TUS KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZ ?

jrneymar
VIP
VIP

TUS KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZ ?

Mesaj gönderen jrneymar » Pzt Haz 04, 2018 6:19 pm

up +1

Kullanıcı avatarı
Ylmz_avsr
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ylmz_avsr » Pzt Haz 11, 2018 1:11 am

@bigbangtheory hocam emeğinize saglik, yüreğinize sağlık bu çalışmalarınız için. Tekrar hem teşekkür etmek istedim hem de bu yazıları göremeyen arkadaşlarımız icin üstlere taşımak istedim

bk201hp
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bk201hp » Pzt Haz 11, 2018 2:20 pm

dershaneye gitmeyi düşünmüyorum daha 4 e yeni geçicek olmama rağmen seneyeki büyük stajlar için hangi kaynaklar daha iyi olur

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Pzt Haz 11, 2018 3:43 pm

@bk201hp TUSDATA kaynakları bu konuda bence yeterli olur..

Ama şahsi görüşüm dahiliye bir HARRISON veya CECIL , Cerrahi bir SAYEK olamaz hiç bir dersane kaynağı.. 4. sınıf için guideline ile çalışmak daha faydalı olur.
Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..

Avicenne
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Avicenne » Pzt Haz 18, 2018 2:22 am

Bu ayki program18 hazirandan itibaren fizyo pato biyokimya 2şer gün diğer temeller 3er günden temel toplamda 15 gün ve klinik 2şer günden 10 gün(tts ve hızlı sayfa çevirme şeklinde ancak) şeklinde planladım.Son ay ise temel 2şer günden 12 gün ve fizyo pato 1 diğer temeller 2şer günden 10 gün şeklinde 2 temel tekrarı planladım.Klinik ise dahiliye pediatri 1,5 gün,gcerrahi kdh kstj 1er günden 6 gün şeklinde..Kısa zamanda daha çok tekrar yapmak amaçlı böyle bi düşüncem var acaba kötü müdür? Yoksa 27 günlük ortalama 2şer 3er günden tek tekrar 1 ayda daha mı mantıklı olur son ay için?? Kafam çok karışık yaaa :( :( şubat tusta 2 tekrarım vardı o yüzden üzerine eklemek için böyle kısa aralıklı düşündüm sıfır değilim yani.bilemiyorum 😖😖😖

Kullanıcı avatarı
Deadpool
VIP
VIP

Mesaj gönderen Deadpool » Sal Haz 19, 2018 11:46 pm

@bigbangtheory Hocam dershaneye gidecek durumu olmayan biri olarak çok teşekkür ediyorum. Deneyimler paha biçilemez bilgilerdir. Siz olmasaydınız belki bunları hiç öğrenemeyecektim ve dershaneye giden rakiplerimden hep bir eksiğim olacaktı. Amacımı başarırsam minnetle anacağım sayılı insanlardan biri olacaksınız, teşekkürler.

slnnn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen slnnn » Pzr Tem 08, 2018 3:25 pm

ayda en az 2 deneme çözün demişsiniz. ilk tekrardan deneme çözmeye başlanmalı mı yoksa en azından 2.-3. tekrardan sonra mı çözmek daha iyi olur.
derslerin sıralaması için bir öneriniz var mı?
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Cmt Tem 14, 2018 3:22 pm

@slnnn En baştan itibaren deneme çözülmeli. Belki başlarda ayda 1 deneme ile sınırlandırılabilir ama mutlaka çözülmeli. Denemesiz olmaz. Bilgileri ezbere bilseniz dahi soruda kullanmayı öğrenemedikten sonra çalışmanızın karşılığını alamazsınız. Amaç kaç net yaptığınızı görmek değil. Soru tarzlarına alışmak , bilgiyi kullanmayı öğrenmek , ne sormak istediğini idrak etmek. TUS öyle bir sınav ki her şeyini bildiğiniz bir konudan gelen soruda dahi sizi soruyla dakikalarca bakıştırabilir =)

Sıralamaya gelince NLP bölümündeki yazılarda bahsettim , örnek sıralamalardan. Çok bir önemi yok bence. Sadece Dahiliye - Pediatri gibi ortak konuları olan dersleri arka arkaya çalışmak yerine araya en az 3-4 farklı ders koymanızı öneririm. Bir de önce klinik sonra temel şeklinde çalışmayın. Karışık çalışın ki bağlantıyı kurabilmek kolay olsun.
Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..

tutus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tutus » Cmt Tem 14, 2018 3:40 pm

uzun yıllar sonra tusa girmeye karar verdim .39 yaşındayım sizce yapabilirmiyim?

Rhothomir
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Rhothomir » Cmt Tem 14, 2018 5:20 pm

Hocam ses kayıtları konusunda her kafadan bir ses çıkıyor, ses kayıtları vakit kaybı deyip dinlemeden 63 64 alıp asistan oldum diyen de vavr dinlemeden mümkün değil diyen de bu konuda fikirleriniz nelerdir?