Ücretsiz izin

sevo
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ücretsiz izin

Mesaj gönderen sevo » Prş Tem 12, 2018 1:20 am

Arkadaşlar merhaba..üniversitede asistanım..5 yıl olunca ücretsiz izin hakkın oluyor.onu kullanmak istiyorum...abd başkanı izin vermeme gibi bir durum olabilir mi?teşekkürler

tipci22
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tipci22 » Prş Tem 12, 2018 3:05 am

abd başkanı Trump'a sormak lazım :D

methotrexat35
VIP
VIP

Mesaj gönderen methotrexat35 » Prş Tem 12, 2018 10:04 am

ŞÖYLE cevap vereyim detaylı olarak izin vermeyebilir ki asistanlık olayı 657 yi kapsıyor mu bilmiyorum.657 derki hocam 5 yıl hizmet süresi olan kimse ücretsiz izin hakkını haeder ancak ayrılabilmesi için kabul edilebilir mazeret göstermesi gerekir.ne olabilir 1. derece kimsenin bakımını üstlenmen gerektiği veya kendi sağlık durum falan.araştırılır.hizmet süresi 10 yıl ve üstü olanlar mazeret bildirmeden ücretsiz izini hak eder denir.ancak üniversitede ki asistanlar sağlık bakanlığı kadrosu hariç ;657 ye tabi değillerdir.bunun için ne geçerli olduğuna bakmak öğrenmek için kanunu okumanız gerekli.birilerine sormakla olmaz.kimse kanunda ne yazdığını bilmez ama herkesin bir cevabı vardır.ben bilirim hesabı.bu konuda normalde siz bölüme böyle bir başvuru yapınca bölüm bakanlığa yazar eğer bakanlıkta bilmiyor ise devlet personel daire başlanlığından görüş ister.bu görüşü adam resmi internet sitesinde yayınlar kurumada örnek gönderilir gereği yapılır.ancak şu anki sistemde görüşler olmasına rağmen bazı konularda kurum bakanlık uygulamamkta.öyle bir durumda yargıya başvurulur.ki ne zaman sonuçlanır bilinmez.ama dediğim gibi üniversite de görevli yök kadrosundaki kişiler ne yapar bilemiyorum. şimdi dersiniz ben bimere cimere yazayım; cevaplayanlar hocam kurumdaki bimer cimer yetkilisi; yani ben sen veya başkası.sanmayın onu alıp bir yetkili cevaplıyor bilen biri.öyle birşiey yok her devlet kurumunda bimer yetkilisine bu mesajlar düşer o da gerekli cevap için kendi içindeki hukukcusuna yada görevli memura sorar o na cevap yazdırır.doğruluğu tartışılır.eğer aklı başında birine giderse yazdığınız ancak ozaman o görevli gerekli prosedürü uygular.kısacası karışmayın sorunlu süreç.eğer akademik ünvanda iseniz doç prof vb. istediğiniz gibi çıkarsınız.ama siz eğitim alıyorsunuz eğitim sürecinde size bu durumun uygulanacağını sanmam.

sevo
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen sevo » Prş Tem 12, 2018 9:51 pm

cevabınız için teşekkür ederim

methotrexat35
VIP
VIP

Mesaj gönderen methotrexat35 » Pzt Tem 16, 2018 10:54 am

rica ederim.

sikloksijenaz
Kayıtlı Üye