Tusem Çalışma Soruları Nasıl?

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

astoniki
VIP
VIP

Tusem Çalışma Soruları Nasıl?

Mesaj gönderen astoniki » Prş Tem 30, 2020 4:09 pm

Öncelikle herkese kolaylıklar diliyorum. Tusem'in çalışma soruları setini çözmeyi düşünüyorum da çözenlerin tecrübelerini merak ediyorum. Genel olarak tavsiye eder misiniz? İçerisinde hatalı sorular var mı, varsa hangi oranda? Şimdiden teşekkürler :)

caldrejon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caldrejon » Cum Tem 31, 2020 4:41 am

Hocam eski basımlarında mantığı şu konu anlatımı ile paralel gidiyor hatta patosunda soruyu okumadan cevabı işaretleyebiliyordun üsttekinin cevabı buysa alttaki de budur diye genel olarak konuyu özdüren bir sistemi vardı ben pato mikrop farma küçük staj kullandım mükemmel de değildi kötü de değildi ama sadece bunları çözmezdim ben olsam

drysnaslnn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drysnaslnn » Cum Tem 31, 2020 8:39 am

Hocam ben tüm seti alma gafletine düştüm.Hiç beğenmedim kitapları.Tek birini değil çoğu kötü.Nedeni ise şu açıklamalar çok yetersiz.Sadece doğru şıkkı anlatıyorlar yanlış neden yanlış bundan bahsetmemişler klinisyen gibi.Patoloji son tekrar hariç bu söylediklerim geçerli.

Aaatus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Aaatus » Cum Tem 31, 2020 12:58 pm

Biyokimyada yş soru kitabı arasında ortak olan çok fazla soru var sanırım eski tus soruları anatomi bence gereğinden fazla ayrıntılı fizyolojiyi ben beğendim açıkçası hem güzel sorular var hem de hızlı bir tekrar yapmış oluyorsunuz çözünce dahiliye pediatri de fena değil güzel sorular var genel cerrahiyi daha tam çözemedim ama onda da güzel sorular var gibi patoloji bence çok gereksiz sorularla son tekrar çözmek daha mantıklı geldi bana

Kullanıcı avatarı
scarecrow
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen scarecrow » Cum Tem 31, 2020 2:00 pm

Tavsiye etmiyorum hocam, yazarları genel olarak Tusem'in major hocaları değil. İhsan Hoca'nın kitabı hariç onu tavsiye ederim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

astoniki
VIP
VIP

Mesaj gönderen astoniki » Cum Tem 31, 2020 4:04 pm

Fikir belirtenlere çok teşekkür ediyorum :)

scn5a
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen scn5a » Cum Tem 31, 2020 4:51 pm

Tusem piyasanın en eski tus dersanesi tusdatanin neredeyse bütün hocaları eski tusem hocası tusemden yetişme ama tusem hala tam bir kurum tam bir marka olamadı hala çok pasifler çok ozensizler gerçekten tusdatayla kendilerini karşılaştırınca yönetim becerisinin kurumsallikta markalaşma da ne kadar etkili olduğu ortaya çıkıyor

drdrme2
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drdrme2 » Cum Tem 31, 2020 6:49 pm

Aaatus yazdı:
Cum Tem 31, 2020 12:58 pm
Biyokimyada yş soru kitabı arasında ortak olan çok fazla soru var sanırım eski tus soruları anatomi bence gereğinden fazla ayrıntılı fizyolojiyi ben beğendim açıkçası hem güzel sorular var hem de hızlı bir tekrar yapmış oluyorsunuz çözünce dahiliye pediatri de fena değil güzel sorular var genel cerrahiyi daha tam çözemedim ama onda da güzel sorular var gibi patoloji bence çok gereksiz sorularla son tekrar çözmek daha mantıklı geldi bana
Benim bildiğim pato ve biyokimya son tekrar hariç diğer temel bilimler soru bankaları 10 yıldır değişmedi. Ayrıntı dediğiniz anatomi soru kitabı kaç sayfa, şu 200 sayfa olan değil mi bence tam tersine oldukça yüzeysel eğer oysa.