TusData hızlı tekrar önerir misiniz?

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
Olivander
VIP
VIP

TusData hızlı tekrar önerir misiniz?

Mesaj gönderen Olivander » Prş Tem 30, 2020 11:08 am

merhaba arkadaşlar. son dönemde biraz program sıkıştırmam gerekiyor ve tavsiyelerle hızlı tekrar serisinin iyi olduğunu öğrendim. yine de sizlere danışmak istedim. çünkü her ders için kaynak değiştirmek pek mantıklı gelmedi.
Hangi derslerde değiştirmeyi önerirsiniz? Örneğin pediatri ve farmakoloji eksik olduğum alanlar. kaynak yeterli midir bu konuda?
geri dönüşlerinizi bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.

-tutusing

dr_forky

Mesaj gönderen dr_forky » Prş Tem 30, 2020 11:19 am

Olivander yazdı:
Prş Tem 30, 2020 11:08 am
merhaba arkadaşlar. son dönemde biraz program sıkıştırmam gerekiyor ve tavsiyelerle hızlı tekrar serisinin iyi olduğunu öğrendim. yine de sizlere danışmak istedim. çünkü her ders için kaynak değiştirmek pek mantıklı gelmedi.
Hangi derslerde değiştirmeyi önerirsiniz? Örneğin pediatri ve farmakoloji eksik olduğum alanlar. kaynak yeterli midir bu konuda?
geri dönüşlerinizi bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.
vallahi aynı şekilde data öğrencilerinden ben de tavsiye rica edeceğim.Çünkü neredeyse herkes tek kaynak bol tekrar derken datanın bir sürü kaynağı var ve yine de başarıyı sağlıyorlar bunu merak ediyorum açıkçası. özellikle datadan kazanmış hocalarım yardımcı olursa seviniriz

Kullanıcı avatarı
oligodendrogliom
VIP
VIP

Mesaj gönderen oligodendrogliom » Prş Tem 30, 2020 9:30 pm

Hocam bence basarili bir seri Ama bu seriyi şu iki amaçla kullanmanız daha mantıklı olacaktır

birincisi gerçekten hiç bakmadığınız sıfır olduğumuz bir derste En azından baraj yememek için Ortalama bir bir şeyler yapmak için o kitap son zamanlarda okunabilir

İkincisi ise bir konuya çok hakim olup çok tekrar yapmışsınız tekrarlarinizi daha sıklaştırmak ve özellikle son haftalarda daha efektif tekrar yapmak için mantıklıdır

Kullanıcı avatarı
Olivander
VIP
VIP

Mesaj gönderen Olivander » Prş Tem 30, 2020 10:46 pm

oligodendrogliom yazdı:
Prş Tem 30, 2020 9:30 pm
Hocam bence basarili bir seri Ama bu seriyi şu iki amaçla kullanmanız daha mantıklı olacaktır

birincisi gerçekten hiç bakmadığınız sıfır olduğumuz bir derste En azından baraj yememek için Ortalama bir bir şeyler yapmak için o kitap son zamanlarda okunabilir

İkincisi ise bir konuya çok hakim olup çok tekrar yapmışsınız tekrarlarinizi daha sıklaştırmak ve özellikle son haftalarda daha efektif tekrar yapmak için mantıklıdır
Teşekkürler hocam. siz incelediniz sanırım?
içeriğinden en fazla memnun olduklarınız nelerdi?
-tutusing

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Mesaj gönderen kermitkalp » Cum Tem 31, 2020 12:04 am

Merhaba baslik acilmisken ben de bi soru sormak istiyorum. Bu notlarin fasikullerin sonundaki spotlardan farki var mi?

immuniex
VIP
VIP

Mesaj gönderen immuniex » Cum Tem 31, 2020 12:05 am

Primer olarak bu seti kullanan biri olarak sizleri bilgilendireyim , öncelikle istifali bir hekimim elimde tusemin 2 3 yil önceki kitaplari vardı anatomi smt ve fizyo data dahiliye data ile değiştirerek, öğrenciyken yari doldurmuş olduğum kitaplari ses kaydi ile tamamladım, ve temeli birkez bu kitaplardan okudum , kabaca bir temel oluşturmuştur ama kitapların hiçbiri istedigim gibi değildi, ya çok uzun sürüyor ya görsellik az ya da içerik fakir geldi bana. Boyle bi 3 4 ay karisik surec geçirdikten sonra bi gün rest çekip sadece bu sete calismaya karar verdim suan 2.tekrarımi atiyorum. Genel olarak içerik olarak setteki bütün kitapların piyasada ki kitaplardan bilgi içeriği olarak fakir olmadığını söyleyebilirim, hatta fazlası var, sadece patoloji bence yetersiz ve diğer kitaplardan farkli tarzda yazılmış, birde anatomi de yeteri kadar görsellik yok.bu ikisi disinda harika kitaplar , ama full spot olduğu için sifirdan çalışması zor , oturmaz. Birde her kelime her gorsel soru bu kitaplarda sayfa sayısı az ama yavas ilerleniyor , normal kitaplarla ayni sure hemen hemen , zaman tasarrufu için çok ise yaramaz bilginiz olsun hepsini kronometre tutarak calistim bariz bir fark yok. Anatomiyi smt atlasla gorsel destekledim , patoya eklemeler yapmayı düşünüyorum, su da bir gerçektir piyasada hiç bir kitap tam degil denemelerle eklemeler yapılmalı , soru çözerek spot bilgiler iyi oturtulmali

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Mesaj gönderen kermitkalp » Cum Tem 31, 2020 12:11 am

Bilgilendirmeniz icin tesekkurler hocam

Kullanıcı avatarı
Olivander
VIP
VIP

Mesaj gönderen Olivander » Cum Tem 31, 2020 1:40 am

Tesekkurler hocam, genel olarak spot üzerinde ilerleme olduğunu bilmiyordum. Sanırım içerik zengin ama spot. Spot olduğu için sf az sayida. Sf azliginin yarisindan az olacağını sanmıyorum. Data kalın kitap cikartir diye biliyorum. Daha önce ben de kullanmamistjm data
-tutusing

whynot
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen whynot » Cum Tem 31, 2020 9:04 pm

Özellikle fizyoloji ve kliniğini tekrar için almayı düşünüyorum nasıldır önerir misiniz?

immuniex
VIP
VIP

Mesaj gönderen immuniex » Cmt Ağu 01, 2020 10:24 pm

Eger fizyoloji icin data gibi uzun bir kitaptan çalıstiysaniz tekrar yapmak zor oluyor, o kadar zaman kaybetmemek için önerebilirim bence yeterli fizyoloji icin.
Klinik icin icerik tatmin edici ama tekrar amaçlı kullanmanızı önermem , normal kitapta çizili yerleri okusanız ayni surede tekrar edersiniz , gorsel hafizaniz pekisir daha faydalı olur.
Konu sonu spotları gibi değil bu kitaplar, ozet kitap icin fazla detayli konu kitabi gibi neredeyse her bilgi var ama spot seklinde
Anatomi : bilgi içeriği yüksek gorsellik az
Fizyo : tek kaynak olarak bile kullanılabilir
Pato : en zayıf icerik bu kitapta yeterli değil
Farma : icerik yeterli, hızlı tekrar edilebilir, bazi konularda gorsellik eksik ilaç siniflandirmak icin tablo falan olsa daha iyi olurmus
Mikrop : gayet iyi , kisa hızlı tekrar edilebilir
Biyokimya : bence çok iyi
Klinik : hepsinde icerik yeterli bence ama soru çözmeden olmaz üstünde durmadığın bi spot soru olarak gelebiliyor karşına
Bu setin benim için en büyük dezavantajı aradığın bilgiyi bi daha zor bulmak , düz spot oldugu icin aradığın bi bilgi neredeydi açıp bulmak kitabın içinde zor oluyor birkac kere okuyunca kitaba hakim olmaya başlıyorsun