2020 ekim tusu, 0 motivasyon, istenilen puan 65

Nasıl başardım ?,Hangi hoca/kaynağı seçmeli ?, Kitap değiştirmeli mi ?, Nasıl çalışmalıyım ? sorularını burada cevaplıyoruz.

Moderatör: hekim3541

Kullanıcı avatarı
Dsldsld
VIP
VIP

2020 ekim tusu, 0 motivasyon, istenilen puan 65

Mesaj gönderen Dsldsld » Cum May 22, 2020 7:42 pm

karnax yazdı:
Cum May 22, 2020 4:15 pm
bu tus çok vahşet geçecek gibi geliyor bana 80-85ler havada uçuşabilir. 70 alan ilk bine giremeyebilir
aynen hocam sen de beni negatif oyla, ödeştik dimi? yaptığın yorumun bu konu başlığında faydalı bi yorum olduğunu, danışan kişiye yardımcı olacağını düşünüyorsan ne güzel. vahşet tustan iyi puanlar alıp istediğimiz yerlere yerleşiriz inşallah.

Kullanıcı avatarı
DrAlican
VIP
VIP

Mesaj gönderen DrAlican » Cum May 22, 2020 8:09 pm

annewithane yazdı:
Cum May 22, 2020 10:12 am
herkese günaydın öncelikle. yolumu kaybettim, yolumu uzun zamandır arıyorum ama bi türlü bulamadım.
şu an intörnüm ve benim okulum bu corona sürecinde ne izin verdi ne de uzaktan eğitime geçti. hala çalışmaya devam ediyoruz. tus tempomu da bu sene hiç oturtamadım. 5.sınıfta tüm kitaplarımı doldurdum. hepsine olmasa da çoğuna kitabını dinlediğim haftaiçi baktım. düzenli tekrar yapmadım ama sonra kabul etmek gerekirse. şimdi sınava 4 ay gibi bir süre var. istediğim bölümler 65 civarında alıyor. ilk tusta nerdeyse 0'dan 65'e çıkmayı beklemiyorum ama şubat tusuna 65 civarına yükseltebileceğim bir puan almak istiyorum.
çok zor geliyor. büyüdükçe gözümde büyüyor bu süreç. lütfen bana bir yol gösterin ben ne yapayım? koçluk yardımı mı alayım? nasıl bir program çizeyim? günde kaç saat çalışayım? kaç günde bir kitap bitireyim? kafamda bir sürü soru var ve hiçbirine bir türlü cevap bulamadım. benden önce bu süreçten geçen kişiler başta olmak üzere bilgisi, deneyimi olan herkesin yardımını bekliyorum
her şeyden önce enseyi karartıp,karalar bağlamanın kimseye bir faydası yok hocam,herkes bu siteden sadece döküman ve kayıt anlamında fayda sağladığını düşünsede,aslında bu siteye her gün girip paylaşım veya yorum yapan herkes farkında olmadan kendi kendini motive ediyor,size de bunu önerebilirim beni çok motive ediyor, en zoru zaten çalışmaya başlayabilmek ve bunun içinde sihirli bir değnek yok,en azından 1 hafta kendinizi zorlamanız ve masaya oturabilmeniz lazım sonrasında zaten siz boş durmak istemeyeceksiniz ,belli ki çevrenizde şu kadar saat çalıştım bu kdr tekrar attım diye gezinen tipler var,ilk iş kıyas yapmayı bırakıp onlarında çalışmaya başlamadan önce benzer süreçlerden geçtiğini idrak etmek olur.En büyük avantajınız geçen sene kitaplarınızın hepsini doldurmuşsunuz ve o hafta tekrar etmişsiniz ki sadece bununla bile hatırı sayılır sayıda adayı elemiş durumdasınız.1 sene sonrasında ilk tekrar olacağı için brz uzun sürmesi gayet doğal olacak bu yüzden kendnizi süre konusunda germeyiniz.Ben elimden geleni yapayım olmazsada şubata altyapımı yapmış olurum kafasında olursanız üstünüzdeki streside azaltabilirsiniz.Notları çalışırken ilk etapta sadece hocanın vurguladığı yerlere bakın,gereksiz detaya boğulup kendinizi olaydan iyice sogutmayın,ritm tutturduktan sonra hastanedeki zamanıda olabildiğince tts+spot+çözümlü deneme gibi şeylerle doldurmaya çalışabilirsiniz.
4 ay çok uzun bir zaman geçen tusta pratisyen bir arkadaşım 3ayda 48den 61e çıktı,ve bunu ayda 7-8 acil nöbeti tutarak başardı.
Umarım yardımı olur,iyi çalışmalar

annewithane
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen annewithane » Cum May 22, 2020 8:17 pm

DrAlican yazdı:
Cum May 22, 2020 8:09 pm
annewithane yazdı:
herkese günaydın öncelikle. yolumu kaybettim, yolumu uzun zamandır arıyorum ama bi türlü bulamadım.
şu an intörnüm ve benim okulum bu corona sürecinde ne izin verdi ne de uzaktan eğitime geçti. hala çalışmaya devam ediyoruz. tus tempomu da bu sene hiç oturtamadım. 5.sınıfta tüm kitaplarımı doldurdum. hepsine olmasa da çoğuna kitabını dinlediğim haftaiçi baktım. düzenli tekrar yapmadım ama sonra kabul etmek gerekirse. şimdi sınava 4 ay gibi bir süre var. istediğim bölümler 65 civarında alıyor. ilk tusta nerdeyse 0'dan 65'e çıkmayı beklemiyorum ama şubat tusuna 65 civarına yükseltebileceğim bir puan almak istiyorum.
çok zor geliyor. büyüdükçe gözümde büyüyor bu süreç. lütfen bana bir yol gösterin ben ne yapayım? koçluk yardımı mı alayım? nasıl bir program çizeyim? günde kaç saat çalışayım? kaç günde bir kitap bitireyim? kafamda bir sürü soru var ve hiçbirine bir türlü cevap bulamadım. benden önce bu süreçten geçen kişiler başta olmak üzere bilgisi, deneyimi olan herkesin yardımını bekliyorum
her şeyden önce enseyi karartıp,karalar bağlamanın kimseye bir faydası yok hocam,herkes bu siteden sadece döküman ve kayıt anlamında fayda sağladığını düşünsede,aslında bu siteye her gün girip paylaşım veya yorum yapan herkes farkında olmadan kendi kendini motive ediyor,size de bunu önerebilirim beni çok motive ediyor, en zoru zaten çalışmaya başlayabilmek ve bunun içinde sihirli bir değnek yok,en azından 1 hafta kendinizi zorlamanız ve masaya oturabilmeniz lazım sonrasında zaten siz boş durmak istemeyeceksiniz ,belli ki çevrenizde şu kadar saat çalıştım bu kdr tekrar attım diye gezinen tipler var,ilk iş kıyas yapmayı bırakıp onlarında çalışmaya başlamadan önce benzer süreçlerden geçtiğini idrak etmek olur.En büyük avantajınız geçen sene kitaplarınızın hepsini doldurmuşsunuz ve o hafta tekrar etmişsiniz ki sadece bununla bile hatırı sayılır sayıda adayı elemiş durumdasınız.1 sene sonrasında ilk tekrar olacağı için brz uzun sürmesi gayet doğal olacak bu yüzden kendnizi süre konusunda germeyiniz.Ben elimden geleni yapayım olmazsada şubata altyapımı yapmış olurum kafasında olursanız üstünüzdeki streside azaltabilirsiniz.Notları çalışırken ilk etapta sadece hocanın vurguladığı yerlere bakın,gereksiz detaya boğulup kendinizi olaydan iyice sogutmayın,ritm tutturduktan sonra hastanedeki zamanıda olabildiğince tts+spot+çözümlü deneme gibi şeylerle doldurmaya çalışabilirsiniz.
4 ay çok uzun bir zaman geçen tusta pratisyen bir arkadaşım 3ayda 48den 61e çıktı,ve bunu ayda 7-8 acil nöbeti tutarak başardı.
Umarım yardımı olur,iyi çalışmalar
çok teşekkür ederim. haklısınız bir yerden başlamam lazım. ve tabi çevreye de kulaklarımı kapamam. çok sağolun

AquamarineSyndicate
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen AquamarineSyndicate » Cum May 22, 2020 8:29 pm

annewithane yazdı:
Cum May 22, 2020 4:07 pm
AquamarineSyndicate yazdı:
Cum May 22, 2020 1:36 pm
Hiç de zor değil. Bu tusta 55 ve üstü hedefleyerek devam edin. Hızlı tekrar edin. 1 dersi max (pediatri) 5 günde bitirin. 45ten 70e çıkan arkadaşım oldu. Ha tabi ben de sizle aynı durumdayım orası ayrı
Hocam pediatri 3 kitap 5 günde tekrarla aklımda bir şey kalır mı? Netim artar mı?
Ben de başlarken o 1000 sayfayı 10 günde ancak bitiririm diyordum hocam ama insan sıkışınca sadece çizili yerleri olmak kaydıyla 2 günde 400 sayfa ilerleyebiliyor. Ki ben aşırı derecede dikkati dağınık, kafası meşgul, biraz da kontrolü kaybetmiş durumda olan birisiyim. Siz çok daha iyisini yapabilirsiniz yeterli zamanınız varsa

annewithane
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen annewithane » Cum May 22, 2020 8:56 pm

Cum May 22, 2020 8:29 pm
annewithane yazdı:
Cum May 22, 2020 4:07 pm
Cum May 22, 2020 1:36 pm
Hiç de zor değil. Bu tusta 55 ve üstü hedefleyerek devam edin. Hızlı tekrar edin. 1 dersi max (pediatri) 5 günde bitirin. 45ten 70e çıkan arkadaşım oldu. Ha tabi ben de sizle aynı durumdayım orası ayrı
Hocam pediatri 3 kitap 5 günde tekrarla aklımda bir şey kalır mı? Netim artar mı?
Ben de başlarken o 1000 sayfayı 10 günde ancak bitiririm diyordum hocam ama insan sıkışınca sadece çizili yerleri olmak kaydıyla 2 günde 400 sayfa ilerleyebiliyor. Ki ben aşırı derecede dikkati dağınık, kafası meşgul, biraz da kontrolü kaybetmiş durumda olan birisiyim. Siz çok daha iyisini yapabilirsiniz yeterli zamanınız varsa
Anladım, çok teşekkür ederim. İnşallah yapabilirim

Tabibe Hanım
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Tabibe Hanım » Cum May 22, 2020 9:42 pm

annewithane yazdı:
Hocam içinizi rahatlatabilir mi bilemiyorum ama çok da etrafı görüp panik yapmayın, iki aydır evde kalan intornlerden biriyim, mart ayında da boş stajım vardı yani 3 aya yakındır boşum aslında, ama eve kapanmak, belli düzenin bozulması ailelerin yanına dönmek de çoğu kişiyi demotive etti.şöyle söyleyim hastanede deli gibi yogunken daha düzenli çalışıyordum ben, bütün gün boşken de herkes tahmin ettiginiz kadar kasamiyor, tabi iyi çalışanlar da var muhakkak ama etrafı düşünüp boşuna canınızı sıkmayın.4 ay güzel bir süre, en azından ilk asamada belli bir puana çıkmak sonraki süreç için harekete geçmenizi kolaylaştıracaktır.

Umarım hepimiz gönlümüzdeki yerlerde olabiliriz

drsha
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drsha » Cum May 22, 2020 10:53 pm

Hocam bende aynı durumdayım, umarım istediğimiz puanları alırız.

CocoJ
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen CocoJ » Cum May 22, 2020 11:41 pm

Hocam eylülde 57 şubatta 62 alıp ardından napcam şimdi ben aslında baya çalışmıştım neden arttırmaıyorum deyip benzer sıkıntıyı yaşamış ve kısmen üstesinden gelip, üstüne denemelerde puanını arttırmaya başlamış biri olarak söliyeyim : TUSDATA 2017-2018 denemeleri bölüm bölüm çözün. bitirene kadar da konu falan çalışmayın. Çok ciddiyim aşırı işe yarıyor. Özellikle tusdata dememin sebebi soruları gerçekten güzel diğer dersanelerinki gibi absürd deil,2. si 2018 ve 2017 yılındaki data denemlerinin açıklamaları var. Yani bölüm bölüm çözüp (örneğinin bir oturuşta sadece fizyo histo sorularını çözüp açıklamalarını okumak şeklinde) açıklamalarını okuyup yapamdıklarınızıda bir pdf ye kaydedebilirsiniz ( ben böle yaptım yapamadığım soru pdf si var telefona attım akşamları bakıyorum 10 dakkada bütün pedoyu- cerrahiyi tekrar ettiriyor sanki inanın bana). Diğer dersanelerin denemelerini daha denemedi ama datanın soruları ve açıklamaları resmen akıyor. Herkese bu zorlu sınavda başarılar dilerim "azimli sıçan (rat, fare yani yanış anlaşımasın xd) taşı delermiş" xdxd

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

Mesaj gönderen kermitkalp » Cmt May 23, 2020 12:54 am

Tabibe Hanım yazdı:
Cum May 22, 2020 9:42 pm
annewithane yazdı:
Hocam içinizi rahatlatabilir mi bilemiyorum ama çok da etrafı görüp panik yapmayın, iki aydır evde kalan intornlerden biriyim, mart ayında da boş stajım vardı yani 3 aya yakındır boşum aslında, ama eve kapanmak, belli düzenin bozulması ailelerin yanına dönmek de çoğu kişiyi demotive etti.şöyle söyleyim hastanede deli gibi yogunken daha düzenli çalışıyordum ben, bütün gün boşken de herkes tahmin ettiginiz kadar kasamiyor, tabi iyi çalışanlar da var muhakkak ama etrafı düşünüp boşuna canınızı sıkmayın.4 ay güzel bir süre, en azından ilk asamada belli bir puana çıkmak sonraki süreç için harekete geçmenizi kolaylaştıracaktır.

Umarım hepimiz gönlümüzdeki yerlerde olabiliriz

Yazan arkadaşa katılıyorum. Ben de aynı durumdayım. Yıllarca kütüphanede çalışmaya alışkın olanlar için bu süreç cidden sorun oldu. Aile evi, gürültüsü, problemleri, coronanın ilk günlerinin gerginliği vs vs. Benle aynı durumda olan çok kişi vardır. Bi de ramazan oruç muhabbeti nedeniyle düzeni bozulanlar da oldu.

Kısacası yalnız değilsiniz. Şartlar farklı da olsa morali motivasyonu düşük çok insan var. Motive olmak isterseniz en azından o günü boş geçirmemek adına instagramda hocaların canlı yayınlarını izleyebilirsiniz. Ben çok zor otururum masa başına ve 25-30dkda bir kalkarım ama izleyince ister istemez masada oturuyorsunuz 40-50 dk. Bu beni motive ediyor, en azından bu süreçte boş geçmediğimi hissettiriyor. Sonuçta corona olmasa böyle yayınlar izleyemezdik. Fırsata dönüştürmek sizin elinizde. Hoşçakalın. O:-)

annewithane
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen annewithane » Cmt May 23, 2020 8:05 am

drsha yazdı:
Cum May 22, 2020 10:53 pm
Hocam bende aynı durumdayım, umarım istediğimiz puanları alırız.
inşallah