Şubat TUSu için kaynak önerisi

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

pronefroz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Şubat TUSu için kaynak önerisi

Mesaj gönderen pronefroz » Cmt Tem 25, 2020 3:51 pm

DATA online'a kayıt olmak istiyorum. Hedefim FTR, tercihen İstanbul'da. Hangi dersleri hangi kaynaktan çalışayım? Hepsini DATA'dan çalışsam uygun olur mu yüksek puan için? Şu an sıfır seviyesindeyim.

Kullanıcı avatarı
Weynkfovva
VIP
VIP

Mesaj gönderen Weynkfovva » Cmt Tem 25, 2020 6:51 pm

Sakın Data online'a kaydolma hocam. Gerçek offlineları yüklemediler ders videoları yeniden çekildi ve çoğunda hocalar kitabı okudu resmen. Şu an parça parça yükleyip kaldırılıyor gerçek offline videolar (her gün 6-7 saat yüklenip kaldırılıyor). Diğer videolar içinse o parayı verip online videoları dinleyeceğine sesli oku kendi sesini kaydet onu dinle aynı şey. Data online'a o kadar para vereceğine sitedeki ses kayıtlarını dinle emin ol çok daha faydalı olur. Zaten forumdaki ilgili başlıklara bir göz gezdirirsen dershaneye kayıtlı olan ve sistemden faydalanabilen öğrencilerin bile forumda ses kaydı aradığını görürsün. Bunun yanında zaten artık bir çok ders için kaliteli hocalar bağımsız çalışmaya başladı. (Feyyaz Akay,Yavuz Şahin, Özgür Aydın vb.) Onlara da bir göz gezdirmeni tavsiye ederim.

pronefroz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen pronefroz » Pzr Tem 26, 2020 7:00 am

Weynkfovva yazdı:
Cmt Tem 25, 2020 6:51 pm
Bunun yanında zaten artık bir çok ders için kaliteli hocalar bağımsız çalışmaya başladı. (Feyyaz Akay,Yavuz Şahin, Özgür Aydın vb.) Onlara da bir göz gezdirmeni tavsiye ederim.
Tam kitap tavsiyesi verebilir misiniz? Bir de ses kayıtları 2019dan onlarla yüksek puan yapmam mümkün mü? 68-70e kadar...

pronefroz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen pronefroz » Pzr Tem 26, 2020 7:01 am

Bir de nasıl çalışmalıyım?

Kullanıcı avatarı
Weynkfovva
VIP
VIP

Mesaj gönderen Weynkfovva » Pzr Tem 26, 2020 7:14 pm

Hocam ben de pek tecrübeli değilim yolun ortasında sayılırım :D Destek NLP forumuna bakarsan orada bir çok ders için açılmış olan anketleri görürsün. Oradaki başlıkları incelemen daha sağlıklı olur böylece tek kişinin değil pek çok arkadaşımızın görüşlerine ulaşmış olursun. Nasıl çalışılacağı konusu ise yine derya deniz. Yine daha tecrübeli arkadaşların açtığı soruları yanıtladığı başlıklar var Destek NLP forumunda mutlaka bakmanı tavsiye ederim. Ben yol haritamı bu forumları başlıkları inceleyerek çiziyorum mesela. Onun dışında benim kaynaklarım şu şekilde :
Fizyoloji-Data fasikül(tayfun göktaş)
Mikrobiyoloji-Feyyaz Akay(ders videolarını aldım)
Patoloji-Data(Mehmet Sar)
Biyokimya-Yavuz Şahin(ders videolarını aldım)
Farmakolji-İhsan bağcivan slayt notu
Klinikler için dershaneden aldığım data fasikülleri kullanıyorum.

medical123
VIP
VIP

Mesaj gönderen medical123 » Pzr Tem 26, 2020 8:15 pm

Ben de Şubat Tus’una başladım dershaneye gitmeden hazırlanıyorum. Başarılar. Bu arada Tus Ekim ayında olacağı için Şubat Tus’u için de ertelenme durumu olur mu acaba?