Tus koçluğu tam olarak nedir? Kimler veya nereler yapmaktadır? Faydası var mıdır?

Kullanıcı avatarı
isaac
VIP
VIP

Tus koçluğu tam olarak nedir? Kimler veya nereler yapmaktadır? Faydası var mıdır?

Mesaj gönderen isaac » Pzr May 20, 2018 11:28 pm

Puanını çok artıran veya derece yapan kişilerin yazılarında tus koçum , verdiğiniz program va gibi yazılar okudum. Bilen varsa bilgi verebilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
drayşegül
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drayşegül » Pzt May 21, 2018 6:31 pm

bi tanesinin sunumuna denk geldim. just do it videosunu kırpıp kendine uyarlayarak başladı sunuma. pılımı pırtımı toplayıp sigara tüttürmeye gittim :):)

DRyvzyz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen DRyvzyz » Sal May 22, 2018 5:19 am

Kendiniz adapte olamıyorsanız özellikle çevrenizde tusla ilgisi olan kimse yoksa ve koptuysanız o zaman faydalı olabilir sizi check edecek bir insan.
Tusu bitiren bir sınıf arkadaşıma kardiyolojiyi anlamıyorum bana birkaç saat anlatsana yeeah deyip, “saati 200 liradan anlatırım özel derse başlıcam , skypla filan çözeriz” cevabını aldıktan sonra , tus koçlarının aldığı paralar gözüme çok görünmemeye başladı :)

Kullanıcı avatarı
painness
VIP
VIP

Mesaj gönderen painness » Sal May 22, 2018 2:30 pm

drayşegül yazdı:
Pzt May 21, 2018 6:31 pm
bi tanesinin sunumuna denk geldim. just do it videosunu kırpıp kendine uyarlayarak başladı sunuma. pılımı pırtımı toplayıp sigara tüttürmeye gittim :):)
hocam linki paylasabılır mısınız buradada

Kullanıcı avatarı
isaac
VIP
VIP

Mesaj gönderen isaac » Sal May 22, 2018 3:13 pm

Bir haftadır tek sayfa açmadım. Çalışamıyorum. :( İstifa edeli üç ay oldu daha bir kitap okudum o da parça parça :/ çalışamıyorum, tüm şartlarım iki haftadır iyi olmasına rağmen :( çok kızıyorum kendime. Yaptığım nankörlük bir nebze , imkanlarım düzenin oturduğu halde çalışmamam

Kullanıcı avatarı
dr.tilsim
VIP
VIP
İletişim:

Mesaj gönderen dr.tilsim » Sal May 22, 2018 3:31 pm

Whatsap grubu yahut yüzyüze görüşmede başka bir yerde olmayan bir bilgi-taktik alacaksan ve fiyatı kazık değilse sana kalmış.. Ama benim duyduğum birebir 10 kere yazılmış taktikle sıfır özgün içerikle "sadece günlük hesap soracam" diyerek para alanlar var. Değer diyen varsa ne ala zenginimiz var fakirimiz var :) sigara paramı buraya veririm diyenin elini kimse tutmaz sanırım.. ben şahsen Bilgi Bilek bükerin grubuna girmiştim nlp değil bilgi paylaşım grubu cüzi bir miktardı 70 tl gibi beklediği yerleri söylüyor tutturdu baya yine gruptayım.. bir arkadaşım tusspecial'a girdi 1500 tlye o da oranın iyi geldiğini çok soru tutturduklarını söyledi.

Ben de merak edip incelemeye aldım.. NLP yapan bir hocaları soru paylaşımı mnomenic vs yapıyorlar tusspecialda adamların yakaladığı yer şura öğrencilerden spot ve soru istiyorlar onlardan gelenler içinde en kalitelileri seçiyorlar.. bir çoğu dersane artı wp grubu yaptığı için işi çeşitli kaynak ve kafalar sayesinde aslında öğrenciye yaptırıyorlar işin içine katıyorlar bu konuda iyiler. Her dersi hatta her konuyu böyle çalışınca öğreniyorsun. Çabalaman aynı şekilde lazım hiç değilse 1500 verdim boşa gitmesin motivasyonu var sanırım :D BBB ise dersanelerin takibinde olan bilgisini konuşturan genç bir arkadaş ve tus'a çalışma konusuna uzak değil taktiklerini konuşturan biri. Tek çalışıyor. Tustan ziyade hekimlikte başına gelenleri anlatıyor paylaşıyor bazı zamanlar. Tek başına anlatıyor gruptan kimse katkıda bulunmuyor. iyi yerleri yakalıyor. sitede geçen tusun karnesini yayınladı..Diğer grupları pek bilmiyorum..

Pardon ya yalan olmasın bir de tusmeslek diye bişey var instagramda gördüğüm.. tatlı peltek dilli bir kardeşimiz onunda fiyatı 650 mi neydi.. Eleman herkesin bildiği spotları bilgileri size güzelce öğreteceğim hafıza teknikleriyle görsellerle kazıyacağım iddiasında.. 1-2 örnek videosu var izledim.. Sesi bana tatlı geldi ama bir arkadaş bu ne yaaa dedi. zaten iyi durumda olanların tercih edeceği değil ben gibi vasatlara yönelik sanırım. spot üstünden gidiyor daha çok.. Görseller basit s-pen ile çizilmiş belli. stüdyo animasyonu beklemeyin.. ama bence usul ve üslup biliyor. piyasada yeni sanırım ağustos karnesini yayınlar tustan sonra. merak ediyorum ne çıkacak..

Kişisel yorumuma gelince.. iş sizde bitiyor. ümidinizi sağa sola dağıtmayın toplamaya çalışın. kimse tusun mehdisi peygamberi kurtarıcısı değil.. tus pastasından pay koparmak isteyen bireysel ve grupsal çabaları hoş karşılıyorum..Dersanelerin tarzlarını ve taktiklerini değiştirme zamanı geldi çünkü.. Bizi sadece sağılacak ve kandırılacak müşteri olarak görmeleri hoş değil. kayıttan sonra dönüp bir kere yüzüne bakmamak doyduklarının göstergesi.. bu tarz bu uslup değişecek.. Bunu da yapacak olan yine meslektaşlarımız.O yüzden eski dersane taktikleri ile kazık atanların değil.. emek verip sahayı güzelleştirenlerin para kazanmasından yanayım çünkü birileri zaten kazanacak.. Bu çabaları sırasında işin "ücretsiz" kısmı da büyüyor antitusif'e (bize) malzeme çıkıyor.. paylaşacak şeyler artıyor.. Bu irili ufaklı gruplar Birilerine saldırmak (özellikle sitemize saldırmak) yerine işlerini daha güzel yaparlar umarım.

Bana merak edip soran olursa diye söyleyeyim. Dersanelerle mücadele ediyoruz. Siz küçük küçük dersanecikleri mi destekliyorsunuz yoksa diyebilir biri. burayı bu kadar anarko-popülist görmediğim için söyleyeyim.

Antitusif ailesi (ben aidiyet hissediyorum) olarak amacımız dersaneler ekmek yemesin hocaları açlıktan ölsün filan değil. Buradaki içeriklerin çoğu zaten dersane hocalarının emeği ve onları kayda alıp scan edip koyanların aracılığı ile oluşuyor. Biz bilginin emeğin sadece para verene has bişeye dönüşmesini desteklemiyor ve dersanelere hakkından fazlasını vermek istemiyoruz. bir öğrenciyi 3 bine birini 8 bine grupla geleni 4 bine alıyorsa bu kime ne kadar geçirdim halidir ben gibi kapalı çarşı bilenler gerçek ederini tahmin eder böyle durumlarda.. ama size yaptıkları psikolojik satış teknikleri hatta hipnozlar ile :) farkına varmıyorsunuz.. o da yazılmış ben de yazılıcam diye tıpış tıpış gidiyorsunuz..

Sitenin kendi içinde üretim çok az.. Çoğunluk dersane hocalarının üretimi (ALLAH RAZI OLSUN HOCALARDAN) karakterli olsun olmasın tüm hocalar emek veriyor ve kitapları özetliyor , intihaller yapıyor , taktikler çalıyor , anlatımlarını geliştiriyor.. Fakültede öğrenemediğimiz şeyleri bize öğretiyorlar.. ve onların pek tabi büyük motivasyonu para.. Bu sebeble ben ücretli olan dersane sayısı üretim yapan hoca sayısı arttıkça elimizde birbirimize verecek daha çok şey biriktiğine inanıyorum.. Kimseye dersane ya da grup önerisinde bulunmuyorum. Hocaları ve öğrencileri gereğinden fazla sömürebildiklerini de biliyorum. Ama hayatta kalmaları gerektiğinin de farkındayım.. Birileri mutlaka dersaneye gidecek birileri para ve zaman yetiştiremeyecek birileri ses kaydı alacak.. dersaneler ve dersane dışı alanlar için bu iki gerilim arasında nefes alabildiğim için antitusif'i seviyorum. buranın reklamını yapıyorum. :) antitusif iyiki var... Keşke tıp fakültesi öğrencileri bencillik yapmayıp sınavdan sonra atarım yerine öncesinden aldığı kayıtları atsalar da biz de taze taze ulaşabilsek site daha aktif ve faydalı olsa.. Dersaneler de işin farkına varsa keşke bir dersin ses kaydı bir kitabın pdf'i yahut 3-5 ofline videosu buralardan da onların reklamını yapmaktır. Ama onlar ancak saldırsınlar..

Son olarak ben nerden gazlıyorum kendimi..

Antitusifte çok sayıda konu var.. Bilgi bilek büker Thebingbangteory gibi hocalarımızın yazıları youtube de tussensei var..
hepsi 3-5 aynı şeyleri söylüyor.. kestirme yolları gösteriyor.. ücretsiz olduğu için "gazlanmak" adına para vermek istemiyorum..
Sizlerde diğer gruplarla ilgili tecrübeleriniz varsa paylaşın.. hatta örnek varsa atabilirsiniz..

Herkese teşekkür ederim. (sohbete yazdığım mesajları kaybolmasın diye buraya da ekledim)
Ey, iki adımlık yerküre senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
---
...
ve tam olarak burada sen kadraja girersin
o kadar güzelsin ki nasıl demesem.