestiremiyorum. Süreç ilerledikçe daha da önümü görebilirim diye tahmin ediyorum.
Size danışmak istediğim şey şu: tecrübe ettiğiniz kadarıyla çalşmakta zorlanan mükemmelliyetçi ( bugün 10 saat çalışamam o zmn boşver gitti bugün diyip 1 saat bile çalşmayan ) bir tusiyer için uygun başlangıç bu şekilde olabilir mi? Sizce programda major bir hata var mı danışmak istedim. ( bu zamana kadar gördüğüm bu tus da başarıya ulaşmış her dr un kendine güvendği yoluna inandığı kendini tanıyıp buna göre hareket ettiği oldu. Süreci kendim en iyi şekilde yönetmeye çalışıyorm. Tecrübem yok bu yüzden en azından major bir hata yapmamak için danışmak istedim.) şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. (Tüm mesajlarınızı okudum samimiyetle sürecinizi paylaştığınız için çok teşekkürler )

deepsilencee
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen deepsilencee » Sal Ara 25, 2018 6:07 pm

Ezgisu yazdı:
Sal Ara 18, 2018 9:29 pm
deepsilencee yazdı:
Sal Ara 11, 2018 10:56 am
Ezgisu yazdı:
Pzr Ara 09, 2018 7:21 pm

Çok haklısınız pratisyenken hep bi belirrsizlik hakim oluyor...

Tekrar süreleriniz şöyle olmalı; ilk tekrarda hızlı bir tekrar yapmak aslında ne var ne yok diyebilmek yeterli. Bunun için de tekrar hızınız dersanede anlatılan dersin haftaiçi tekrarı şeklinde olmalı. Sadece aldıgınız notları, çizdiğiniz kısımları okuyarak.ve ders öncesi yine ne sormuşlar diyerekten baktıgınız ttsler ile. Bu ilk aşama bittikten sonra anlayarak ezberleyerek sağlam bir tekrar. Bu dönemde belki pediatri dahiliye 10 ar gün, diğer derslere 7-8 gün ayırılabilir. Diğer tekrarlarınız daha hızlı olmalı

Arada hızlı tekrarlar için şuan çok erken. Bir temel oluşturmadan pek manalı değil gibi.
Bu arada notlar almak isteyebilirsiniz. Bunu ilk tekrarda kesşnlikle önermiyorum. Hem zaman kaybınız çok olacak hem dd ilk tekrarda o kadar çok şey not edeceksiniz ki , kitabın özeti haline gelecek. Ama ilk anlayarak okumanızda küçük bir defter tutup minik notlar alanilirsiniz. Belki ayda bir o defteri tekrar edersiniz.
İlk okumanızdan sonra bir deneme çözmenizi öneririm. Ve bundna sonraki her ders bitiminde o dersin bir denemesi şeklinde ikinci tekrarınızı bitirirsiniz. Sonrasında yapacagınız her çalışma dönem 5te dersaneye gitmiş, intörnken de tekrara geçen bir tusiyer gibi yani daha hızlı olmalı. Bunu söyleme nedenim 10 yıl sonra tus için tekrar o masaya oturan biri için de aslında işlerin o kadar karmasık olmadıgı. Tusun kendi bi başbelası fakat işin sırrı motive şekilde istikrarlı çalışmak
Sonucları merak ediyorum :)
Kolay gelsin 😊
Günaydın 🤗
Arkadaşlar mutlu bir haftaniz olsun umarım .
Bu sayfaya gerçekten bayılıyorum
Ezgisu hocam cevabınız için çok teşekkürler gerçekten ,, kabaca soyle diyebilir miyim yani ??
1 )h.sonu Dersane + hafta içi o konunun tekrarı
Hepsi bitince bir deneme
Bu süre ortalama 5-6 ay mı oluyor sanki ?
2) küçük dersler 7-8 gün , büyükler 10 gün şeklinde tekrar
Ders sonlarında o dersin deneme
Bu süre de yaklaşık 3 ay gibi mi oluyor ?
3) Hızlı tekrarlar
** Dogru anlamışım umarım ,, çok teşekkür ediyorum 🌼
Sevgiler
Aynen devam ! ;)
Hocam merhabalar
Bahsettiğim gibi şuan sıfır durumdayım
Dersaneye kayitliyim ağustosa kadar ancak çok ders kaçırdım ve offline salonlarda dinleme şansım yada diğer sınıflara da girip ders dinleme sansim var.
Hep sormak istediğim ve kafamı kurcalayan şey ,, haftasonu dershanede ve haftaicleri de offline kullanarak hızlı şekilde 30-40 günde tüm kitapları doldurup sonra tekrar olarak mı devam edeyim,, yoksa haftaici hiç offline kasmadan dershanede anlatılanların tekrarı olarak mı ilerliyim ? Bu şekilde 4-5 ayda kitaplar ancak dolacak sanki o yüzden mi telaş ediyorum bilemiyorum açıkçası ,, yersiz bir endişe de olsa belki sizinle paylaşmak istedim
Sevgiler çok teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 27, 2018 10:39 am

deepsilencee yazdı:
Sal Ara 25, 2018 6:07 pm
Ezgisu yazdı:
Sal Ara 18, 2018 9:29 pm
deepsilencee yazdı:
Sal Ara 11, 2018 10:56 am

Günaydın 🤗
Arkadaşlar mutlu bir haftaniz olsun umarım .
Bu sayfaya gerçekten bayılıyorum
Ezgisu hocam cevabınız için çok teşekkürler gerçekten ,, kabaca soyle diyebilir miyim yani ??
1 )h.sonu Dersane + hafta içi o konunun tekrarı
Hepsi bitince bir deneme
Bu süre ortalama 5-6 ay mı oluyor sanki ?
2) küçük dersler 7-8 gün , büyükler 10 gün şeklinde tekrar
Ders sonlarında o dersin deneme
Bu süre de yaklaşık 3 ay gibi mi oluyor ?
3) Hızlı tekrarlar
** Dogru anlamışım umarım ,, çok teşekkür ediyorum 🌼
Sevgiler
Aynen devam ! ;)
Hocam merhabalar
Bahsettiğim gibi şuan sıfır durumdayım
Dersaneye kayitliyim ağustosa kadar ancak çok ders kaçırdım ve offline salonlarda dinleme şansım yada diğer sınıflara da girip ders dinleme sansim var.
Hep sormak istediğim ve kafamı kurcalayan şey ,, haftasonu dershanede ve haftaicleri de offline kullanarak hızlı şekilde 30-40 günde tüm kitapları doldurup sonra tekrar olarak mı devam edeyim,, yoksa haftaici hiç offline kasmadan dershanede anlatılanların tekrarı olarak mı ilerliyim ? Bu şekilde 4-5 ayda kitaplar ancak dolacak sanki o yüzden mi telaş ediyorum bilemiyorum açıkçası ,, yersiz bir endişe de olsa belki sizinle paylaşmak istedim
Sevgiler çok teşekkürler :)
Merhaba !
Sıfırdan başlayan biri için kitapların 5 ayda doluyor olması gayet normal. Eğer hepsini dinliyim kitapları doldurayım sonra tekrar ederim dersen sadece hamallık yapmış olursun... ben fakülte bitene kadar her dersi en az 5 kez dinlemiş biri olarak ve hiçbi sefer de tekrar etmemiş, bunu canı gönülden söyleyebilirim ki gün sonunda, ya da dinleme sonunda tekrar edilmemiş hiçbir çalışma gerçek bir çalışma değildir. Sadece kitapların dolar ama sen 40 gün sonra ilk dinlediğin derse dönğnce dur ya şunu bi daha dinliyim hiç hatırlamıyorum burada ne yazmısım ki dersin ( denendi denendi denendi kesinlikle çalışmıyor !) amannnnn!!!
Ama belki bu tablo içine sinmiyorsa şöyle yapabilirsin, bugün 6 saat offline dinledim. 8 de dinleyebilirdim ama ben o 2 saatte bugün çizdiklerimi yazdıklarımı tekrar edeceğim diyebilirsin. Bu sayede tam bir tekrar olmasa da dinlediklerin biraz daha kalıcı olur. Tabi tavsiyem koşturmadan sindire sindire yapılanıdır. Zaten bu şekilde çalışırsan 5 ay sonra koşarak ilerleyeceksin. Kitabın değil kafamızın dolması lazım :) eğer derssneye gidip gelmek seni zora sokmuyorsa ki bence bu süreçte sürekli dersane ile ilintili olmak motive eder çünkü sizin dersane harici tus çalışan birini görme şansınız da yok. Ah o kitaplar ahh. Çok çiziyoruz ediyoruz ama onlar zaten dolu :) amaç dinlerken kavramak o bilgiyi kendi bilgin yapmak ;)

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 27, 2018 10:43 am

caliskan88 yazdı:
Pzt Ara 24, 2018 11:41 am
Ezgi hocam şubat tus una 60 gün var. İyi kötü ders çalışmaya adapte olmaya çalışıyorum. ( uzun bi süredir deneyip vazgeçtiğimden motive olamadığımdan) Bu süreçte şubatta 55-60 alabilmek için hem de çalışmaya adapte olabilmek için küçük adımlarla başlayıp motive olmak için sadece temel çalışayım dedim.(42-45 puan bandındayım)
Fizyo5
Histo5
Pato10
Mikrop10
Farma10
Biyokimya10
Anatomi10
Günleri bu şekilde dağıttım ne beni zorlayıp başarısız hissettirip çalşmayı bırakacağım bi program olsun ne de bomboş geçirdiğim bi zaman olsun diye düşündüm. Temelde soru çözmeyeceğim şimdlik çalşmaya adapte olmaya ve en azından temeli halletmeye çalışıcam. Belki aralarda bir hafta önce çalştığım yerlere geri dönme fırsatı da bulurum kendi içinde 2 tekrar olmuş olur. İsteğim şubatta 55-60 ı görüp ağustos da 65 üstüne çıkmak. gönül ister ki bunca şeyden vazgeçmişken (istifa etmişken) derece olsun ancak şuan bunu kestiremiyorum. Süreç ilerledikçe daha da önümü görebilirim diye tahmin ediyorum.
Size danışmak istediğim şey şu: tecrübe ettiğiniz kadarıyla çalşmakta zorlanan mükemmelliyetçi ( bugün 10 saat çalışamam o zmn boşver gitti bugün diyip 1 saat bile çalşmayan ) bir tusiyer için uygun başlangıç bu şekilde olabilir mi? Sizce programda major bir hata var mı danışmak istedim. ( bu zamana kadar gördüğüm bu tus da başarıya ulaşmış her dr un kendine güvendği yoluna inandığı kendini tanıyıp buna göre hareket ettiği oldu. Süreci kendim en iyi şekilde yönetmeye çalışıyorm. Tecrübem yok bu yüzden en azından major bir hata yapmamak için danışmak istedim.) şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar. (Tüm mesajlarınızı okudum samimiyetle sürecinizi paylaştığınız için çok teşekkürler )
Klinik neredeeee ???

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 27, 2018 10:45 am

lugesya17 yazdı:
Pzr Ara 23, 2018 8:21 pm
ben de bu başlığı bir çirpıda severek okudum.
benim sorum tusem selman hoca anatomi için yeterli oldu mu size ? kitabını pek beğenemedim de ben. anlatımı da fazla klinik anatomi geldi bana belki de henüz tam çalışmadığım içindir adamın da hakkını yemeyeyim şimdi :D
smt anatomi kitabını alıp ordan mı çalışsam ? yoksa tusem kitabının üzerine smt ses kaydı mı dinlesem?
Selman hocayı çok severim kitabı da güzel valla ben smt dinledim videolarını ama yine tusemin anatomisinden çalıştım ayrıca selman hocanın ders anlatımı çok şekerdir. Tercih senin. Yok ben smt dinlicem dersen de tavsiyem tusem kitabından kemik çalışıp üstüne sadece kaleme kagıda dokunmadan smt kemik vidolarını izlemen . Ben öyle yapardım ;)
En son Ezgisu tarafından Prş Ara 27, 2018 10:54 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 27, 2018 10:49 am

tusbitsin1 yazdı:
Pzr Ara 23, 2018 8:11 pm
Ezgisu yazdı:
tusbitsin1 yazdı:
Teşekkürler
tabiii...tus geçmişim hiç yok.hatta sıfır(2018 şubat puanım 32-33..temel 16 net klinik 19 net).anatomi biyokimya farma kdoğum pediyatri bilmiyorum gerçekten.kalan dersleri 1 kez okudum diyebiliriz.(derseneye gideli 2 yıl oldu.kitaplarım biyokimya hariç tam denilebilinir).dediğim gibi dah g cer pato fiz mikrop 1 kez okudum.klinikten birazda soru çözdüm.bu yaptıklarımdan sonra geçen hafta son tusu çözdüm ve yine 32-33 puan aldım..beniim bu sınavda 45 puan almam gerekir.yani yaklaşık 90 net gerekir.2 ay var sınava.okuduğum derslere farmada eklicem.(çalışmış olduklarım dah-cer-pato-fiz-mikrop-farma).biyokimya anatomi k doğum hiç bakmadan, pediyatri ve küçük stajlrdan sadece 2-3’er konu okuyup sorusunu çözmeyi düşündüm.kalan iki ayda da diğer okuduklarımı tekrar etmyei düşündüm.bu iki ayda 90 nete çıkarmıyım?çıkmam için en kolay yol nedir? sadece temel mi baksam?biyokimya bakmasamda onun yerüne bi pato bi mikrop tekrar etsem daha mı iyi olur?
Patosuz tus olur mu ? Mikrop son tuslarda zorlayıcı olmaya başladı çalışıp da yapamama ihtimaliniz var. Çalışarak yapılabileceklere yüklenin. Eğer ders seçerek çalışacaksanız pato fizyo dahiliye pediatri farma biyokimya çalışın derim.

Kilitli