TIPAKADEMİSİ REZALETİ

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
erysipelothrix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TIPAKADEMİSİ REZALETİ

Mesaj gönderen erysipelothrix » Prş Tem 30, 2020 2:26 am

erysipelothrix yazdı:
Prş Tem 30, 2020 2:05 am
Bu kampları neden, niçin alıyorsunuz anlamıyorum, soru kampı alacağınıza çözümlü soru bankası çözün, hiç bir farkı yok, tip akademisindeki konu anlatıma gelirsek, biyokimya kayıtları sitede(burda) zaten vardı, dahiliye ve Farma zaten rezalet almaya değmez, Bi tek mikrobiyoloji kalıyor ki oda 300₺, onu da 2-3 kişi alırsanız hem siz fazladan bisey vermemiş olursunuz hemde bunlara para kazandirip istahlarini daha da kabartmamis olursunuz?????
Bu arada ben
biyokimya kitap=yavuz șahin konu+soru (ses kaydı =saygın hoca)
Mikrop =kitap f. Akay konu +soru (ses kaydı İdris Şahin)
Dinliyorum ilk dinlemede hoca ayrı kitap ayrı biraz oryantasyon bozuluyor ama sonra oda oturuyor ve şuan 2 derstende denemelerde 18-19 rahat yapıyorum
Yani bence kitapları alabilirsiniz ama kayıtlar için antitusif yeterde artar bile

caldrejon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caldrejon » Prş Tem 30, 2020 5:28 am

Yukarıda biri demiş bunun yerine soru bankası çözün diye o kadar doğru ki paranız mı kısıtlı 2. Elcilere letgoya vs sürekli bakın yüzde yüz ihtimalle çok uygun fiyata yakın baskı kitap bulursunuz örneğin 2017 baskı kodal sb 25tlye aldım sıfırdı yahu sitede zaten ses kaydı hatta bazı hocaların offlinesi var açın dinleyin tıpakademisi isterse 10k yapsın yani biz ilgimizi çekersek o da normal bir fiyat bandına ulaşır bizim temel sorunumuz bu birini aşırı el üstü tutuyoruz sonra o kişi böyle yapınca suçlu oluyor özellikle belirteyim bu tıpakademisini sevmem hatta pdfsi buraya düştüğünde indirip sildim ama bu kurum uygun fiyatken kral da şimdi mi rezil oldu en güzeli hiçbir zaman kral yapmamak ucuza eğitim sunuyorsa helal olsun diyip geçmek lazım

Kullanıcı avatarı
m8047
VIP
VIP

Mesaj gönderen m8047 » Prş Tem 30, 2020 9:37 am

Iyi de ne alaka yani ? Kamp diyor bu birebir yer ayarlanip sinifta yapilacak bir is. Merak ettm simdi baktim 429 tl maximum paketler bkimya farma ve mikro alirsaniz 1300 tl ediyor ben bunlari kullanmistim (farma haric o yeni cikmis) 3 kez dinleme hakkin da var evde kendi kendime dinledim mis gibi. Neden kampa gitmek zorundaymissiniz gibi dusunup kizmissiniz anlamadim. Videolari online satin almak gayet uygun fiyat olarak ve bence daha mantikli zaten.

drhsn
VIP
VIP

Mesaj gönderen drhsn » Prş Tem 30, 2020 9:52 am

Özelden de sormuştum hocaya dersleri zaten bir kere aldıysanız kampa gerek yok.(biraz yeni soru çözümü olacakmış :)farmaya gelince oturup ezberleyecksin öyle mekanizma çok iyi abi yeaah falanla olmaz farma kaldı ki ihsan hocanın ses kaydı ve notu varken pr çalışmalarına kanıp da yş den farma dinlemek ne bileyim... Dahiliye kısmını herkes biliyor zaten o adama verilecek en güzel cevap kendi kendine kamp yapması olacak ki herkese ibret olsun

Kullanıcı avatarı
1eylül2019
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 1eylül2019 » Prş Tem 30, 2020 12:03 pm

Arkadaşlar isyanınızı anlıyorum ama isyan edecek durumdaysanız muhtemelen yaşınızın küçüklüğüne bağlıyorum (kötü anlamda değil.ben de 5.6.sınıftayken pek çok olayda böyle bir şey nasıl olur diye isyan ederdim) inanın çok değil 2-3 yıl sonra bunları tınmayacak düzeye geliyorsunuz.insan desensitize oluyor. Ne yavuz hoca ne özgür hoca ne de diğerleri hayır kurumu değil.herkesin tek bir amacı var o da para kazanmak.tüm ticaretcilet gibi onlar da ilk çıktıklarında tanıtım amacıyla uygun fiyatlar kullanırken zaman ilerledikçe fiyat arttırımına giderler.misal özgür hoca ilk 300 tl idi sonra maşallah 2 kat 2 kat arttı.geçenlerde bizim buraların pahalı bir mağazasına girdim bir elbisenin fiyatını sordum.kadın aslında bu marka 750 tl ye satılıyor ama ben mağazamı yeni açtığım için 500e satıyorum dedi.aynı mantık.bu devran böyle gitmeye devam edecek.size uyanı alın uymayanı almayın ,bulabiliyorsanız siteden-arkadaşınızdan vs bulun

pandaw
VIP
VIP

Mesaj gönderen pandaw » Prş Tem 30, 2020 3:46 pm

başlığı rezalet olarak açmak çok uygunsuz olmuş
her hoşumuza gitemeyen duruma rezalet dersek bu işin içinden çıkılmaz .
diğer dersanelerden ucuz olmasına rağmen size pahalı gelmiş olabilir saygı duyarım ama bunu da almak zorunda değilsiniz.
429 liraya bence kamptan bile daha iyi bi içeriğe 3 defa dinleme hakkıyla beraber sahip olabilirsiniz.
çok tartışılan farmayı da dinledim ve çok beğendim ( benim farmakolojim sıfırdır bir ölçüt değilim sıkılmadan anlayarak dinlememi sağladı)
soru tutturur tutturmaz bir şey diyemem ama tüm videoları izlemeden de yorum yapanların gazına gelmemek gerekir.ihsan hoca tabiki daha iyi olabilir ama bu yavuz hocanın köü olduğu anlamına gelmez.

robbinspato
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen robbinspato » Prş Tem 30, 2020 6:32 pm

46TB21 yazdı:
Prş Tem 30, 2020 12:47 am
maalesef katılıyorum. dershanelerden kaydımı sildirdim Özgür hoca ve tıp akademisiyle beraber antitusifle çalışacaktım. ama gitgide fiyatları arttırdılar (Özgür hoca dahil). ve gördüğüm kadarıyla dershaneler gibi tıpakademisinin de kalitesi düştü.
bir de bazı gözlemlerime göre tıpakademisinde Özgür hoca olacak pediatriden gelecek sene. hayırlısı demekten başka çaremiz yok
Hocam hiç sanmıyorum. Belki 6-8 ay önce söyleseydiniz bunu olabilir derdim ama tıp akademisi çok fena batıyor. Videoları ve kitap PDF’leri her yerde dolaşıyor, Yavuz hoca bir umut tutunmak için Farma çekti, farması tam fiyasko çıktı. O da yetmezmiş gibi BBB gibi bir adama prim verdiler, belki oradan biraz satış olur umuduyla ona da tusiyerler prim vermedi. Ben bu koşullarda Özgür Hoca gibi hocaların tıp akademisine yanaşacağını düşünmüyorum. Kendi markasını(stage doctors vs.) büyütürler diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
oligodendrogliom
VIP
VIP

Mesaj gönderen oligodendrogliom » Prş Tem 30, 2020 9:24 pm

tıp akadamesi su an iyi ki var bence,hem tus sektörüne yeni bir soluk getirdiler hem de
Taniyanlar bilir Yş kadar adam gibi adam hoca ben görmedim. FA DA TABİKİ ÖYLE

PlastikCerrah

Mesaj gönderen PlastikCerrah » Cum Tem 31, 2020 3:21 am

Buna serbest piyasa ekonomisi deniyor. Talep olmasa o fiyata satmazlar. Dersanelerin pahalılığına da tepki göstermek bence gereksiz. Kayıt olan yeterince tusiyer var ki 20-25 binleri isteyebiliyorlar. Sınıfı tamamen doldurabiliyorken neden 25 bin yerine 15 bine kayıt alsınlar. Sonuçta bu dersane ve benzeri kurumların tamamı kâr amacı güden şirketler.
Tıpakademisi de kapasitesine göre en fazla kâr edeceği fiyatı hesaplayıp ona göre koymuştur. Kimse bu işi hayrına yapmıyor. Şayet kampa katılım az olursa bu sefer de çekiliş-indirimlerle mevcut duruma göre en az zarar edecek uygulamalara girişirler ve bunları da ne kadar öğrenci yanlısı olduklarını lanse ederek bir lütufmuş gibi yaparlar.
Yani herşey kazanılabilecek max. parayı kazanmak için ve bence rekabet ortamının olup kalitenin artması için bu olması gereken birşey.

Kullanıcı avatarı
vurgun
VIP
VIP

Mesaj gönderen vurgun » Cmt Ağu 01, 2020 9:20 am

Tıp akademisiyle alakalı ne değişti ki batıyor denilmiş yukarıda, eskiden biyokimya ve mikro varmış şimdi ek bir şeyler eklemiş. Farma ve dahiliyeyi dinlemedim ama diğerlerinin kalitesinde bir değişim yok, o yüzden eklenenler berbat dahi olsa (ki sanmıyorum öyle olduklarını) tıp akademisi nasıl batıyor oluyor anlam veremiyorum. Bence dershane alternatifi oluşturduklarından birilerine çok fena batmaya başladılar ama birileri ne kadar rahatsız oluyorsa yükselme de o kadar hızlı oluyor genelde, bakınız tusworld'e ne yaparlarsa yapsınlar adam şube açmadık yer bırakmadı. Kimseyi savunmuyorum ama rekabet ortamının biz tusiyerler için iyi olduğunu fark etmeyip de burada karalama kampanyaları yapanlar dershane paralı çalışanıdır umarım, yoksa çok zeki olmadıkları anlamına geliyor bu derece fanatik söylemler...

Takım gibi dershane tutmayın, hiçbirinin umrunda değilsiniz artık anlayın. Sizinki en fazla bir tık daha iyidir diğerinden, size tusu kazandıracak da o bir tık iyi olma durumu değil maalesef