Dershane yararlı olur mu

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Drchef
VIP
VIP

Dershane yararlı olur mu

Mesaj gönderen Drchef » Çrş Eyl 11, 2019 3:45 pm

ziyak yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 11:47 am
İçindeki bu öfkenin sebebi ne bilmiyorum. Yazıların çok ofansif. Yukarıda "Yukarıda kelime oyunu yapmadım . Söylediğim şeyler açık ve net. Başka bir şey ifade etmedim" Anladığım kadarı ile cevap verdim, cevap verdiğim kısımları da alıntı yaptım. En fazla da "okuyarak bir kitabı anlayamazsın" kısmına takıldım. Tüm iyi niyetimle cevap yazdım ki belki başka bir şey ifade etmek istemiştirsin. Şimdi bana yani bir doktora kitabı okuyarak anlamayacağımı söyleyen kişiyi kusura bakma ama dikkate ve de ciddiye alamam yani. Bu benim son cümlem değildir, sabaha kadar konuşuruz lakin konuyu açan arkadaşın konusu farklı yerlere gider, burada bırakalım istersen çünkü cevap yazarsan, yazarım.
Arkadaşa fazla takılmayın hocam. Kendince doğruları var, herkes için geçerli olduğunu zannediyor. Onu bunu karalamakla millete iyilik yaptığını düşünüyor galiba.

Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Smllgh » Çrş Eyl 11, 2019 4:14 pm

Sonuç olarak yazilsam mi daha fazla yararı olur yazilmazsam mi
Fiyat, kendin çalışma ,hoca anlatım ,her hafta 10 saatlik dersler...vs herşeyi düşünürsek

Kullanıcı avatarı
ziyak
VIP
VIP

Mesaj gönderen ziyak » Çrş Eyl 11, 2019 4:44 pm

Normal şartlar altında dersane neden var? İnsanlara daha iyi yerleri kazandıracağını vaad ettiği için var. Peki bu vaadler gerçekçi mi? İşte orada olay kişiye göre değişiyor. Bir dersaneye gittiğinde %100 başarılı olacağını söylemek doğru olmaz çünkü vitrin kısmı olan kazananların listesi dışında katılan ve kazanamayanların olduğu da bir gerçek. Demek istediğim şey, dersane mevzusu tamamen kişisel bir çıkarım olacaktır. Tabi sen, ben ne dedim diye hareket etmeyecek kadar olgun olduğun için sonuçta vereceğin kararın sorumluluğunu da kendi üstüne almalısın.

Bence doğru soru senin ayna karşısına geçip "ben dersaneye gittiğimde başarılı olur muyum?" olmalı. Bazısı var hocayı sevmiyor, bazısı var dersi sevmiyor, bazısı var evde eşofmanı ile çalışmayı seviyor, bazısının çoluğu çocuğu var gitmek istese de gidemiyor, bazısının çoluğu çocuğu var onlardan zaman ayırıp gidiyor, bazısı gitmeyip derece yapıyor. Anlatabildim mi? Bu durumda kendini tanıyıp senin karar vermen bence çok daha önemli. Acaba Smllgh bir dersaneye gitse daha başarılı olur mu? Dersanenin vereceklerini az çok yazmışsın zaten, karar ve sorumluluk sana ait. Yani burada çeşitli paylaşımlar var diye dersaneleri kötüleyecek objektiflikten kopmadık henüz, beklenti bu olsa da..

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş Eyl 11, 2019 4:57 pm

Canınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz

Yapılan, etrafta gördüğüm hataları, dönem dönem kendimin de yaptığı hataları sizin yapmamaniz için yol gösterici olmaya çalıştım

Doğrusu neden bu kadar umrumdasiniz, neden yazma gereği duyuyorum bilmiyorum

İstediğim puanı da aldım, buradan çok da yararlandım. Burada insanları yanlış yola sürüklemeye çalışan, insanları umutsuzluğa, karamsarlığa yönelten insanları görüyorum. Instagram'da sizlerin aklını bulandirarak para kazanmaya çalışan

Her zaman yanlış yolda olduğunuz, hiçbir şey bilmediğiniz hissi oluşturmaya çalışan, anlamsız detaylardan bogulmanizi sağlayan insanları takip edebilirsiniz

Yüzmeyi bilmeden denize atlayabilirsiniz
Emeklemeyi bilmeden yürümeye de çalışabilirsiniz

Artık hiçbir özel mesaja da donmuyorum, buradan insanları da uyarmayacagim

Belki de hata yapa Yapa, zırt pirt kaynak değiştirerek, elinizdeki her kaynağı yetersiz, tus kazandirmayacak hissinde kalıp, kaynak değiştireyim ikiliminde kalabilirsiniz

Ondan herkese bol şans

Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Smllgh » Çrş Eyl 11, 2019 5:45 pm

ziyak yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 4:44 pm
Normal şartlar altında dersane neden var? İnsanlara daha iyi yerleri kazandıracağını vaad ettiği için var. Peki bu vaadler gerçekçi mi? İşte orada olay kişiye göre değişiyor. Bir dersaneye gittiğinde %100 başarılı olacağını söylemek doğru olmaz çünkü vitrin kısmı olan kazananların listesi dışında katılan ve kazanamayanların olduğu da bir gerçek. Demek istediğim şey, dersane mevzusu tamamen kişisel bir çıkarım olacaktır. Tabi sen, ben ne dedim diye hareket etmeyecek kadar olgun olduğun için sonuçta vereceğin kararın sorumluluğunu da kendi üstüne almalısın.

Bence doğru soru senin ayna karşısına geçip "ben dersaneye gittiğimde başarılı olur muyum?" olmalı. Bazısı var hocayı sevmiyor, bazısı var dersi sevmiyor, bazısı var evde eşofmanı ile çalışmayı seviyor, bazısının çoluğu çocuğu var gitmek istese de gidemiyor, bazısının çoluğu çocuğu var onlardan zaman ayırıp gidiyor, bazısı gitmeyip derece yapıyor. Anlatabildim mi? Bu durumda kendini tanıyıp senin karar vermen bence çok daha önemli. Acaba Smllgh bir dersaneye gitse daha başarılı olur mu? Dersanenin vereceklerini az çok yazmışsın zaten, karar ve sorumluluk sana ait. Yani burada çeşitli paylaşımlar var diye dersaneleri kötüleyecek objektiflikten kopmadık henüz, beklenti bu olsa da..
Çok teşekkürler bu mesaj bir çok şeye cevap olacak.

Kullanıcı avatarı
NewtScamender
VIP
VIP

Mesaj gönderen NewtScamender » Çrş Eyl 11, 2019 6:56 pm

Ahmet: Dersaneye gittin mi
Mehmet : Hayır
Ahmet: Ses kaydı dinledin mi
Mehmet :Evet
Ahmet: Dersane ses kaydı yani
Mehmet : Evet
Ahmet: Dersaneye gitmedin
Mehmet :Evet
Ahmet: Yani dersaneye gitmeden, başarılı oldun, DERSANE SES KAYITLARINI dinleyerek
Mehmet: Evet
Ahmet: Dersaneye gitmeden başarılı olduğun için tebrikler lol

Evet dersaneye gitmeyenlerin ne yaptığını gayet iyi biliyorum. Dersane ses kayıtlarını dinle, sonra dersaneye gitmedim ?

Çevremdeki herkes öyle
Forumda da ben dersaneye gitmiyorum, gidemiyorum bana ses kaydı atar mısınız, ofline kaydı atar mısınız yazanlar hayatında hiç dersane ses kaydı dinlememiştir evet

Biri anlatılmadan başarılı olunuyor madem, sadece okuyarak. Bunu devlete de iletebilirsiniz. Dersaneler, okullar kapatılsın. Sadece 1.sınıfı okuyup, okuma yazmayı öğrenmemiz yeterli

Bunu gelişmiş ülkeler amerika, almanya gibi ülkeler hala farkedememiş

Kullanıcı avatarı
Recep404040
VIP
VIP

Mesaj gönderen Recep404040 » Çrş Eyl 11, 2019 7:15 pm

Okulda dersleri dinlerken zorlanıyormusun ben dersaneye gitmeme kararı aldım ders notları ve tüm tus sorularına soru kaynaklarına ve denemeleri zaten kolayca temin edebilirsin.Benim açımdan ben dersleri uzun süre dinleyemediğim için gitmeme kararı aldım ilk 3 sene doğru düzgün ders dinlemedim zaten stajlarda da düzenli gittiğim söylenemez.
Dersane dersi vs ses kaydı dinlemek dersen kesibçnlikle yapabiliyorsan önceliğin ders olmalı hangi dersane olduğu ayrı konu ama çoğu kişi malesef offlinelerle telafi ederim diyip dersleri doğru düzgün dinlemiyor bu tamamen senin derse odaklanman ile ilgili 9-10 saat dinleyebilirim diyorsan git
Offline vs ses kaydına geecek olursak offline daha öğretici hızlandırabilirsin dersleri ama.bilgisayar ortamında ne kadar verimli olur açıkçası sana kalmış 2sinin de +sı - si var sen bilirsin düzenli derslere giderim dersen kaydol yoksa sen bilirsin offline biraz daha avantajlı ama maddi boyutuda var bunun tabi dersaneye giden arkadaşların motivasyon vb. durumları da düşünerek sen karar ver

Smllgh
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Smllgh » Çrş Eyl 11, 2019 8:00 pm

Recep404040 yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 7:15 pm
Okulda dersleri dinlerken zorlanıyormusun ben dersaneye gitmeme kararı aldım ders notları ve tüm tus sorularına soru kaynaklarına ve denemeleri zaten kolayca temin edebilirsin.Benim açımdan ben dersleri uzun süre dinleyemediğim için gitmeme kararı aldım ilk 3 sene doğru düzgün ders dinlemedim zaten stajlarda da düzenli gittiğim söylenemez.
Dersane dersi vs ses kaydı dinlemek dersen kesibçnlikle yapabiliyorsan önceliğin ders olmalı hangi dersane olduğu ayrı konu ama çoğu kişi malesef offlinelerle telafi ederim diyip dersleri doğru düzgün dinlemiyor bu tamamen senin derse odaklanman ile ilgili 9-10 saat dinleyebilirim diyorsan git
Offline vs ses kaydına geecek olursak offline daha öğretici hızlandırabilirsin dersleri ama.bilgisayar ortamında ne kadar verimli olur açıkçası sana kalmış 2sinin de +sı - si var sen bilirsin düzenli derslere giderim dersen kaydol yoksa sen bilirsin offline biraz daha avantajlı ama maddi boyutuda var bunun tabi dersaneye giden arkadaşların motivasyon vb. durumları da düşünerek sen karar ver

Aslında ders dinleme konusunda pek sıkıntım yok.Okuldaki derslere genellikle düzgün şekilde devam ediyorum ve derste öğrenip evde tekrar yapmayi daha çok seviyorum.Ders dinlemeyip föye kendim calistigimda ise o föy çoğu zaman zor geliyor ve pek calisasim gelmiyor.
Aslında bu şekilde düşününce sanırım dershane daha mantıklı gibi.Beni en çok düşündüm durum gün boyu ders olmasi.

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Eyl 11, 2019 8:54 pm

NewtScamender yazdı:
Çrş Eyl 11, 2019 4:57 pm
Canınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz

Yapılan, etrafta gördüğüm hataları, dönem dönem kendimin de yaptığı hataları sizin yapmamaniz için yol gösterici olmaya çalıştım

Doğrusu neden bu kadar umrumdasiniz, neden yazma gereği duyuyorum bilmiyorum

İstediğim puanı da aldım, buradan çok da yararlandım. Burada insanları yanlış yola sürüklemeye çalışan, insanları umutsuzluğa, karamsarlığa yönelten insanları görüyorum. Instagram'da sizlerin aklını bulandirarak para kazanmaya çalışan

Her zaman yanlış yolda olduğunuz, hiçbir şey bilmediğiniz hissi oluşturmaya çalışan, anlamsız detaylardan bogulmanizi sağlayan insanları takip edebilirsiniz

Yüzmeyi bilmeden denize atlayabilirsiniz
Emeklemeyi bilmeden yürümeye de çalışabilirsiniz

Artık hiçbir özel mesaja da donmuyorum, buradan insanları da uyarmayacagim

Belki de hata yapa Yapa, zırt pirt kaynak değiştirerek, elinizdeki her kaynağı yetersiz, tus kazandirmayacak hissinde kalıp, kaynak değiştireyim ikiliminde kalabilirsiniz

Ondan herkese bol şans
1 buçuk yıldır bu siteyi takip ediyorum ve uzun süredir sizin forumun en aşağısındaki sohbet soru kutusu gerek başlık sayfalarındaki yol gösterici yorumlarınızı her zaman yaşayarak ve görerek doğruluğunun farkında oldum, yukardaki feleğin çemberinden geçmemiş muhtemelen henüz yolun başında veya aşırı polyannacı şahıslara takılmayınız hocam , değerli yorumlarınız ve açıksözlülüğünüz için teşekkür ederiz umarım en son ki tusunuzda güzel geçmiştir.. esen kalın :)

Drdicloron
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drdicloron » Çrş Eyl 11, 2019 9:03 pm

Başlığı açan meslektaşıma da iki çift sözüm olacak , bak güzel kardeşim zamanında data kaynaklarını alıp dersanesiz çalışmaya girişmiş biriyim, inan bana o kadar gereksiz bilgi var ki sen bunları ilk okumanda haaa bu gereksizmiş diyip üzerini çizsen bile , hem zamanından hem enerjinden çok fazla kayıp oluyor zihnin yoruluyor... ve bu ınan diğer dersane kaynakları içinde geçerli.... sadece gerekli kısımları anlatan bir kitap bile olsa(ki piyasada böyle bir kitap olduğunu sanmıyorum) o kitabı hoca anlattığında daha verimli oluyor o dersi daha iyi anlıyorsun... zamanında üni ye girerken türkiye 800. sü olmuş bir insanım(kendimi övmek için demiyorum ne olur yanlış anlama ) hep kendim çalışır kendim anlayan biriyim okuldada aynı şekildeydi ama gel gör ki tus öyle değil hoca ile daha iyi anlam kazanıyor her şey... yazıl derim yani, ama hangisine yazılacağına aşırı takılma 3 büyüktende her daim güzel puan aldı hep arkadaşlarım..kolay gelsin