70+ almak için tavsiyeler

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

70+ almak için tavsiyeler

Mesaj gönderen merimella » Cum Mar 20, 2020 10:40 pm

remember yazdı:
Cum Mar 20, 2020 8:56 pm
merimella yazdı:
Cum Mar 20, 2020 7:08 pm
Drdr07 yazdı:
Cum Mar 20, 2020 6:28 pm
Hocam tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.Tebrikler bu arada😊Tusem mikropta ve biyokimyada günceli yakalayamamış demenize çok üzüldüm tam da saygın hocanın ses kayıtlarını dinlerken.Bu kitaplar hedefi 65 civarı olan birisi için yetersiz mi sizce?
Teşekkür ediyorum. Ben de kitap değişmeye çok direndim ama en son tüm kitabı hatmedip gene soruları yapamadığımı farkettiğimde değiştirdim. Irmaktan geçerken at değiştirilmez denir ama daha önümüzdeki tusa çok var bence değişmek için tam zamanı :)
Saygın hoca çok iyiydi ben 4 sene önce çalıştığımda her şeyi anladım süper diyordum ama feyyaz akay ve yavuz şahine geçince iyiki geçmişim dedim.

tabiki sizin tercihiniz , en iyi siz bilirsiniz kendinizi. Denemelerde sıkıntı yaşamıyorum diyorsanız devam, ama benim gibi denemelerde de bu derslerde kötü yapıyorsanız bence değişimin tam zamanı ;) ben de 4-5 ay kala değişmiştim.
Birde hocam saygın hoca+yavuş şahin bakmayı tavsiye eder misiniz yoksa saygın+sadece soru mı
Bana kalırsa 2 hocadan gitmek tamamen hata olur. Birini seçip ona yoğunlaşmak kesinlikle daha iyi. Saygın hoca+ yavuz şahin kesinlikle önermem. Birini seçip onun anlatımını kafaya oturtmak lazım.

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Cum Mar 20, 2020 10:42 pm

Neun yazdı:
Cum Mar 20, 2020 10:32 pm
Hocam klinisyen soru kitabini kaç günde çözüyordunuz hız konusunda da tavsiyenizi verirseniz çok seviniriz
Genel olarak 2 günden uzun sürdürmemeye çalıştım ancak ilk tekrarda 3-4 gün süren dersler oldu sanırım. Sonradan 2 güne en son tekrarda 1 günde bitirmeye çalıştım. Önemli gördüğüm yerlere sticker yapıştırdım ve tekrarlarda sadece oralara baktım, ilk okuma hariç hepsini okumadım tekrarlarda.

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Cum Mar 20, 2020 10:43 pm

Neun yazdı:
Cum Mar 20, 2020 10:32 pm
Hocam klinisyen soru kitabini kaç günde çözüyordunuz hız konusunda da tavsiyenizi verirseniz çok seviniriz
Genel olarak 2 günden uzun sürdürmemeye çalıştım ancak ilk tekrarda 3-4 gün süren dersler oldu sanırım. Sonradan 2 güne en son tekrarda 1 günde bitirmeye çalıştım. Önemli gördüğüm yerlere sticker yapıştırdım ve tekrarlarda sadece oralara baktım, ilk okuma hariç hepsini okumadım tekrarlarda.

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Cum Mar 20, 2020 10:50 pm

Alara1 yazdı:
Cum Mar 20, 2020 10:37 pm
motivasyonunu tek basına nasıl yüksek tuttun herhangi dersaneye gitmedin anladıgım kadarıyla ,koptugun zamanlar oldu mu ? Cünkü evde tek basına aynı tempoyu tutturmak acıkcası zor oldugunu düsünüyorum
Motivasyonu yüksek tutmak sanırım en zor olan şeylerden biriydi. Bir ara her gün çok az çalışıyorum, millet min 10 saat yapıyo kesin, kesinlikle herkes daha iyi, boşa çalışıyorum diye düşünüp düşüyordum.
Motivasyonu desteklesin diye telegram gruplarına girdim birkaç sonra baktım beni stres yapıyo iyice bu gruplar. Hepsinden çıktım.
Destek için bana yazan arkadaşlarımla görüşmemek için wp ı bile kapattım:D
Benim dönemim olan herkes tusu bıraktığı için epey tek çalıştım, eşim de ailem de tıp dışı. Beni motive etmek yerine olmuyosa bırak boşver minvalinde çok konuştular:D

Yani demem o ki motivasyonumun düşmesi için aşırı sebebim vardı ve düştü de. Sizin de düşecek, önemli olan toplanmak ve herkesin bu dönemden geçtiğine emin olmak.
Ben çalışmadığım her saatin bana 6 aya mal olabileceğini düşünüp kendimi toplamaya çalışıyordum.
Dikkatinizi dağıtan her şeyden uzaklaşmak gerek.

Motivasyon sandığımız çevre bazen molaların uzaması, goygoy, motivasyon için yazışılan 1 saat wp konuşmalarıyla düşürebilebiliyor.
Bence bu dönemin doğal olduğu ve her zaman yüksek tam motivasyonla kimsenin çalışamayacağını bilmek sizi rahatlatabilir. en azından ben öyle rahatlıyordum:)

tusmust
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusmust » Cum Mar 20, 2020 10:57 pm

hocam bende aile hekimiyim ,tusem kaynaklarını alıp buradaki eski offline ları dinleyerek çalışıyorum günde 5 saat civarı,
anladığım kadarıyla tusem kaynaklarından pek memnun kalmamışsınız?
birde kaynaklar güncel ama videolar eski ,bi sıkıntı oluşturur mu ?

merimella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merimella » Cum Mar 20, 2020 11:09 pm

tusmust yazdı:
Cum Mar 20, 2020 10:57 pm
hocam bende aile hekimiyim ,tusem kaynaklarını alıp buradaki eski offline ları dinleyerek çalışıyorum günde 5 saat civarı,
anladığım kadarıyla tusem kaynaklarından pek memnun kalmamışsınız?
birde kaynaklar güncel ama videolar eski ,bi sıkıntı oluşturur mu ?
Yani bence offline lar çok zaman alıyor, bir dersi 1.5 la bile dinleseniz okuyacağınız sürenin 2 katında bitiyor o kitap.
Tabi bunlar kişi bazlı, ben ders dinlemek yerine okumada daha kolay aklımda kaldığını farkettiğim için offline dinlemedim-bk, mikrop hariç çünkü tıp akademisinin tarzı çok görsele dayalı. ama offlinelarda görsel de olmuyor, söz uçuyor gidiyor gibi geliyor bana -
Ben sizin yerinizde olsam kaynakları kendim okur, eski offlinelarla kafamı karıştırmam, bol soru çözer , sorularda üzerine düşülen yerlerin daha çok üstüne düşerdim.

Tıpçıların genel derdimiz fazla mükemmelliyetçiyiz. O offlineları dinlemezsek büyük bir şey kaçırıyoruz gibi hissediyoruz. Ama ben de dinlemeden devam ettim, elbet dinlesem kitaota yazmayan 2-3 şey öğrenecektim ama o arada boşa dinlediğim saatler yerine çok daha fazla şey okumak daha çok işime yaradı.

tusmust
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tusmust » Cum Mar 20, 2020 11:45 pm

bide hocam benim farma, g. cerrahi ,küçük stajlar kaldı nasıl bi strateji izlemeliyim
offline ı bırak kendin çalış demiştiniz ?

Alara1
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Alara1 » Cum Mar 20, 2020 11:53 pm

merimella yazdı:
Cum Mar 20, 2020 10:50 pm
Alara1 yazdı:
Cum Mar 20, 2020 10:37 pm
motivasyonunu tek basına nasıl yüksek tuttun herhangi dersaneye gitmedin anladıgım kadarıyla ,koptugun zamanlar oldu mu ? Cünkü evde tek basına aynı tempoyu tutturmak acıkcası zor oldugunu düsünüyorum
Motivasyonu yüksek tutmak sanırım en zor olan şeylerden biriydi. Bir ara her gün çok az çalışıyorum, millet min 10 saat yapıyo kesin, kesinlikle herkes daha iyi, boşa çalışıyorum diye düşünüp düşüyordum.
Motivasyonu desteklesin diye telegram gruplarına girdim birkaç sonra baktım beni stres yapıyo iyice bu gruplar. Hepsinden çıktım.
Destek için bana yazan arkadaşlarımla görüşmemek için wp ı bile kapattım:D
Benim dönemim olan herkes tusu bıraktığı için epey tek çalıştım, eşim de ailem de tıp dışı. Beni motive etmek yerine olmuyosa bırak boşver minvalinde çok konuştular:D

Yani demem o ki motivasyonumun düşmesi için aşırı sebebim vardı ve düştü de. Sizin de düşecek, önemli olan toplanmak ve herkesin bu dönemden geçtiğine emin olmak.
Ben çalışmadığım her saatin bana 6 aya mal olabileceğini düşünüp kendimi toplamaya çalışıyordum.
Dikkatinizi dağıtan her şeyden uzaklaşmak gerek.

Motivasyon sandığımız çevre bazen molaların uzaması, goygoy, motivasyon için yazışılan 1 saat wp konuşmalarıyla düşürebilebiliyor.
Bence bu dönemin doğal olduğu ve her zaman yüksek tam motivasyonla kimsenin çalışamayacağını bilmek sizi rahatlatabilir. en azından ben öyle rahatlıyordum:)
Gercekten yazdıgın cevaplar icin cok cok tesekkürler herseyi oldugu gibi anlatmıssın acıklayıcı sekilde ilk yazında da ve herkese yardımcı olduguna inanıyorum tüm iyilikler seni bulsun 🙏🏼

remember
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen remember » Cmt Mar 21, 2020 7:59 am

Çok teşekkürler hocam tüm cevaplarınız için her şey gönlünüzce olur umarım

tus2020tus
VIP
VIP

Mesaj gönderen tus2020tus » Cmt Mar 21, 2020 8:35 am

Hocam smt atlasını tam olarak nasıl doldurdunuz? En son videosu 4 sene öncesine ait olduğu için denemelerde ve sınavda size sıkıntı yarattı mı? 70 üstü isteyen biri için smt yeterli olur mu sizce? Teşekkür ederim şi şimdiden :)