TTS nasıl çözülmeli?

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
scarecrow
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TTS nasıl çözülmeli?

Mesaj gönderen scarecrow » Cum Tem 31, 2020 1:55 pm

Her dersten sonra mı çözmeliyim yoksa konu konu mu ilerlemeliyim? Siz nasıl yaptınız, fayda gördünüz mü? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kullanıcı avatarı
CerrahOlacakAbisi
VIP
VIP

Mesaj gönderen CerrahOlacakAbisi » Cum Tem 31, 2020 2:54 pm

Ben şu şekilde yapıyorum.

Örneğin fizyo 1. kitabı bitirdim sonra 1. kitap ile alakalı kısmın sorularına bakıyorum.
Sonra 2. konu kitabını bitirip akabinde 2. kitap ile alakalı soru kısmına bakıyorum. TTS bir tekrar atmak gibi oluyor gözden kaçanların yakalanmasını sağlıyor, pekiştirmeye yardımcı oluyor.

Ancak üzülerek söylüyorum ki o kadar kitap var ki o an çok iyi anlasam da birkaç gün sonra bile unutuluyor malesef :) İşin sırrı çoook tekrar galiba, anlamak değil.
İnandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın. ;)

Kullanıcı avatarı
tusuyoruzkaptan
VIP
VIP

Mesaj gönderen tusuyoruzkaptan » Cum Tem 31, 2020 3:01 pm

endokrin çalışıp endokrin yandal ve tts çözüyorum, okurken veya ses kaydından dinlerken dikkatimi çekmeyen bireyin sorulduğunu görünce ona kitaptan yıldız atıp gerekli ek bilgi vs varsa yazıyorum yanına.bu şekilde gayet de vaktimi alıyor söylemeliyim, ama 2021 eylüle hazırlanıyorum ben onu belirteyim baştan.Yani en azından çok soru getirecek geniş kapsamlı dersleri (pediatri,dahiliye,patoloji,genel cerrahi gibi) böyle sindire sindire yapmak istiyorum. ttsyi kendimi denemek için değil de nerde neye önem vermişler ve nereler kalmış sorulmak için gözüyle bakıyorum. vaka soruları veya soru kitabı deneme vs de öğrendiklerimi test etmek için.