TUS KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZ ?

psycsin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TUS KONUSUNDA SORMAK İSTEDİKLERİNİZ ?

Mesaj gönderen psycsin » Pzt May 07, 2018 4:52 pm

sarahgreen yazdı:
Pzt May 07, 2018 2:37 pm
psycsin yazdı:
Pzt May 07, 2018 2:34 pm
Hocam ben de 3 yıldır bi haberdim dersle ilgili herşeyden. Yeni istifa ettim. Sıfırdan okumaya başladım . Yeni hedef koydum , hayalim bölümüm oldu.. Paylaşımlarınız gayet güzel öncelikle teşekkürler. Ancak sıfırdan başlayıp , yeni istifa etmiş ,dershaneye gitmeyecek , kitapları dolu , buradan ses kayıtları mevcut olan bir tusiyere :) 64-65 civarına çıkmak için , şubat tusu için nasıl bir yol önerirsiniz. Çok detaylı sordum kusuruma bakmayın 😀
Niye şubat?
hocam üç ayda 25 puan artıran hayatımda ne gördüm ne duydum. o yüzden :)

Kullanıcı avatarı
Alishrklrdiyarında
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Alishrklrdiyarında » Pzt May 07, 2018 6:54 pm

Teşekkür ederm 💪🏻

psycsin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen psycsin » Sal May 08, 2018 4:11 pm

Farmakolojide antineoplastik ve gonadal hormonlar ve antagonistleri bana işkence gibi geldi. Yazarak çok mu vakit alır. Tusemde tablo da yapılmamış. Ne önerirsiniz? Sayfa başından sonuna kadar gelmişim baş harflerini bile hatırlamıyorum 🙈😁

Doctorcoffee
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Doctorcoffee » Çrş May 09, 2018 8:35 pm

Eski kaynaklar kayıt olsun döküman olsun mesela 2 3 yıl öncesi gibi bunlarla hazırlanmak çok kaybettirir ki acaba?

dr_nur
VIP
VIP

Mesaj gönderen dr_nur » Prş May 10, 2018 12:06 am

Hocam ben pediatri çalışıyorum da elimdeki kaynağı 1 defa offlinedan dinledim, ilk defa okuyorum. Çok ayrıntılı ve çalışması zor geldiği için kaynak değiştirmeyi düşünüyorum. Kaynağım tustime. Değiştirmemi önerir misiniz, önerirseniz hangi kaynağa geçmeliyim?

dr_nur
VIP
VIP

Mesaj gönderen dr_nur » Prş May 10, 2018 12:40 am

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Açıkçası uzun ve ayrıntılı bulduğum için, bir de konuları anlatım tarzını beğenmediğim için değiştirmeyi düşünüyorum hocam, bunlar yeterli bir sebep oluşturabilir mi sizce? Tus için bu kadar ayrıntı gerekli midir? Tusemi neden önermiyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
isaac
VIP
VIP

Mesaj gönderen isaac » Prş May 10, 2018 11:06 am

bigbangtheory yazdı:
Prş May 10, 2018 12:21 am
dr_nur yazdı:
Prş May 10, 2018 12:06 am
Hocam ben pediatri çalışıyorum da elimdeki kaynağı 1 defa offlinedan dinledim, ilk defa okuyorum. Çok ayrıntılı ve çalışması zor geldiği için kaynak değiştirmeyi düşünüyorum. Kaynağım tustime. Değiştirmemi önerir misiniz, önerirseniz hangi kaynağa geçmeliyim?
Yeni kaynağa geçecekseniz, kesinlikle TUSDATA öneririm..

Pediatri zordur, ayrıntılıdır ve akılda kalmaz. 3-4 tekrara kadar hangi kaynaktan okursanız okuyun durum değişmeyecek. Aklınızda kalmadığı için değiştiriyorsanız önermiyorum. Ama bunu çalışamıyorum derseniz olabilir,değiştirebilirsiniz. Mutlaka TTS ile destekleyin..
Pediatride Tusem Özgür hoca ve tusdata hocalarını dinleyen biri olarak arada çok fark olduğunu anlarsınız. Özgür hoca da iyi ama tus için değil. Ben üşenmeden tusdata fasiküllerı alıp doldurdum ve pediatri okuduğumu anladığımı hissettim. Altı günde anlayarak doluyor ses kayıtlarıyla hocam . Özgür hoca malesef soru yaptıramıyor. Kitabı da yetersiz benşm fikrime göre

Kullanıcı avatarı
isaac
VIP
VIP

Mesaj gönderen isaac » Prş May 10, 2018 11:11 am

Merhabalar ben yeniyim. Arkadaşın tavsiyesi ile bu siteyi öğrendim. Çok güzel paylaşımlar var tebrik ederim

Tusa hazırlanmaya geçen hafta başladım.(geç olsun güç olmasın :d ) O yüzden ara ara sorularım olacak şimdiden af diliyorum ve teşekkür ediyorum.

*** İlk sorum şu :) Fizyoloji çalışmaya başladım tayfun hocayı önerdiler dinliyorum ancak hematolojiyi anlatmadı ? Nereden dinleyebilirim? Vip diye bir durum varmış ancak benim olma şansım yok. Hematoyu nereden dinleyebilirim?

İkinci fasikül için de hocayı bilmiyorum ama sanırım vedat hocanın kaydıymış. 6+6 kayıt var siteden indirdiğim birde 20 veya 23 adet var yanlış hatırlamıyorsam. O yeterli midir?

Teşekkürler şimdiden .

Kullanıcı avatarı
isaac
VIP
VIP

Mesaj gönderen isaac » Prş May 10, 2018 12:50 pm

bigbangtheory yazdı:
Prş May 10, 2018 11:52 am
isaac yazdı:
Prş May 10, 2018 11:11 am
Merhabalar ben yeniyim. Arkadaşın tavsiyesi ile bu siteyi öğrendim. Çok güzel paylaşımlar var tebrik ederim

Tusa hazırlanmaya geçen hafta başladım.(geç olsun güç olmasın :d ) O yüzden ara ara sorularım olacak şimdiden af diliyorum ve teşekkür ediyorum.

*** İlk sorum şu :) Fizyoloji çalışmaya başladım tayfun hocayı önerdiler dinliyorum ancak hematolojiyi anlatmadı ? Nereden dinleyebilirim? Vip diye bir durum varmış ancak benim olma şansım yok. Hematoyu nereden dinleyebilirim?

İkinci fasikül için de hocayı bilmiyorum ama sanırım vedat hocanın kaydıymış. 6+6 kayıt var siteden indirdiğim birde 20 veya 23 adet var yanlış hatırlamıyorsam. O yeterli midir?

Teşekkürler şimdiden .
TUSDATA başka derste anlatıyorsa aynı dersi 2 kez anlatmıyor. Ya sorusu yok diye ya da başka derste anlatılıyor diye esgeçmiş olabilir..

VİP konusunda da hızlı VİP olmak için bir yazı yazdım , onu okursanız VİP olmak için hızlı bir kaç yol söyledim.. Yapacağınız güncel 1-2 kaynağı renkli taratıp siteye yüklemek sadece
İlla vip olmak için demedim hocam :) tayfun hoca veya fizyo kaydı için dedim. Ama teşekkür ederim. Kaynaklarım 2015-16 , 17 ise tek tük , güncel olsa taratırdım 😊

derin-
VIP
VIP

Mesaj gönderen derin- » Cmt May 12, 2018 6:50 pm

Hocam tusdata dahiliye ve pediatri fasiküllerim 2015 yılı. tusa da 3 ay kaldı yeni kitaba geçip geçmemek konusunda çok kararsızım. dahiliyeyi ek notla beraber okuyorum. özellikle pediatri konusunda çok kararsızım. 2018 kitaba geçsem ses kayıtlarını dinleyip yeniden kitabı doldurmam mı gerekir, yoksa kendim kitabı okuyabilir miyim özellikle kalın yazılmış yerlere dikkat ederek.