Tus Destek

Kullanıcı avatarı
ladyinred
VIP Plus
VIP Plus

Tus Destek

Mesaj gönderen ladyinred » Pzt Eyl 10, 2018 6:35 pm

dusau1 yazdı:
Cmt Eyl 08, 2018 7:53 pm
Ezgisu yazdı:
Cmt Eyl 08, 2018 7:33 pm
AGUSTOS 2018 DEĞERLENDİRMESİ ( şubattan beri tusa çalışmamış birinin gözündendir!)

Kaynak değiştirmeyin. Belki bir iki kaynak değişir ama sıfırdsn olmaz... tusemciyseniz o fizyoyu atın :/ tayfun hocanın kitabını alın. Başka eyorlamam yoktur, ama sorarsanız konusurum 🙊Herkese başarılar
her şey tamamda fizyo konusuna takıldım. Tusemin iki kitabı var. Bende oytunun kitabı var. Ondan önce de tusworld den çalışmıştım. Tabiiki o kitap çöp embriyoloji yok içinde. Data mı almalıyım ? Şuanda biyokimyadaydım. Saygının kitabının yarısını spot haline getirdim. ( Bilmediğim tüm bilgileri spot olarak yazdım elle) Kalan yarısı da 3 gün sürer muhtemelen. Onu da halledince Şu tustime da selim hoca varmış onu dinlememi önerir misiniz. 18.30 saat ders anlatıyor bir günde bitiririm belki abanabilirsem. (1.8 xde falan izlerim en az) Yoksa saygının üzerine zaman kaybı mı olur? Saygılar.
@Ezgisu acaba yeni kitap alıp baştan doldurmak yerine tusem kitabını tts fizyo ile desteklemek nasıl olur ??

Resim

Avicenne
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Avicenne » Prş Eyl 13, 2018 10:29 am

Programınızı kendiniz planladınız değil mi? Yani herhangi bi koçluk vs almadan?

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Eyl 13, 2018 7:23 pm

ladyinred yazdı:
Pzt Eyl 10, 2018 6:35 pm
dusau1 yazdı:
Cmt Eyl 08, 2018 7:53 pm
Ezgisu yazdı:
Cmt Eyl 08, 2018 7:33 pm
AGUSTOS 2018 DEĞERLENDİRMESİ ( şubattan beri tusa çalışmamış birinin gözündendir!)

Kaynak değiştirmeyin. Belki bir iki kaynak değişir ama sıfırdsn olmaz... tusemciyseniz o fizyoyu atın :/ tayfun hocanın kitabını alın. Başka eyorlamam yoktur, ama sorarsanız konusurum 🙊Herkese başarılar
her şey tamamda fizyo konusuna takıldım. Tusemin iki kitabı var. Bende oytunun kitabı var. Ondan önce de tusworld den çalışmıştım. Tabiiki o kitap çöp embriyoloji yok içinde. Data mı almalıyım ? Şuanda biyokimyadaydım. Saygının kitabının yarısını spot haline getirdim. ( Bilmediğim tüm bilgileri spot olarak yazdım elle) Kalan yarısı da 3 gün sürer muhtemelen. Onu da halledince Şu tustime da selim hoca varmış onu dinlememi önerir misiniz. 18.30 saat ders anlatıyor bir günde bitiririm belki abanabilirsem. (1.8 xde falan izlerim en az) Yoksa saygının üzerine zaman kaybı mı olur? Saygılar.
@Ezgisu acaba yeni kitap alıp baştan doldurmak yerine tusem kitabını tts fizyo ile desteklemek nasıl olur ??
şöyle ben tusdatanın fizyoloji kitabını geçen sene ocakta elime alabildim. ve bayıldım. hatta o ara bir nöbet ertesi tayfun hocayı bile dinledim. çok uzun anlatıyor ama kafana kazıyor. hepsini de dinleme şansım olmadı. sınavda temelde en çok beni zorlayan fizyo oldu. çünkü herşeye ragmen oytun hocaya sempatim vardı ve kitabı da seviyordum. kendimden yola çıkarak varsa elinizde tusem kitabını biran önce değiştirmenizi öneririm. ben o kitabı daha önce vedat hocayı dinleyip revize etmiş, tts ile doldurmuş biri olarak kendimi fizyoda yetersiz buldum. aynı kaybı siz yaşamayın diye benim önerim bu. ama o kitaptan çalışıp iyi yapan da vardır muhakkak. bir de eğer tusem fizyo kit oytun hoca dinlemeden çalışacaksan hiiiiç elleme. çünkü kitap o haliyle çok çok boş. zaten hoca öyle derdi, siz derste yazın çizin öğrenin diye kitaba herşeyi yazmıyorum ( bir de data filan çalmasın diye de yaptım diyordu ama neyse o konuya girmek istemiyorum :D )

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Eyl 13, 2018 7:37 pm

Avicenne yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 10:29 am
Programınızı kendiniz planladınız değil mi? Yani herhangi bi koçluk vs almadan?
burada bahsetmiştim, tus koçlarını sevmiyorum. hoş olmayan olaylar da yaşadım. mesela ismi lazım değil doçent bir hocanın tus koçlugu yaptıgını öğrenmiştim. sınava 3 ay vardı bunalmıştım. 500 liraydı aylık, gözümü karartıp katılmaya karar verdim fakat hoca dedi ki " bu sınava az bir süre kaldı" olsun siz koçsunuz öyle değil mi? 1 sene olsa zaten koçsuz da yaparım ki 3 ayda bile yaptım. yani bir koç bunları söylüyorsa ne kadar koç olacak... programı kendim yaptım. zaten 3 gün boş 1 gün nöbetçi oldugumdan 3er günde 1 ders bitirmeye mecbur hissediyordum. sizin daha çok zamanınız varsa şu güzel 5,5 ayı dolu dolu geçirebilirsiniz. koçlara ya da internetteki sizi alıkoyacak gruplara bulaşmayın derim. ben her girdiğim gruptan sinirlerim bozulup çıkmıştım ( bu arada grubu olan arkadaslar kusura bakmasınlar) ben burada kendi deneyimlerimi paylaşıyorum.. :( mesela instagramda bir çok tus günlük sayfaları var. onu ben de yaptım :) her an kim begenmiş kimler yorum yapmış dikkatim dagılıyordu. bence çalışma aralarınızda bakarım düşüncesiyle girdiğiniz gruplar sizi alıkoymasa oradaki spotları çalışıp zaten öğrenirsiniz. bilmiyorum ben çok yaşadım vwhatsapp ta soru çözme grupları olurdu. girerdim ve herkes orada cevap verirdi. anında cevaplayanlar vardı. bi ara soru gelsin de hemen cevaplıyım diye saatlerce beklerdim gözüm telefonda. ben biraz psikopattım. soru grupları olan modlar varsa beni banlamayaın nolur :D faydasını görenler lütfen editlesinler onu düzeltelim. benim derss çalışırken telim kapalı olurdu. gece açar mesaj arayan var mı bakar alarm kurup uyurdum. face instagram kapatmıştım. bunun çok faydasını gördüm. orada bir soruya takılıp ara verdiğimde beynimi yeniden yoruyordum. bazen moralim bozuluyordu yapamadım edemedim diye. biraz çok konustum. ( kahve yaptım uykum kaçtı dilime vurdu kusura bakma ':) O:-)

Kullanıcı avatarı
ladyinred
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen ladyinred » Prş Eyl 13, 2018 7:56 pm

@Ezgisu mustafa hocadan dinledim. Oytun hocaya hiç bulaşmadım. Kitap da mustafa hocanın kitabı. Ben adamı sevmiştim yani basit, soru çıkan yerleri güncelleyerek anlatmıştı. Siz dinlediniz mi bilmiyorum. Mesela embriyo kısmını kesinlikle iyi anlatıyordu akılda kalıcıydı. Diğer kısımlar için o kadar iddaalı olduğunu söyleyemem.

Şimdi o zaman gidip ben de data kitabı alayım. Sırf kitap dizaynlarını ve tekdüzeliğini sevmediğim için tuseme kaydolmuştum 😄 nasıl çalışacağım bir bakalım.

Şimdi bir şey daha sorayım. Ses kaydından kitap dolar mı ? Görsel bir destek olmadan effektif olur mu ? Tayfun hocayı daha önce hiç görmedim bile.

Teşekkürler bu arada 😉🙂
Resim

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Prş Eyl 13, 2018 8:06 pm

ladyinred yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 7:56 pm
@Ezgisu mustafa hocadan dinledim. Oytun hocaya hiç bulaşmadım. Kitap da mustafa hocanın kitabı. Ben adamı sevmiştim yani basit, soru çıkan yerleri güncelleyerek anlatmıştı. Siz dinlediniz mi bilmiyorum. Mesela embriyo kısmını kesinlikle iyi anlatıyordu akılda kalıcıydı. Diğer kısımlar için o kadar iddaalı olduğunu söyleyemem.

Şimdi o zaman gidip ben de data kitabı alayım. Sırf kitap dizaynlarını ve tekdüzeliğini sevmediğim için tuseme kaydolmuştum 😄 nasıl çalışacağım bir bakalım.

Şimdi bir şey daha sorayım. Ses kaydından kitap dolar mı ? Görsel bir destek olmadan effektif olur mu ? Tayfun hocayı daha önce hiç görmedim bile.

Teşekkürler bu arada 😉🙂
Ben siparişi verdim gelmedi daha. Fizyo çok atipikleşti, 70 alan ne diyorsa dinlerim. aç ganong oku derse ganong sipariş ederdim 😁 Bu arada tts bakmadan önce saygın çalıştım yaparım diyordum, tts bakın arkadaşlar inanılmaz fark var ezgisu hanım çok haklı bu konuda.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Eyl 13, 2018 8:06 pm

ladyinred yazdı:

Teşekkürler bu arada 😉🙂
ha o hocayı bilmiyorum
dinleyenlere sor bence. belki yeni kitaba gerek yoktur.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Eyl 13, 2018 8:11 pm

dusau1 yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 8:06 pm
ladyinred yazdı:

Teşekkürler bu arada 😉🙂
Ben siparişi verdim gelmedi daha. Fizyo çok atipikleşti, 70 alan ne diyorsa dinlerim. aç ganong oku derse ganong sipariş ederdim 😁 Bu arada tts bakmadan önce saygın çalıştım yaparım diyordum, tts bakın arkadaşlar inanılmaz fark var ezgisu hanım çok haklı bu konuda.
hahahah çok güldüm ya :)) aman ganong filan demedim. hayatımda ganong görmedim bile >:) tts konusu öyle cidden. tusem kaynagından çalışanlar için ekstra önemli. çünkü ttsde datanın fasiküllerinden alıntılar var.

üstteki soruya cevap vermemişim: ses kaydından kitap doluyor arkadaşlar kesin bilgi.

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Prş Eyl 13, 2018 9:01 pm

Ezgisu yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 8:11 pm
dusau1 yazdı:
Prş Eyl 13, 2018 8:06 pm
ladyinred yazdı:

Teşekkürler bu arada 😉🙂
hahahah çok güldüm ya :)) aman ganong filan demedim. hayatımda ganong görmedim bile >:) tts konusu öyle cidden. tusem kaynagından çalışanlar için ekstra önemli. çünkü ttsde datanın fasiküllerinden alıntılar var.

üstteki soruya cevap vermemişim: ses kaydından kitap doluyor arkadaşlar kesin bilgi.
Benim tts de tusworldün bedava verdiği çıkmış sorular, sonum hayırlı olur inş. Arada soruyu yanlış geçirmişler, cevapların bazıları yanlış. İptal olan ya da itirazlı soruları doğruymuş gibi koymuşlar, alttaki açıklamada sorunun cevabı yok bazen. Datanın da öyle miydi? Çünkü kafama yatmayan her soruya internetten bir daha bakmak zorunda kalıyorum. Bazen doğru çıkıyor bazen yanlış.

bu arada ganong tusdata fasikülle aynı fiyat, birinci ikinci sınıf arkadaşlar değerlendirebilir;
https://nobeltip.com/product/79/ganongu ... izyolojisi

Kullanıcı avatarı
ladyinred
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen ladyinred » Prş Eyl 13, 2018 9:06 pm

@Ezgisu açıkçası tusemden konu sonra tts çözünce aradaki farklı yerleri görüyorsun ama bi de şöyle ttsde de fazlaca yanlış cevap ve soru var. İnsanın aklına yine şu rakip eleme işi geliyor ama 🤔

@dusau1 valla 70 alıp da ben 2 tekrar attım yeağğğh diyeni de var böyle yardımcı olmaya çalışıp üşenmeden cevap veren güzel insanlar da var 🙂 insanın onun sözünü dinleyisi geliyor gerçekten
Resim