Ihsan notunda ,kafa karışıklığım

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
oligodendrogliom
VIP
VIP

Ihsan notunda ,kafa karışıklığım

Mesaj gönderen oligodendrogliom » Prş Tem 23, 2020 8:15 pm

Arkadaşlar İhsan hocanın 2020 slayt notunu yarıladım
, Şu an şu ana kadar izlenimlerim gerçekten de hocanın kalitesine ve notlarınnyeterliliğinie Hiçbir sözüm yok
fakat açıkçası şimdiye kadar notları yarilamama rağmen aklımda pek bir şey kalmadı
Slaytta duz metin, mekanizmalara ve görselliği fazla ağırlık vermediği için metinler çok düz ve havada kalıyor Açıkçası.
Ihsan hoca bilgi bombardımanına tutuyor
açıkçası notlara hakim olabilirsem çok iyi yapabileceğimi düşünüyorum notlar yeterli
ama notlara hakim olmakta sıkıntı yaşıyorum ,çünkü şu ana kadar dediğim gibi yarıladım ve aklımda çok bir şey kalmadı
Benim gibi bunlari yasayan ve duz metinden cok haz etmeyen var mi
O yüzden Yavuz Şahin kitabı var bende 2.baski ,videolarını da alıp Yavuz Şahin'den bir kere bitirmeyi düşünüyorum,YS her konuyu bol resimli mekanizmali fizyolojili sifreli anlatmis ve tts hepsini çözmüş. Bunu yaptıktan sonra da Yavuz Şahin'in kitabına kitapta olmayan bilgileri ihsan Hoca'dan eklemeyi düşünüyorum.

boylece yavuz sahinin kitabında ,ihsan hocanin extra bilgilerini de eklemis vaziyette ,tek kitaptan tekrar atmayi dusunuyorum

Degerli fikirlerinize ihtiyacim var

Kullanıcı avatarı
Afferent76
VIP
VIP

Mesaj gönderen Afferent76 » Prş Tem 23, 2020 8:21 pm

Biyokimyası kadar farması tercih edilmiyor hocam tabii sizin seçiminiz

Kullanıcı avatarı
Hekimadam
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Hekimadam » Prş Tem 23, 2020 8:25 pm

Hocam bence faydalı olur dediğiniz gibi yapmanız, Mekanizma anlatabilmek bilmeyi gerektirir biyokimyaya bakarsak farmakolojiyi de mutlaka iyi anlatabileceğini tahmin ediyorum Siz de dinledikten sonra görüşlerinizi paylaşırsanız seviniriz

Dr.meibo
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr.meibo » Prş Tem 23, 2020 9:26 pm

Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Ihsan hoca dinledim ama saf ezber gibi geliyor bana. Farmakoloji bu ezber olmasi gerekiyor diyenler olabilir ama biraz daha mekanizma istiyor insan. Yorumlarınızı bekliyorum kitap ve videolar hakkında.

Kullanıcı avatarı
yüzotuziki
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yüzotuziki » Prş Tem 23, 2020 9:44 pm

Yavuz hocanın Farmasına bakmadım ama hoca takıntılı biri. Yeryüzünde hangi dilde kitap soru bankasıve sınav varsa araştırmış. Mekanizma seviyosan tavsiye ederim. Bilgi eksikliği olacağını sanmıyorum ama tabi kontrol ettir sen yine de ihsan hocadan.
11x4x3

Mdadr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Mdadr » Prş Tem 23, 2020 10:09 pm

Ben ihsan hocayi yariladim sonra biraktim. Dediginiz gibi notlari duz okuyormus gibi geldi tekrarda zorlardi diye tustimedan dinlemistim 3 sene once o notlarima dondum. Yavuz hocanin kitabi da vardi tustime kitabimla paralellik gosteriyor ve okumasi kolay oldu ilk okumama ragmen. Ihsan hocanin da asiri ovulmesini anlamadim sahsen. Farmakale diye bir hocanin birkac instagram dersini dinlemistim bilmiyorum kendisinin ders kayitlari kitabi var midir ondan asiri verim almistim. Varsa kayitlari kitabi vs bilgilendirirseniz sevinirim bu arada.

drysnaslnn
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drysnaslnn » Prş Tem 23, 2020 10:13 pm

ihsan hocayı iki defa okudum.Bir kez de farmakale notuna baktım ikisi birlikte çok iyi oluyor hocam bence ihsana devam edin.İlki zor olsa da tekrarında hakim olursunuz biraz daha.

caldrejon
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caldrejon » Prş Tem 23, 2020 11:13 pm

İhsan hocaya zamanında çok önyargım vardı genelde çoğunluğun övdüğü kişilere bende bir olumsuz yargı oluşur ama ihsan hoca cidden baya sağlam ama bence tek yetmez çünkü kodlaması vs yok yanına uygun bir kombinle ihsan hocadan mükemmel verim alınır bence canan cenk ahmet altun veya bülent hocayı da dinledim belki azar azar da olsa en beğendiğim ihsan hocaydı

Kullanıcı avatarı
p53 bey
VIP
VIP

Mesaj gönderen p53 bey » Cum Tem 24, 2020 9:49 am

Arkadaşlar bence biraz kolayına kaçıyorsunuz. Şimdiye kadar İhsan hoca ve notu hep en iyisiydi, en başından beri de görsel sayısı az idi. Yerinizde olsam başka kaynak arayışına enerji harcamak yerine nota 1 tekrar daha atardım.

naberla
VIP
VIP

Mesaj gönderen naberla » Cum Tem 24, 2020 11:58 am

Aşırı düz ben de ihsan hocadan çalışamıyorum. Anlatımı da öyle, kuru ezber tamamen. Sitede pek sevilmiyor, boş iddialarını ben de sevmem, ama altun en iyisi bence bu konuda, dinlemesi de çalışması da daha rahat, insan öğrendiğini hissediyor.