TIPAKADEMİSİ REZALETİ

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

dr_forky

TIPAKADEMİSİ REZALETİ

Mesaj gönderen dr_forky » Çrş Tem 29, 2020 6:54 pm

Merhaba arkadaşlar bugün dershanecilik mantığını kıracağım deyip dershanelerden daha beter bir hal alan tıpakademisi kampının fiyatlarını size göstereceğim.4 dersin ek indirimleri saymazsak soru+ konu kampı toplam 5800 lirayı buluyor.Yavuz hocanın siteyi takip ettiğini bildiğimden ona bir soru sormak istiyorum.Öğrencilere kolaylık(!) olsun ve dershanecilerin batağına düşmesinler diye açtığınız tıpakademisinin bu fiyatlarını vicdanınıza sığdırabiliyor musunuz hocam ? 18 günlük eğitim için bunu verebilecek kaç tane insan var ? Yine parası olanın 5-0 önde olduğu aşağılık bir sisteme alet ettiniz kendinizi ama para her şey değildir umarım herkes anlar bir gün bunu (pek sanmıyorum ama)

https://www.casimages.com/i/200729061508477255.png.html

Kullanıcı avatarı
p53 bey
VIP
VIP

Mesaj gönderen p53 bey » Çrş Tem 29, 2020 7:15 pm

Yanlış hesaplamış olabilir misiniz ?
Soru + Ders Kampı 1000tl demiş, dahiliye için 1200 demiş.
4 ders alan birisi için 3x1000 + 1x 12000 = 4200 yapar. 4 ders alımına da %20 indirim ile 3360 TL yapar. (Bana kalırsa bu haliyle de ucuz değil ancak vicdanlardan taşacak kadar da pahalı değil.)
Pek çok kişinin önceden ders aldığını da düşünürsek 3000'e bile düşüyor.

Hocayı ve yaptıklarını ben de yadırgıyorum bazen; ancak 4 ders için 3000 öyle çok çok da pahalı değil.

Bu parayı veremeyecek olan kaç kişi var bilmiyorum ama verememeleri hocanın, kurumun sorunu değil maalesef. Üstelik almak zorunda da değiller. Öyle değil mi ?

dr_forky

Mesaj gönderen dr_forky » Çrş Tem 29, 2020 7:47 pm

p53 bey yazdı:
Çrş Tem 29, 2020 7:15 pm
Yanlış hesaplamış olabilir misiniz ?
Soru + Ders Kampı 1000tl demiş, dahiliye için 1200 demiş.
4 ders alan birisi için 3x1000 + 1x 12000 = 4200 yapar. 4 ders alımına da %20 indirim ile 3360 TL yapar. (Bana kalırsa bu haliyle de ucuz değil ancak vicdanlardan taşacak kadar da pahalı değil.)
Pek çok kişinin önceden ders aldığını da düşünürsek 3000'e bile düşüyor.

Hocayı ve yaptıklarını ben de yadırgıyorum bazen; ancak 4 ders için 3000 öyle çok çok da pahalı değil.

Bu parayı veremeyecek olan kaç kişi var bilmiyorum ama verememeleri hocanın, kurumun sorunu değil maalesef. Üstelik almak zorunda da değiller. Öyle değil mi ?
evet ikisinin toplamıymış yine de önceden tanıdığım için ilk zamanki halini hatırlıyorum ve geldiği nokta dersaneden farklı durumda değil hala.Almak zorunda kimse değil ama parası olan ve olmayan bu kadar da farklı şartlarda yarışmamalı. Yoksa ben kitap çıkarayım 100 sayfalık onu da 200 lira yapayım parası olanlar alsın alamayan zerre umurumda değil. Bu düşünce mantığıyla ne bu sitenin bi anlamı kalır ne de dersanelere laf atılacak durumda olunur.

badboy44
VIP
VIP

Mesaj gönderen badboy44 » Çrş Tem 29, 2020 8:17 pm

Alacak varsa kesinlikle almasın. Neden? Video paketlerinde tus soruları + vip sorular dediği başka sınavlardan aldığı soruları çözdü zaten.
Konu kampı da soru kampı da 400 tlye satılan tekli konu+soru paketlerinden farkı olmayacaktır.
Deneme soruları + textbook + tus dışı sınavlardan atipik sorulardan derleyecek.
e dahiliye hocası(!) da hala kitapta yanlış yazılan yerlerin güncellemesini paylaşmadı. O yanlış bilgiyle dolu kitap üzerinden konu ve soru kampı mı yapıcak ?
Rezalet midir kesinlikle rezalettir. Özellikle siteye dahiliye eklenmesinden sonra iyice bozdu yavuz hoca. 2021 yılında diğer derslerin de videoları yüklenecekmiş . Umarım o dersleri de bölümlerin asistanlarına anlattırmaz.

Kullanıcı avatarı
Jigglypuffed
VIP
VIP

Mesaj gönderen Jigglypuffed » Çrş Tem 29, 2020 11:57 pm

Diğer dershanelerle kıyaslandığı zaman pahalı değil, örneğin tusworld'ün kamp fiyatlarına bir göz atarsanız 3 günlük soru kampına 3200tl istiyorlar. Pahalı gelen varsa almasın bu kadar basit, ortada verilen bir emek var diğer dershaneler kampta yıllardır aynı soruları çözüyorlar.

dr_forky

Mesaj gönderen dr_forky » Prş Tem 30, 2020 12:04 am

Jigglypuffed yazdı:
Çrş Tem 29, 2020 11:57 pm
Diğer dershanelerle kıyaslandığı zaman pahalı değil, örneğin tusworld'ün kamp fiyatlarına bir göz atarsanız 3 günlük soru kampına 3200tl istiyorlar. Pahalı gelen varsa almasın bu kadar basit, ortada verilen bir emek var diğer dershaneler kampta yıllardır aynı soruları çözüyorlar.
parası olana böyle demek kolay tabi biraz empati yapın :) annesi babası ölmüş arkadaşım var kendisi toplam 850 tl burs alıyor 850 lirayla 1ay geçindiğinizi düşünün tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalıştığını (baba evinde yan yatarak değil tabi ki :) ) .Hala anlam veremiyorum ya böyle anarşik bir sitede bu düşüncede insanların olmasını elinize fırsat geçse hepiniz sistemin kölesi olacaksınız demek ki para uğruna yazık biraz sorgulayıp düşünün.

dr_forky

Mesaj gönderen dr_forky » Prş Tem 30, 2020 12:08 am

bir de şu karşılaştırma mantığını anlamıyorum bir malın ederi 30 lira birisi 500 e satıyor diğeri 200 e satıyor. 200e satana siz diyorsunuz ki ama diğeri 500 e satıyor bak bu çok ucuz paran yoksa zaten alma, ne kadar sağlıklı bu düşünce ?

drkoala
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drkoala » Prş Tem 30, 2020 12:24 am

dr_forky yazdı:
Prş Tem 30, 2020 12:08 am
bir de şu karşılaştırma mantığını anlamıyorum bir malın ederi 30 lira birisi 500 e satıyor diğeri 200 e satıyor. 200e satana siz diyorsunuz ki ama diğeri 500 e satıyor bak bu çok ucuz paran yoksa zaten alma, ne kadar sağlıklı bu düşünce ?
Zaten sıkıntı burda. Artı 300 500 tlye sunulan bisey bi kac ay sonra bu fiyatlara gelmemeli ayni sekilde dersane ucretleri de her yıl fiyat artiriyorlar neye göre belli degil sunulan hizmetin kalitesi de düştüğü halde. Olmasi gereken hekim ve hekim adaylarinin birlik olup bu duruma tepki göstermesi ama birakin bu durumu, aylardir döner ödemelerinin sikintida oluşuna saglikta siddet meselesine ve hatta hekimlerin katledilmesine bile birlik olamayan bir camianin mensuplariyiz, maalesef.

4 yil hekimlik yapmis belli bi maddi birikimde olan biri olarak dile getiriyorum dersane vb kuruluslarin fiyat politikasina tepkimi.

46TB21
VIP
VIP

Mesaj gönderen 46TB21 » Prş Tem 30, 2020 12:47 am

maalesef katılıyorum. dershanelerden kaydımı sildirdim Özgür hoca ve tıp akademisiyle beraber antitusifle çalışacaktım. ama gitgide fiyatları arttırdılar (Özgür hoca dahil). ve gördüğüm kadarıyla dershaneler gibi tıpakademisinin de kalitesi düştü.
bir de bazı gözlemlerime göre tıpakademisinde Özgür hoca olacak pediatriden gelecek sene. hayırlısı demekten başka çaremiz yok

Kullanıcı avatarı
erysipelothrix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen erysipelothrix » Prş Tem 30, 2020 2:05 am

Bu kampları neden, niçin alıyorsunuz anlamıyorum, soru kampı alacağınıza çözümlü soru bankası çözün, hiç bir farkı yok, tip akademisindeki konu anlatıma gelirsek, biyokimya kayıtları sitede(burda) zaten vardı, dahiliye ve Farma zaten rezalet almaya değmez, Bi tek mikrobiyoloji kalıyor ki oda 300₺, onu da 2-3 kişi alırsanız hem siz fazladan bisey vermemiş olursunuz hemde bunlara para kazandirip istahlarini daha da kabartmamis olursunuz?????