AĞUSTOS 2018 İÇİN 4 AYLIK YOL HARİTASI

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

AĞUSTOS 2018 İÇİN 4 AYLIK YOL HARİTASI

Mesaj gönderen bigbangtheory » Prş May 24, 2018 11:05 pm

120. gün = TUS

119.gün = Size ait , Checklist , SPOT , eksikleriniz için

103-118.gün arası (15günlük hızlı tekrar=KAMP'a giden arkadaşlar buraya KAMP yazabilirler): Bu dönemde okuyup geçiyoruz. Artık her şeyi kısa belleğe çağırma zamanı. Oyalanmak, ezbere saymaya çalışmak , sayfaları geri dönmek yok. Mümkünse verilen sürelerde kitapları bitiyoruz ve arkasından bakabildiğimiz kadar TTS bakıyoruz. Özellikle Son 10 yıl TTS yeterli bu dönemde.

- Dahiliye (1.5gün)
- Pediatri (1.5gün)
- Cerrahi (1 gün)
- KadınDoğum (1 gün)
- KüçükStaj (1gün)

- Patoloji (1gün)
- Mikrobiyoloji (1gün)
- Fizyoloji (1gün)
- Anatomi + Biyokimya + Farmakoloji = 5 gün ( Hangisinden daha eksik iseniz ona ağırlık verebilirsiniz)

100 - 102. gün arası (3 gün):YDUS'ları tekrar çözün ve denemelerdeki hatalarınıza bu dönemde hızlıca bir göz gezdirin..

73 - 99. gün arası ( 27 günlük hızlı tekrar + Tam TTS dönemi ):

- Dahiliye (3 gün)
- Patoloji (2 gün)
- Mikrobiyoloji (2 gün)
- Cerrahi (2 gün)
- Fizyoloji (2 gün)
- Küçük Stajlar (2 gün)
- Kadın Doğum (2 gün)
- Pediatri (3gün)
- Biyokimya (3 gün)
- Farmakoloji (3 gün)
- Anatomi (3 gün)

Bu dönemin ideali bence bu. Bana yeterli değil dediğiniz ders varsa, Kadın Doğum+KüçükStajları= 3 gün yaparak 1 günü istediğiniz derse ekleyebilirsiniz.. Yine bu dönemde de çok oyalanmak yok. Mümkünse hızlıca okuyup bitirin, TTS'sini çözün. Süreniz kaldıysa sayfa çevirme şeklinde bütün kitabı göz gezdirin, emin olun çok daha faydalı olacaktır..

0 - 73. gün arası:

- Bu dönemde yapılması gereken en önemli şey soru çözme. Denemeleri / YDUS'ları / TTS'leri çözmemiş iseniz 76. gün bitene kadar halletmeniz gerekiyor. Son dönem artık her şeyi hızlıca okumamız ve kısa hafızada depolamamız gereken dönem. Kendinizi eksik bile hissediyor olsanız önceliğiniz özellikle klinik için soru çözme işini bu dönemde halletmeniz.

- Bu 80 günlük döneme 2 Tekrar + 20'ye yakın full deneme rahat rahat çözülür, bu tabi ki istifalı bir arkadaşımız için geçerli.. Ama ben önce 2 tekrarımı atayım sonra vakit kalırsa soru çözerim mantığından uzak durun.

- Daha önce 3 kez okumuş iseniz direk YDUS ve Denemeler ile başlayabilirsiniz..

- Yok ben 1-2 kez okudum diyorsanız 45 gününüzü TTS ile birlikte güzel bir tekrara ayırıp, 45-75 gün arasını soruya ayırabilirsiniz. Bu dönem biraz daha sizin ne durumda olduğunuza göre değişen kısım.Önce YDUS , Sonra TUSTİME son dönem denemeleri ve vakit kalırsa diğer dersaneler son dönem denemeleri.. Ayrıca bu dönemde ALTUN SORU KİTABI çözmenizi öneririm, her gün akşam yarım saat çözerek sürekli farmakoloji ile bağlantılı kalabilirsiniz. Bir anda oturup kitabı çözmek gerçekten boğuyor çok fazla soru var 

- Elzem olan kısım ilk 3 başlıktaki 15+3+24 günlük dönem.. Buraya mutlaka uyun. Kendinize göre değişiklikler mutlaka yapabilirsiniz ama yol haritanız bu şekilde olursa kazanırsınız.

:white_check_mark: Extra sormak istediklerinizi konunun altında sorabilirsiniz..

:white_check_mark: :white_check_mark: Extra bu konu hakkında da yazar mısınız? dediğiniz şeyleri de yine konu altında belirtebilirsiniz..

:white_check_mark: :white_check_mark: :white_check_mark: Yorum yapmayı ve fikrinizi belirtmeyi unutmayn
B) B)

Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..

epsilon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen epsilon » Cum May 25, 2018 1:05 am

Teşekkürler. teşekkürler. ve teşekkürler

whiteglasses
VIP
VIP

Mesaj gönderen whiteglasses » Cum May 25, 2018 8:50 am

teşekkürler tekrar.

Kullanıcı avatarı
majezik
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen majezik » Cum May 25, 2018 9:03 am

Efsane geri dondu

Herdem yavuz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Herdem yavuz » Cum May 25, 2018 11:51 am

Ben Yen'i başlıyorum çalışmaya ne yapmalıyım elim de deneme tts ve tüm konu kitapları mevcut

Kullanıcı avatarı
saresaree
VIP
VIP

Mesaj gönderen saresaree » Cum May 25, 2018 12:12 pm

hocam şunu sormak istiyorum tts dan yıl ayrımı yapmalı mıyız ? yani 2005 yılı sonrasını mı çözmeliyiz yoksa hepsine mi bakmalıyız ??

Legionella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Legionella » Cum May 25, 2018 12:14 pm

hocam sizce offline dinlemek mantıklı mı 78 gün kalmışken

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Cum May 25, 2018 4:00 pm

@Legionella Sıfırdan başlıyorsanız dinlemeniz lazım.. Ama durdurmadan , mümkünse 1.3 - 1.5 arası hızlandırarak dinleyin.. Önemli yerleri işaretleyin , ayrıntıda boğulmayın.. Daha önce dinlemişseniz hiç sırası değil , tekrar üstüne tekrar atın..

Kullanıcı avatarı
Ylmz_avsr
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ylmz_avsr » Cmt May 26, 2018 12:35 pm

@bigbangtheory hocam tekrar çok çok teşekkürler rehberleriniz icin. Bu rehberin tekrar yayınlanması cok iyi olmuş. Tecrubelerinizden yararlanmak icin bir sorum olacaktı. Son 15+3+27 güne kadar bol bol soru çözmemiz gerekiyir ya hocam, sadece klinik dersler için mi soru çözelim, bu donemde temele bakmayalim mi. Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Cmt May 26, 2018 12:39 pm

@Ylmz_avsr Hocam son 1- 1.5 ay soru çözmek için vaktiniz olmayacak. Biraz panik , biraz anksiyete , biraz da yetiştirme telaşı içinde geçecek.

Bu döneme kadar soru çözme işini bitirmiş olmanız en doğrusu. TTS olur YDUS olur Klinik-Temel Deneme soruları olur.. Hangi konuda eksikseniz , hangi konuda yeterli soru çözmediyseniz onu çözmelisiniz.. Son 45 güne girdiğinizde ; benim soru çözmekle ilgili sorunum kalmadı , yeterince çözdüm hatta fazlasıyla çözdüm demenizde fayda var..

Demek istediğim buydu
:smirk: :smirk: