TUSTA HANGI HOCA HANGI KAYNAK : 11’INI BELIRLE

drguneess
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TUSTA HANGI HOCA HANGI KAYNAK : 11’INI BELIRLE

Mesaj gönderen drguneess » Pzr Tem 22, 2018 11:07 am

sağolun :)

drglabella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drglabella » Pzr Tem 22, 2018 2:07 pm

Hocam çok teşekkürler, klinik için de yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer

aysenuryetm
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aysenuryetm » Pzt Ağu 27, 2018 2:48 am

Hocam çok yardımcı oldu cidden bu yazdıklarınız 🙏🏼🙏🏼 Klinik için de önerilerinizi dört gözle bekliyorum 😊

drabajur
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drabajur » Pzt Ağu 27, 2018 10:09 am

biyokimya saygın hoca bu işi kolay kılan adamdır. son tusta bence yine sovunu yapmıstır

laleww
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen laleww » Pzt Ağu 27, 2018 12:00 pm

patolojiden tusem mi tusdata mı karar vermekte zorlanıyorum

md_mfk
VIP
VIP

Mesaj gönderen md_mfk » Pzt Ağu 27, 2018 3:14 pm

biyokimya tustime ercan hoca değişti mi?

Drceruleus
VIP
VIP

Mesaj gönderen Drceruleus » Prş Eyl 06, 2018 12:58 am

Arkadaşlar birkaç olumsuz geridönüş yazmak vakit ayırmakla ilgili tüm şevkimi kırmıştı, ama şimdi yeniden bakınca faydalanan var sanırım , o zaman vakit buldukça klinik ile ilgili nacizane konusalım.

Klinik ile ilgili en önemli baştan yeni tusiyerlere önerim , klinik soru çözerek öğrenilir ❗️

Örneğin temelde bir insan 3-4 tekrar atıp hiç fatma sorusu çözmese de sınavda yapabilir , Bilgi spot sorusudur. Ama Klinikde vakaya yaklasımı nerden me anlayacagını ancak deneme ve vaka kamplarına bakarak anlayabilirsin, imkan varsa bir şekilde dersanelerim vaka kampları ses kayıtlarıyla dinlenirse 15-20 soru artırır

Dahiliye ile başlayalım :

Tustime : stajyerken beğensen bile zamanla göreceksin ki Bora hoca bence kendini çok yenileyen soru yakalayan biri değil çok güzel detaya girmeden 63-65 bandı anlatır ama sen derma istiyorum radyo istiyorum diyorsan bu hoca sana yetmez

Tusem : Atilla abim , abim diyorum benim okulumdan zorunluda bile başım sıkıssa danıstığım insan, dahiliye yazarken bile tekrar aradım , Kendisi Tus 2.cisi Hematoloji yandalcısı, daha iyi bilen bu işin hakimi bence zor , yani bu adam derece zaten abuk subuk kimsenin beklemediği sorular yakalıyor hakkaten , anlatısı subjektif ama ben beğeniyorum

Tusdata: bir tek Zülfikar hocayı biliyorum onu da vaka kampında dinledim bence çok iyi , kesinlikle tecrübeyle vaka yakalıyor

Yani dahiliye ile ilgili Önerim : TUSEM Atilla hoca veya TUSDATA Zülfikar Hoca

Kaynak olarak da TUSDATA daha derli toplu düzenli bence

Dipnot : reklam olacak diyeceğim de adım sanım bile yok İnstagramdan
Tumtusdahiliye diye bir sayfa açtım , buradan ara ara günlük belki haftalık güzel deneme , tümtus, ydus, harrrison sorusu paylaşacağım , maksat paylaşırken kullanılan Bilginin benim için kalıcı hafıza oluşturması , bir de yardımcı olmak iyi hissettiriyor olması olacak , diğer sayfalar gibi WhatsApp para koçluk işi kesinlikle olmayacak , isteyen takip edebilir bilginize

Drceruleus
VIP
VIP

Mesaj gönderen Drceruleus » Prş Eyl 06, 2018 11:33 pm

Kadın Doğum 🤰

5.sınıf ve İnternlüğün başlarında her şey yetişecekmiş gibi gelirken olmaz ama sınava 3 ay kaldığında yani yumurta kapıya dayandığında “acaba hangi konu hangi dersi satsak” düşüncesi belirir 😁 işte kadın Doğum 12 sorucuk haliyle satılacak branstır

Peki satmak derken hiç mi çalışmayalım ? Tabiki hayır !
Eğer 5. Sınıfsan derslerine gir , hatta kadın Doğum stajını alırken offline yap ders notları yerine görsel hafıza olsun diye staj sınavına dershane kitabından çalış .
Eğer İnternsen kadındoğum internlüğünde korele git . Bir hasta görürsün bir reçete yazarsın bir asistanla konuşma geçer sen o ara kadın Doğum tus olarak da çalıştığın için bihaber değil aktif olarak kalıcı hafızaya atmış olursun. Ben Ankara tıp’ta yenidoğan ve endokrin internlüğümde bu iki konuyu tus olarak bitirmiştim , hatta vizite hoca Hiek evrelemesi sorduğunda asistan bilemez tam bir sessizlik olursa ortaya spot atardım , bir gün önce baktığım için , sınavlarda da kolay geldi hep :)

Peki Konuya gelirsek neden satalım ? Satmaktan kasıt son 2-3 ay içinde illa hepsi yetişmeyecekse son tekrarını kadın Doğum yapmasan da olur , yetişse dahi son 3 hafta kadın Doğum asla bakılmamalıdır

Çünkü zaten 7-8 soru son 3 ay kadın Doğum hi bakmasan vakadan dinlediklerin dersten hatırladıkların vs bir aşınalıkla yapılır

2 soru çalışsan son gün tekrar etsen yine yapamazsın

Geri kalan 2 sorunun da yakın dönemde tekrar etsen de yapılıp yapılamayacağı belli değildir ?!

Kaynak ve kitap önerisi yine de verecek olursak ben gülmeniz eğlenmeniz severek öğrenmeniz tusa biraz daha renk gelsin ama 9–10 tane de yapayım 12 sorudan diyorsanız TUSEM oktay hoca birebirdir !

Tustime Suat hoca da mükemmel sakinlikte anlatır .

Ama dediğim gibi satılacak bir ders için de hangi kaynak hangi hoca diye aramak saçma olur . Bu tavsiyelerim hoca ismi vermem dersaneye kaydolmayıp bir hoca belirlemek isteyen arkadaşlar için !

naberla
VIP
VIP

Mesaj gönderen naberla » Cmt Eyl 08, 2018 11:30 am

Devamını bekliyoruz hocam, teşekkürler

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Cmt Eyl 08, 2018 3:43 pm

Bu Emrullah hocanın anlatımını beğenmeyen tek kişi benim sanırım, ilk hafta anlatımı neyse de ikinci hafta anlatımı cidden kötüydü, bana patlamaya hazır saatli bomba gibi geliyor anlatımı, yani hafif bir detay bilgi sorulsa acayip çuvallar bence. Açıkçası Mehmet sar dinlemediğime pişmanım.